Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Ara Güler'i Unutmayacağız
18 Ekim 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Ara Güler'i Unutmayacağız

Anasınıfı miniklerimiz Ara Güler’i geçtiğimiz Mayıs ayında ‘Ayın Sanatçısı’ etkinliğimizde tanımış, çok sevmiş ve ona ithafen bir proje hazırlamışlardı. Bazı insanlar ölmez, bir ışık bırakır ve o ışıkla yaşar. Fotoğraf sanatının dev çınarı, dünyaca ünlü fotoğrafçı, Türkiye’nin değerlerinden Ara Güler de gelecek nesillere ışık olmaya devam edecek…

8. Sınıf Öğrencilerimizin TEOG Başarısı

TED Bodrum Koleji 8. sınıf öğrencilerimiz, okulumuzda bu yıl ilk kez uygulanan I. Dönem TEOG sınavlarında büyük bir başarı elde etti.

 

8.sınıf öğrencilerimizi I. Dönem TEOG sınavlarında gösterdikleri üstün başarı için kutluyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

TED Okul Müdürleri Komisyonu TED Kayseri Koleji’nde Bir araya Geldi…
Okul Müdürümüz Fırat ASYALI’nın da üyesi olduğu TED Okulları Müdürler Komisyonu 27-29 Eylül 2013 tarihlerinde TED Kayseri Koleji’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.
            
TED Genel Merkezi tarafından; Şubat 2013 – Şubat 2015 tarihleri arasında iki yıl boyunca görev yapmak üzere, TED Okulları Müdürler Komisyonu oluşturulmuştur.
            
TED Okulları Müdürler Komisyonu; TED İstanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı Sayın Tuta ÖZGEN’in başkanlığında; TED Bodrum Koleji İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Sayın Fırat ASYALI, TED Ankara Koleji İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Sayın Zuhal ÜSTÜNDAĞ, TED Kayseri Koleji Genel Müdürü Sayın Arif Sırrı ŞİRİN, TED Aliağa Koleji Lise Müdürü Sayın Orkun KARAPOSTAL ve TED Konya Ereğli Koleji İlkokul ve Ortaokulu Müdürü Sayın Recep ATAÇ’dan oluşmaktadır.
TED Müdürler Komisyonu, TED okulları arasındaki paylaşımların ve verimliliğin artırılması, ilişkilerin güçlenmesi, TED Genel Merkez’in Koordinasyonu ile yeni projelerin oluşturulması ve müdürler komisyonunda değerlendirilmesi çalışmalarında ve görüş alışverişinde bulunmuştur.
            
Toplantının sonunda  toplanan veri ve görüşlerin genel merkeze iletilmesi kararı alınmıştır.
 
Modern Atom Teorisi

11. sınıf öğrencilerimiz Kimya dersinde, Modern Atom Teorisi ünitesi kapsamında ‘Su ile Sodyum Metalinin Reaksiyonu’ deney çalışmasını gerçekleştirdiler. Ünitenin kazanımlarını daha iyi pekiştirmek amacıyla eğlenceli deney çalışmasında aktif rol alan öğrencilerimiz, yaparak yaşayarak ve grup çalışması içinde yardımlaşarak öğrenmenin keyfine vardılar.

Bilim Kahramanları First Lego League'de Buluştu

İstanbul’da 11-12 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor/First Lego League’ 14. Sezon Turnuvalarında öğrencilerimiz ‘Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu’ temasına ait çalışmaları ve robotlarıyla okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.