Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE

ORTAOKUL

2017 - 2018 TED Bodrum Koleji Kış Okulları

Öğrencilerimizin zihinsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişimlerini desteklemek, yeteneklerini keşfetmek amacıyla oluşturduğumuz zengin içerikli ‘Kış Okullarımızın tanıtım programı gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizin kendi yaşlarına uygun gruplarda ve seviyelerde, deneyimli antrenörler gözetiminde, Cumartesi ve Pazar günleri katılabilecekleri branşlar yüzme, basketbol, golf, voleybol, tenis, bateri, sörf, kick boks ve gastronomi olarak belirlendi. Kış okullarında öğrencilerimiz yeteneklerini keşfetmenin, geliştirmelerinin yanı sıra keyifli, eğlenceli ve dolu dolu zaman geçirme fırsatı da bulacaklar.

TED Bodrum Koleji Kış Okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için, Kurumsal İletişim Birimi çalışanımız Nazdar YAŞAR ile 0 252 3017 28 28 numaralı telefonu arayarak ya da nazdar.yasar@tedbodrum.k12.tr e-mail adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku  
Öğrencilerimiz Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Programı ile İlgili Deneyimlerini Paylaştı

Okulumuzun Kariyer Planlama Süreci kapsamında yürüttüğü Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Programı değerlendirme toplantısı yapıldı. Büyük coşku içinde geçen gözlem ve deneyimlerin aktarıldığı toplantıda programa katılan öğrenciler, arkadaşlarıyla bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

“21. yüzyıl becerileriyle donanmak ve günümüzle uyumlu kariyer planlaması yapmak için öğrenme ekolojisini genişletiyoruz!” hedefiyle başladığımız programda, öğrencilerimiz gerçek yaşamla karşılaşmalarının heyecanını arkadaşlarıyla paylaştı.

Duygu ve düşüncelerini “Farklı kültürden insanlarla iletişime geçmek çok heyecan vericiydi.”, “Para kazanmanın bu kadar zor olduğunu bilmiyordum.”, “İnsanlar ne zor beğeniyormuş meğerse.”, “Emeğin değerini öğrendim.”  “Çalışma ortamını beğenmedim, bu iş bana göre değilmiş.”, “Ben o kadar sabırlı değilmişim.” biçiminde ifade  eden öğrencilerimizin güçlü ve geliştirilmesi gereken yönlerini keşfetmeleri ve çalışma, emek, üretmek, sorumluluk, yaratıcılık gibi değerleri yaşamın içinden çıkarmaları çok anlamlı ve değerliydi. 

 

Devamını Oku  
Öğrencilerimiz Deprem Konusunda Bilgilendirildi

Son günlerde artçı depremlerin sık yaşandığı ilçemizde; depreme sırasında alınacak önlemler ve binalarda deprem güvenliği konularında öğrencilerimiz bilgilendirildi.

Devamını Oku  
Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz

Yabancı Diller Bölümü olarak, hizmet içi eğitimlerimiz, uluslararası öğretmenlerimizin oryantasyonu ve atölye çalışmalarımız ile yeni eğitim öğretim yılına hazırız. 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış dil programlarımızla yeni başlangıçlara imza atmak için çok heyecanlıyız...

Devamını Oku  
İlk Gün İlk Ders Kemal Kasaroğlu'ndan

Lise ve ortaokul öğrencilerimizin ilk gün ilk ders konuğu Akademisyen Kemal Kasaroğlu oldu. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en iyi üniversitelerinde İktisat alanında eğitim vermiş olan bilim insanı Kasaroğlu, eğitim ve akademik hayatına dair deneyimlerini samimi ve mütevazi bir dille öğrencilerimizle paylaştı. Öğrencilerimizin çağın dinamikleri doğrultusunda kaliteli bir eğitim aldıklarını belirten Kasaroğlu; bilinçli, araştıran, soran, sorgulayan ve özgür düşünceli nesiller olarak yetişmelerinin önemini vurguladı.

Devamını Oku  
YERLEŞKEMİZ
HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ  Tümünü Gör
ETKİNLİK TAKVİMİ