TED BODRUM KOLEJİ - KURUMSAL
Yöremizin değeri, doğanın armağanı 'ZEYTİN'i tanıyoruz…

Yöremizin değeri, doğanın armağanı 'ZEYTİN'i tanıyoruz…

TED Bodrum Koleji olarak, yaparak/yaşayarak öğrenmenin en iyi öğrenme yöntemlerinin biri olduğuna inanıyoruz. Öğrencilerimiz, doğanın tüm olanaklarını cömertçe sunduğu bir bölgede yaşamanın ayrıcalıklarını hissetsinler, deneyimlesinler istiyoruz. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz Zeytin Hasadı etkinliği ile öğrencilerimize Bodrum yöresine özgü, ömür boyu unutmayacakları bir deneyim kazandırmıştık.

 

Bu yıl da, yeni okul dönemine zeytin toplayarak “merhaba” dedik. Bugün ise, tüm birinci kademe öğrencilerimiz  Zeytin Dostu Derneği Bodrum Temsilcisi Feridun Kaykı, Nurdan Kaykı ve Eczacı Atilla Totoş’tan zeytinden nasıl zeytinyağı oluştuğuna dair  bilgiler aldılar. Toplanan zeytinlerin dalından ilk alındığında neden acı olduğunu, zeytinyağı fabrikasında nasıl işlendiğini, en sağlıklı yağların hangileri olduğunu, bu zeytinlerden nasıl zeytinyağı çıkarıldığını ve doğaya niçin müteşekkir olmamız gerektiğini öğrendiler. Dikkatle izledikleri seminerin ardından hevesle tadım aşamasına geçtiler.

 

Zeytinyağının milli bir servet olduğunu dile getiren Feridun Kaykı “Zeytinyağı, insan vücuduna yararlı en iyi besin maddelerinden biri. Küçük yaşlardan itibaren bu besin maddesinin doğru olarak tüketilmesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Bodrum’a değer katan böylesine özel bir milli serveti öğrencilerimizin daha da iyi tanımak için gösterdikleri heves umut veriyor” dedi.

Kurumsal Okul Öncesi İlkokul Ortaokul Lise İletişim
2015 © TED Bodrum Koleji
christian louboutin outlet cheap jerseys online cyber monday jordan deals Cheap Moncler Black Friday Sale 2015 tiffany outlet cheap christian louboutin cheap black friday jordan moncler outlet black friday cheap nike nfl jerseys cheap nfl fans jerseys wholesale jerseys china jordans cyber monday deals 2015 black friday 2015 north face lululemon black friday louboutin outlet cheap nfl jerseys lululemon black friday sale 2015 Oakley Cyber Monday cheap ghd Moncler Jackets Outlet cheap nfl jerseys china moncler black friday deals cheap nfl jerseys Lululemon having Black Friday Sale Louboutin Pas Cher oakley black friday cheap nfl us jerseys sale black friday jordan Louboutin Black Friday canada cheap jerseys wholesale canada goose cyber monday lululemon black friday 2015 wholesale soccer jerseys canada goose cyber monday herve leger outlet wholesale nfl jerseys free shipping the north face black friday cheap nhl jerseys lululemon black friday deals