Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE

İLKOKUL

Lezzetli Sayılar

1. sınıf öğrencilerimiz 100. Gün etkinlikleri kapsamında mutfağa girdi ve 100 tane hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı olan ‘havuç topları’ yaptı. Etkinlikte matematik bilgilerini de tazeleyen öğrencilerimiz 100’e kadar 5’er ritmik sayma, akıldan toplama çıkarma işlemlerini eğlenceli bir şekilde gerçekleştirdi.

Devamını Oku  
Prof. Dr. Acar Baltaş Okulumuzun Konuğu Olarak Ezber Bozan Bir Sunum Gerçekleştirdi

Dünyaca ünlü psikolog, akademisyen, eğitimci ve yazar Prof. Dr. Acar Baltaş okulumuzun konuğu olarak “Potansiyelini Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek” konulu seminer ile TED Bodrum Koleji Konferans Salonunda Bodrumlu ebeveyn ve eğitimcilerle buluştu.

Seminerde çocuk-aile, öğretmen-öğrenci ilişkileri üzerinde duran Baltaş, “Çocuklarınızı değerlerle yetiştirmek istiyorsanız, gündelik olayları değerler çerçevesinde yorumlayın. Çocuklarınıza sınavdan hangi notu aldığını soracağınıza bu hafta kime iyilik yaptığını sorun. Çocuklarınızın değeri başarıyla özdeş olmamalı, başarısızlık da değerlidir. Onlara başarılı ve mutlu olmanın değil, dünya için iyi insan olmanın erdem olduğunu aşılayın. Dünyada en iyi olmak değil, dünya için en iyi olmak önemlidir. Çocuklarınızın güzelliğini, aklını övmeyin gayretini, çabasını övün. Ayrıca çocuklarınızın sağlıklı gelişebilmesi için mutlaka onlara sorumluluk verin” diye konuştu.

“Başarı hep isteyenindir ama her isteyen başaramaz. İnsan her istediğini başarır, yeter ki istesin diye bir şey yoktur. Herkes her işi başaramaz. Kişiden doğru şey beklemek gerek” diyen Prof. Dr. Acar Baltaş, “Sorduğunuz sorular odağımızı belirler. Odağımız, gerçeğimiz olur. Hayatta neyi ararsanız onu bulursunuz. Enerjinizi nereye koyarsanız, hayat orada gelişir” dedi. Prof. Dr. Acar Baltaş, yaklaşık iki saat süren seminerde dinleyenlere sorular sorup cevaplar alarak, uygulamalar yaparak sunumunu gerçekleştirdi.

Seminerin sonunda Baltaş yüzlerce katılımcı tarafından ayakta alkışlandı.

Devamını Oku  
Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okulumuza Teşekkür

Okulumuz ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolün ardından Bodrumlu eğitimciler için Oryantiring sporu eğitimleri başladı. İlçe genelinden yaklaşık 70 öğretmenin katılım gösterdiği eğitimlerin ilk gününe Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Emin Geçin ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Erken de katıldı. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Açılışta bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Bu kadar kalabalık bir katılımın olması bizi çok sevindirdi. Bize de bu önümüzdeki günlerde farklı bir proje yapmamız gerektiğinin bir anahtarı oldu. Burada 3 gün sürecek bir eğitimimiz olacak. Hayırlara vesile olmasını diliyorum, eğlenceli olacağına da inanıyorum. Çünkü sonuçta bir spor. Çocukluğumuzda mahallelerimde bol bol oyun oynardık fakat bu şehirleşme beton yığınları çocuklarımızı sokağa bırakma noktasında aileleri çok rahat bırakmıyor. Dolayısıyla bu tarz oyunların sizlerin kontrolünde yapılması sevindirici. Çocuklarımız inşallah pusulayla hedeflerine güvenli bir şekilde ulaşacaklar. Hedef belirleme noktasında da onlara yardımcı olacağınıza inanıyorum” dedi. 

Emin Geçin daha sonra TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Erdem Erken ise yaptığı konuşmada “Sizleri burada görmek bizleri çok mutlu ediyor. Türk Eğitim Derneği kamuya yararlı bir dernek biliyorsunuz. Burası Türk Eğitim Derneği’ni temsil eden bir kurum. Kamuya yararı olan her şey için burası bir devlet okulundan farksızdır. Burası kamusal bir alan. Oryantiring sporu bizim çok önemsediğimiz,kaç yıldır yapmak istediğimiz bir şey. Beynin ve bedenin birlikte hareket ettiği, çok doğru bir iş. Dolayısıyla bu işi bu doğa içinde başlatmak çok önemli diye düşünüyoruz. Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüme yol açtığı için teşekkür ediyorum. Çünkü bunlar vizyon olmadan olacak işler değil. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Cumartesi ve Pazar günleri de devam edecek eğitim sonunda coğrafya, matematik ve fen bilgisi dersleri başta olmak üzere ilgili ders konularını yaşayarak öğretim metoduyla anlatmak, oyunlaştırmak, öğrencilerin fiziksel ve düşünsel becerilerini geliştirmek için kullanılabilir olan Oryantiring sporunun Bodrum genelindeki okullarda uygulanması amaçlanıyor. 

Devamını Oku  
Öğrencilerimiz Araştırıyor, Keşfediyor, Öğreniyor

3. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri derslerinde işledikleri Işık konusunu pekiştirmek ve ışığın farklı boyutlarını gözlemlemek amacıyla holografi çalışması yaptılar. Öğrencilerimiz önce hologramın ne olduğunu ve nasıl oluşturulduğunu araştırdılar ardından okulumuzun 3D odasında ı-padlerinden yararlanarak hologram oluşturdular. Değerlendirme aşamasında ise ışık ve hologram hakkında öğrendiklerini/gözlemlerini metne dönüştürdüler.

Devamını Oku  
Okulumuzdan Bodrum’da Bir İlk Daha; Oryantiring Sporu Eğitimde Kullanılacak

Açıldığı günden bu güne toplumsal sorumluluk bilinciyle Bodrum’da eğitim alanında birçok yeniliklere imza atan, eğitimde “görerek, yaparak ve yaşayarak öğrenme” anlayışını benimsemiş olan TED Bodrum Koleji, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolle Bodrumlu eğitimci ve öğrencileri Oryantring sporu ile tanıştıracak.

Farklı mekanlarda ve doğal arazi ortamlarında yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda bularak gerçekleştirdiği, sorun çözme yeteneğini geliştiren doğa sporu olan Oryantiring branşının Bodrum’da faaliyete geçirilmesi, okullarda eğitim aracı olarak kullanılması ve ‘Eğitimcilerin Eğitimi’ için TED Bodrum Koleji bünyesinde 16-18 Şubat tarihleri arasında üç günlük bir eğitim gerçekleştirilecek.

Açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in yapacağı; Türkiye Oryantiring Federasyonu Eğitim Kurulu Eski Başkanı Tamer Doğan ve Oryantiring Kastamonu İl Temsilcisi Erdi Arslan tarafından verilecek olan eğitimlerde Oryantiring sporu uygulamalı ve teorik olarak sunulacak, başarı gösteren katılımcılara sertifika verilecek.

Eğitim sonunda coğrafya, matematik ve fen bilgisi dersleri başta olmak üzere ilgili ders konularını yaşayarak öğretim metoduyla anlatmak, oyunlaştırmak, öğrencilerin fiziksel ve düşünsel becerilerini geliştirmek için kullanılabilir olan Oryantiring sporunun Bodrum genelindeki okullarda uygulanması amaçlanıyor.

Program detayları aşağıdaki gibidir.

BODRUM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ve TED BODRUM KOLEJİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İLE

“ ORYANTRİNG EĞİTİMİ “

16 – 17 – 18 ŞUBAT 2018

 

16 ŞUBAT 2018 CUMA / TED BODRUM KOLEJİ

SAAT: 16.00 / 20.00

16.00 – 18.00        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

18.00 – 18.30        MOLA /  İKRAM

18.30 – 20.00        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

 

17 ŞUBAT 2018 CUMARTESİ / TED BODRUM KOLEJİ

SAAT: 09.00 / 17.00

09.00 – 10.30        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

10.30 – 11.00        MOLA /  İKRAM

11.00 – 12.30        UYGULAMALI EĞİTİM – SPOR SALONU

12.30 – 13.30        ÖĞLE YEMEĞİ

13.30 – 15.00        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

15.00 – 15.30        MOLA /  İKRAM

15.30 – 17.00        UYGULAMALI EĞİTİM – SPOR SALONU

 

18 ŞUBAT 2018 PAZAR / TED BODRUM KOLEJİ

SAAT: 09.00 / 17.00

09.00 – 10.30        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

10.30 – 11.00        MOLA /  İKRAM

11.00 – 12.30        TEORİK EĞİTİM – SPOR SALONU

12.30 – 13.30        ÖĞLE YEMEĞİ

13.30 – 17.00        UYGULAMALI VE TEORİK SINAV

 

Devamını Oku  
YERLEŞKEMİZ
HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ  Tümünü Gör
ETKİNLİK TAKVİMİ