Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Cambridge ESOL Sınavları Başarı Belgeleri Öğrencilerimize Sunuldu!

Cambridge Üniversitesi yabancı dil sınavında başarılı olan TED Bodrum Koleji öğrencileri, okulumuzda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

 

TED Bodrum Koleji, açılış yılı olan 2012’den bu güne uyguladığını Türk Eğitim Derneği tarafından geliştirilmiş yabancı dil öğretim programlarının yetkinliğini, Cambridge Üniversitesi sınav sonuçlarıyla destekledi.

 

Cambridge Üniversitesi tarafından 5 ayrı kategoride düzenlenen sınavlar, 2014 yılı Mayıs tarihinde TED Bodrum Koleji kampüsünde gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin isteğine bağlı olarak; 13’ü STARTER, 10’u MOVERS, 21’i FLYERS, 11’i KET (Key English Test) ve17’si ise PET (Preliminary English Test) sınavına girdi. 

 

Düzenlenen sınavlarda, öğrencilerimizin hepsi okulumuzda kazanmış oldukları; dinlediğini anlama, hazırlıklı konuşma, karşılıklı konuşma, okuduğunu anlama ve yazılı ifade becerilerini kazandıkları üstün başarı belgeleriyle ispat ettiler.

 

Okulumuzda düzenlenen törende, Okul Müdürümüz Fırat ASYALI TED Bodrum Koleji’nin yabancı dil eğitimine verdiği önemi vurguladı ve yabancı dil eğitimlerini Cambridge Üniversitesi sınav sonuçları taçlandırdıklarını belirtti. Asyalı konuşmasının ardından, sınava katılarak üstün başarı sergileyen tüm öğrencilerimizi tebrik etti.

Düzenlenen törende başarı belgelerini alan öğrenciler gururla evlerinin yolunu tutarken, her geçen yıl artan sayılarıyla TED Bodrum Koleji’nde eğitim veren yabancı ve Türk öğretmenlerimiz, daha da başarılı olmak için yoğun çalışma içerisinde olduklarını, bu başarının daha da artacağını belirttiler.

 

Sınava katılarak sertifika lamaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.                                                                                                                          

Bodrum Tenis Turnuvasında Öğrencilerimizden Büyük Başarı

Bodrum Tenis Kulübü tarafından hafta sonu gerçekleştirilen Bodrum Tenis Turnuvasında öğrencilerimiz Ece Dinç, Ela Özgürol ve Deniz Yiğit kendi yaş kategorilerinde 1., Zeynep İldem 2. oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

FİLİZ TOSYALI İLE “ÇOCUKLARIMIZA OKUMAYI NASIL SEVDİRİRİZ?..”

Yazar, yaşam koçu ve konuşmacı kimlikleriyle tanınan Sayın Filiz Tosyalı velilerimizle “çocuklarımıza okumayı nasıl sevdirebiliriz?..”  temalı söyleşide biraraya geldi.

 

Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için gündelik yaşamda uygulanabilecek pratik örnekler veren Sayın Tosyalı, sunumunun ardından velilerimizin sorularını cevapladı.

 

Kitaplar, yazarlar ve edebiyatın büyülü dünyasıyla dolu söyleşi, Filiz Tosyalı’nın yazdığı kitapları velilerimiz için imzalamasıyla son buldu. 

 

Yazarımız Filiz Tosyalı’ ya bizlerle paylaştığı bilgiler; velilerimize ise bu paylaşımlara eşlik ettikleri için teşekkür ederiz. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okulumuza Teşekkür

Okulumuz ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolün ardından Bodrumlu eğitimciler için Oryantiring sporu eğitimleri başladı. İlçe genelinden yaklaşık 70 öğretmenin katılım gösterdiği eğitimlerin ilk gününe Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Emin Geçin ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Erken de katıldı. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Açılışta bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Bu kadar kalabalık bir katılımın olması bizi çok sevindirdi. Bize de bu önümüzdeki günlerde farklı bir proje yapmamız gerektiğinin bir anahtarı oldu. Burada 3 gün sürecek bir eğitimimiz olacak. Hayırlara vesile olmasını diliyorum, eğlenceli olacağına da inanıyorum. Çünkü sonuçta bir spor. Çocukluğumuzda mahallelerimde bol bol oyun oynardık fakat bu şehirleşme beton yığınları çocuklarımızı sokağa bırakma noktasında aileleri çok rahat bırakmıyor. Dolayısıyla bu tarz oyunların sizlerin kontrolünde yapılması sevindirici. Çocuklarımız inşallah pusulayla hedeflerine güvenli bir şekilde ulaşacaklar. Hedef belirleme noktasında da onlara yardımcı olacağınıza inanıyorum” dedi. 

Emin Geçin daha sonra TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Erdem Erken ise yaptığı konuşmada “Sizleri burada görmek bizleri çok mutlu ediyor. Türk Eğitim Derneği kamuya yararlı bir dernek biliyorsunuz. Burası Türk Eğitim Derneği’ni temsil eden bir kurum. Kamuya yararı olan her şey için burası bir devlet okulundan farksızdır. Burası kamusal bir alan. Oryantiring sporu bizim çok önemsediğimiz,kaç yıldır yapmak istediğimiz bir şey. Beynin ve bedenin birlikte hareket ettiği, çok doğru bir iş. Dolayısıyla bu işi bu doğa içinde başlatmak çok önemli diye düşünüyoruz. Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüme yol açtığı için teşekkür ediyorum. Çünkü bunlar vizyon olmadan olacak işler değil. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Cumartesi ve Pazar günleri de devam edecek eğitim sonunda coğrafya, matematik ve fen bilgisi dersleri başta olmak üzere ilgili ders konularını yaşayarak öğretim metoduyla anlatmak, oyunlaştırmak, öğrencilerin fiziksel ve düşünsel becerilerini geliştirmek için kullanılabilir olan Oryantiring sporunun Bodrum genelindeki okullarda uygulanması amaçlanıyor.