Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Engelleri Aşan Muhteşem Bir Konser; Bir Çocuğun Şarkısı Ol
12 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Engelleri Aşan Muhteşem Bir Konser; Bir Çocuğun Şarkısı Ol

Türk Eğitim Derneği kuruluşunun 90. yılı dolayısıyla Okul Aile Birliğimizin etkinlikleri kapsamında veli koro çalışmaları bir sosyal sorumluluk projesine dönüştü. Bir Çocuğun Şarkısı Ol Sosyal Sorumluluk Projesi ile kadın velilerimizden oluşan koromuz, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, Yahşi Eğitim Okulu ve İş Merkezinde öğrenim gören özel öğrenciler için bir araya gelerek anlamlı bir konsere imza attı. Toplumsal sorumluluk duyarlılığı ile gerçekleştirilen ve geliri özel öğrencilerin ihtiyaçları için harcanacak olan konserde özel öğrenciler şarkılarıyla velilerimize eşlik etti. Sempatik sanatçı Yonca Evcimik’in konuk olarak katıldığı konserde Sezen Aksu’nun Düş Bahçeleri şarkısı öğrencimiz tarafından işaret diline çevrildi. Konser izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Ve işte tatil…

Gösterdikleri emek ve çabalarından dolayı tüm öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.

Güvenleriyle bize her zaman destek olan velilerimize de çok teşekkür ediyoruz.

Sağlıklı, mutlu, bol eğlenceli tatiller…

1. Sınıf Velisi Olmak

Okulumuzun PDR uzmanlarından Sibel Peşte 1. sınıf velilerimize bir araya geldi. Okul – aile işbirliğimizi güçlendirmek, velilerimize rehber olabilecek “okuma yazma süreci” ile ilgili tavsiyelerde bulunmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte velilerimiz akıllarına takılan sorulara PDR uzmanımızla birlikte cevap buldular.

Okul Aile Birliğimizden 10.000 Genç Meşaleye Destek

Türk Eğitim Derneği'nin maddi imkanlardan yoksun öğrencilere destek olunması amacıyla başlattığı “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyası için Okul Aile Birliğimiz tarafından yiyecek satışı düzenlendi. Okul koridorumuzda gün boyu gerçekleştirilen etkinlikten elde edilen bağışların tamamı maddi imkanları yetersiz öğrencilere üniversite eğitimlerinin sonuna kadar burs sağlayan kampanyaya aktarılacak.

Lisemizde, Uluslararası Öğrenci Değişim Programı Başlıyor...

TED Okulları ve Kanada'nın en önemli eyaletlerinden olan Nova Scotia ile sağlanan okul ortaklığı kapsamında, liseli öğrencilerimize Kanada'da çift diploma sahibi olma imkanı sağlayan lise değişim programının tanıtım toplantısı yapıldı.