Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencilerimiz Beyin Diseksiyonu Çalışması Yaptı
13 Mart 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencilerimiz Beyin Diseksiyonu Çalışması Yaptı

11. sınıf öğrencilerimiz Biyoloji dersi 'Sinir Sistemi' ünitesi kapsamında vücudumuzun yönetim merkezi olan beynimizi, laboratuvar ortamında beyin diseksiyonu çalışması yaparak incelediler. Öğrencilerimiz, beynin ana bölümlerinin fonksiyonlarını öğrenirken enine ve boyuna kesit uygulamaları ile sinir sisteminde yer alan beyin kabuğu, orta beyin, ara beyin, talamus, hipotalamus, beyincik, omurilik soğanı gibi başlıca kısımları anatomik ve histolojik açıdan tanıdılar. Böylece derslerde teorik olarak öğrendiklerini somutlaştırarak pekiştirdiler.

FEN BİLİMLERİ DERSİNDE HÜCRE’YE YOLCULUK VE VİTAMİN KALELERİ

TED Bodrum Koleji Ortaokul öğrencileri Fen Bilimleri dersini yaşayarak, yaparak ve güncel yaşamla ilişkilendirerek öğrenmeye devam ediyor. Sınıf içi etkinlikleri ile eğlenirken öğreniyor, grup çalışmaları ile işbirlikçi öğrenmenin önemini farkına varıyorlar.

 

 6.sınıf öğrencilerimiz oyun hamuru, boncuk, düğme vb. gibi birçok malzemeyi birleştirerek hücre modelleri tasarladılar. ‘’ HÜCRE’’nin yapısının gizemli dünyasına yolculuk yaparak, bitki ve hayvan hücreleri arasındaki farkları keşfettiler.

 

5.sınıflarımız ise evlerinden getirdikleri atık malzemelerle ‘’VİTAMİN KALELERİ’ ’tasarladılar.  Tasarladıkları kalelerin kapıları halka açılmadığı takdirde olabilecek durumları analiz ederek drama, şiir ya da hikâye yazdılar. Grup çalışması şeklinde planladıkları çalışmaları sınıfta öğretmenlerine ve arkadaşlarına sundular. Artık tüm 5.sınıfların bir ‘’VİTAMİN ŞEHRİ’’ var! Öğrencilerimiz bu etkinlikle ‘Vitamin çeşitlerinin en fazla hangi besinlerde bulunduğunu araştırır ve sunar. ‘’ kazanımını edindiler aynı zamanda atık malzemeleri kullanarak yeşil bayrak sahibi bir okul olmanın önemini bir kez daha yaşamış ve yaşatmış oldular. 

TED Radyo Her Çarşamba Yayında

Radyo Kulübü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu TED Radyo’nun bu haftaki konukları Lise Müdür Yardımcımız Özge Gönlübeyaz ile PDR Uzmanımız Barış Aygener'di. TED Radyo’yu her Çarşamba saat 15.30’dan itibaren www.tedbodrum.k12.tr/radyo/ linkinden canlı olarak dinleyebilirsiniz.

2013 YAZ OKULU PROGRAMI

YAZ OKULU 2013 YILI PROGRAMI

TED Bodrum Koleji Yaz Okulu; spor, müzik, resim, İngilizce, okuma saati gibi birçok eğlenceli ve sürpriz aktivitelerin bir araya geldiği iki haftadan oluşan dönemler halinde hayata geçiyor.

 

 

  1. PROGRAM İÇERİĞİ

 

TED Bodrum Koleji Yaz Okulu bünyesinde öğrencilerimiz; hafta boyunca öğrenci odaklı ve sürpriz aktivitelerden oluşan eğlenceli bir programla günlerini geçireceklerdir. Öğrenciler haftalık programları içerisinde; aşağıda listelenen ders ve etkinliklere katılacaklardır.

Yüzme: TED Bodrum Koleji yerleşkesi içinde bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda, tüm gruplar için her gün bir saat yüzme etkinliği yapılacaktır. Yüzme etkinliği; yüzme eğitimi almış Beden Eğitimi ve Spor branşı öğretmenleri eşliğinde gerçekleşecektir.

İngilizce Drama ve Şarkılar: Yaz Okulu bünyesinde, tüm seviyeler için, her gün bir saat İngilizce etkinliği yapılacaktır. Öğrenciler, alanında uzman İngilizce öğretmenleri liderliğinde, İngilizce drama çalışmaları yaparak ve İngilizce şarkılar öğrenerek eğlenceli vakit geçireceklerdir.

Basketbol & Voleybol: Öğrencilerimizin bedensel gelişimi bizler için önemlidir. Bu nedenle yüzme etkinliğine ek olarak faklı spor etkinliklerine de yer verilmektedir. Bu nedenle; TED Bodrum Koleji Yaz Okulu bünyesinde, okulumuz kapalı spor salonunda, dönüşümlü olarak Basketbol ve Voleybol dersleri yapılacaktır. Basketbol ve Voleybol dersleri alanında uzman Beden Eğitimi ve Spor öğretmenleri gözetiminde gerçekleştirilecektir.

Resim & Müzik: Öğrencilerimizin bedensel gelişimlerinin yanı sıra sanat ve müzik alanlarında da yaratıcı etkinlikler yapmaları hedeflenmektedir. Bu nedenle; Yaz Okulu bünyesinde, grup öğretmenleri eşliğinde haftanın belirli günlerinde eğlenceli Müzik ve serbest Resim etkinliği yapılacaktır.

Bilgisayar: Yaz Okulu bünyesinde, grup öğretmenleri eşliğinde haftada bir saat bilgisayar etkinliği yapılacaktır. Bilgisayar etkinliğinde, eğitimsel programlar kullanılacaktır.

Okuma Saati: Öğrencilerimizin okuma sevgisi bizler için önemlidir. Bu nedenle, tüm öğrenciler için günün belli bir saati kitap okuma saati olarak değerlendirilecektir.

Gezi: Yaz Okulunun her bir döneminde, dönemde bir defa olmak üzere Bodrum ve çevresindeki tarihi mekanlara gezi yapılacaktır.

Sürpriz Aktiviteler: Dönem içerisinde öğrencilerimizin keyifli vakit geçirmelerini, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla çeşitli sürpriz aktiviteler yapılacaktır. 

 

  1. KAYIT DÖNEMLERİ

 

TED Bodrum Koleji Yaz Okulu etkinlikleri ikişer haftalık dönemler halinde planlanmıştır. Kayıt dönemleri aşağıdaki gibidir.

 

I. Dönem:

01 Temmuz 2013 Pazartesi

12 Temmuz 2013 Cuma

II. Dönem:

15 Temmuz 2013 Pazartesi

26 Temmuz 2013 Cuma

III. Dönem:

29 Temmuz 2013 Pazartesi

16 Ağustos 2013 Cuma

IV. Dönem:

19 Ağustos 2013 Pazartesi

29 Ağustos 2013 Perşembe

 

 

 

 

  1. YAŞ GRUPLARI

 

5 - 7 yaş grubu

(Okul öncesi - 1. sınıf öğrencileri)

8 - 10 yaş grubu

(2. - 4. sınıf öğrencileri)

11 - 14 yaş grubu

(Ortaokul öğrencileri)

 

 

 

 

  1. PROGRAM SAATLERİ VE ULAŞIM HİZMETİ

TED Bodrum Koleji Yaz Okulu hafta içi her gün 09.30’da başlayacak ve 16.45’te son bulacaktır. Talep eden veliler için, belirlenecek ücret karşılığında belirli güzergahlarda ulaşım hizmeti verecektir.

 

 

  1. SEÇMELİ ETKİNLİKLER

Öğrenciler haftada bir defa yarım gün kendi seçecekleri bir branşta farklı etkinliklere yönlendirilecektir. Öğrenci seçimine sunulan etkinlikler, etkinliğin yapılacağı yerler ve dönemlik ücretleri aşağıdaki gibidir. Öğrencilerin TED Bodrum Koleji’nden etkinliğin yapılacağı yere taşınması hizmeti ücrete dahildir.

Herhangi bir etkinliği seçmeyen öğrencilerimiz TED Bodrum Koleji’nde kalarak günlük aktivitelerine devam edeceklerdir.

 

Golf

Bodrum Golf ve Tenis Kulübü

120 TL

Tenis

Bodrum Golf ve Tenis Kulübü

120 TL

Binicilik

Viktoria Binicilik Kulübü

120 TL  

Yelken

Era Yelken Kulübü

120 TL

 

 

 

 

  1. PROGRAM ÜCRETLERİ

 

I. Dönem

750 TL

 

TED Bodrum Koleji Öğrencileri için

550 TL

II. Dönem

750 TL

 

TED Bodrum Koleji Öğrencileri için

550 TL

III. Dönem

850 TL

 

TED Bodrum Koleji Öğrencileri için

600 TL

IV. Dönem

700 TL

 

TED Bodrum Koleji Öğrencileri için

500 TL

 

 

Program ücretlerine öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı dahildir.

Kayıt işlemi ve ödemelerinde %10 kardeş indirimi uygulanır.

 

 

  1. KAYIT ve İLETİŞİM

TED Bodrum Koleji Yaz Okulu’na kayıtlar dönemlik olarak alınacaktır. Kayıtlar için detaylı bilgiyi okulumuza gelerek, 0 252 317 28 28 / dahili 1300 numaralı telefondan ya da www.tedbodrum.k12.trsitesinden alabilirsiniz.

 

TED Bodrum Koleji Yaz Okulu’na web sitesi üzerinden ön kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız.

TED Bodrum Koleji Ressamlarından Bir Dönemde 45 Sergi

TED Bordum Koleji olarak üç yıldır düzenli olarak sürdürdüğümüz ve her öğrencimizin katılım sağlayabildiği Bireysel Resim Sergileri okulumuzun son haftası olan 15 – 19 Haziran tarihleri arasında düzenlenen, Damla Şen, Lara Atik ve Yasemin Bora’nın bireysel resim sergileriyle tamamlandı.

 

İkinci dönemde toplam 45 sergi açan öğrencilerimizin, hayal dünyalarıyla süsledikleri çalışmaları ziyaretçiler, öğretmenleri ve velilerimiz tarafından büyük beğeni topladı.
 
Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağına inandığımız öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.