TED BODRUM KOLEJİ - KURUMSAL
Yöremizin değeri, doğanın armağanı 'ZEYTİN'i tanıyoruz…

Yöremizin değeri, doğanın armağanı 'ZEYTİN'i tanıyoruz…

TED Bodrum Koleji olarak, yaparak/yaşayarak öğrenmenin en iyi öğrenme yöntemlerinin biri olduğuna inanıyoruz. Öğrencilerimiz, doğanın tüm olanaklarını cömertçe sunduğu bir bölgede yaşamanın ayrıcalıklarını hissetsinler, deneyimlesinler istiyoruz. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz Zeytin Hasadı etkinliği ile öğrencilerimize Bodrum yöresine özgü, ömür boyu unutmayacakları bir deneyim kazandırmıştık.

 

Bu yıl da, yeni okul dönemine zeytin toplayarak “merhaba” dedik. Bugün ise, tüm birinci kademe öğrencilerimiz  Zeytin Dostu Derneği Bodrum Temsilcisi Feridun Kaykı, Nurdan Kaykı ve Eczacı Atilla Totoş’tan zeytinden nasıl zeytinyağı oluştuğuna dair  bilgiler aldılar. Toplanan zeytinlerin dalından ilk alındığında neden acı olduğunu, zeytinyağı fabrikasında nasıl işlendiğini, en sağlıklı yağların hangileri olduğunu, bu zeytinlerden nasıl zeytinyağı çıkarıldığını ve doğaya niçin müteşekkir olmamız gerektiğini öğrendiler. Dikkatle izledikleri seminerin ardından hevesle tadım aşamasına geçtiler.

 

Zeytinyağının milli bir servet olduğunu dile getiren Feridun Kaykı “Zeytinyağı, insan vücuduna yararlı en iyi besin maddelerinden biri. Küçük yaşlardan itibaren bu besin maddesinin doğru olarak tüketilmesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Bodrum’a değer katan böylesine özel bir milli serveti öğrencilerimizin daha da iyi tanımak için gösterdikleri heves umut veriyor” dedi.

Kurumsal Anaokulu İlkokul Ortaokul Lise İletişim
2016 © TED Bodrum Koleji