Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE

ANAOKULU

Çocuk ve Spor

Çocuk ve Spor

"Spor çocuğun yalnızca bedenini değil bütünlüğünü eğitmek için gerekli bir araç ve eylemdir."

Çocuk açısından spor, hem fiziksel gelişim hem de kişilik oluşması açısından yararlı ve gereklidir. Fiziksel gelişimin yanısıra sosyal açıdan da önemlidir. Çocuk spor yoluyla çevresini tanır, iletişim kurar, özgüveni artar ve toplum içerisindeki yerini sağlamlaştırır. Psikolojik açıdan  ise kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi ve başarıya güdülenebilmeyi öğrenir. Düzenli spor yapma alışkanlığı çocukluk yaşlarında kazanılır ve bir yaşam biçimi olarak devam eder. Spor yalnızca bir beden olayı değil aynı zamanda bir ahlak, bir estetik ve bütünü bakımından da bir yaşama olayıdır. Ancak böyle algılandığı zaman yaşamımızın bütününde yer alır. 

Spordaki tutum hep daha iyiye, daha güzele ve daha olumluya yönelik olmaktır. Spor kendini bilme, kendini aşma, kazanmayı ve kaybetmeyi kabullenme; kısaca kendine üstünlük kurma çizgisindeki bir tavırdır. Spor yoluyla verilen değerler eğitimi güçlü, kolay, eğlenceli ve sürdürülebilir bir yoldur. Bu farkındalıkla, modern dünyanın etkin bireylerini yetiştiren TED Bodrum Koleji  çocuklarımızın geleceğini inşa ederken, sporu bir yaşam biçimi olarak algılayan nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir. Siz değerli velilerimizi belirttiğimiz amaçlarla planlanan spor okullarına; çocuklarımızı, bireysel tercihlerine saygı göstererek yönlendirmeye ve yüreklendirmeye davet ediyoruz. 

TED Bodrum Koleji Spor Okulları’nda Cumartesi ve Pazar günleri alanında profesyonel antrenörler nezaretinde 60 dakikalık temel teknik, taktik ve öğrencilerimizin motorik özelliklerini geliştirici alt yapı eğitimleri verilmektedir. Eğitimlerde başarılı olan ve branşa yönelik bireysel yetenekleri, temel becerileri, motorik özellikleri ile ön plana çıkan öğrencilerimiz alt yapı takımlarında çalışmalarını sürdürürler.