Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencilerimiz Kanada'daki Eğitimlerini Tamamladı
09 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencilerimiz Kanada'daki Eğitimlerini Tamamladı

Türk Eğitim Derneği ile Kanada Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Öğrenci Değişim Programı kapsamında Kanada Akademik Ay Değişim Programı’na katılan öğrencilerimiz eğitimlerini başarıyla tamamlayarak okulumuza döndü. Öğrencilerimiz, dünyanın en iyi lise eğitimi veren üç ülkesinden biri olan Kanada’da bir ay boyunca farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla birlikte lise eğitimi aldı. Yabancı dil gelişimi konusunda büyük bir fırsat olan değişim programına katılan öğrencilerimiz, Kanada’da okulları tarafından düzenlenen kültür geziler ve aktiviteler ile de Kanada’yı yakından tanıma fırsatı buldu.

Öğrencimiz 'Kitap Sevgisi' Birincisi

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 54. Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Kitap Sevgisi” konulu afiş yarışmasında öğrencimiz Elif Damla Akıl 1’inci oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yelken'de Bir Başarı Daha

ERA Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Zafer Kupası'nda 5. sınıf öğrencimiz Ali Beren ADAMCIL Junior Erkekler kategorisinde 2. olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Öğrencilerimizden TOEFL Junior Sınavında Büyük Başarı

Tüm dünyanın kabul ettiği ve İngilizce dil becerilerini ölçmede önemli bir sınav olan TOEFL Junior (Test of English as a Foreign Language) sınavına giren öğrencilerimizin tümü büyük bir başarı göstererek sertifika alamaya hak kazandılar.

 

Kanada Hükümeti ile okulumuz arasında imzalanan protokol kapsamında Kanada öğrenci değişim programına katılmak isteyen ve İngilizce seviyelerini ölçmek isteyen öğrencilerimiz 15 Aralık Pazartesi günü TOEFL Junior sınavına girdiler. 

 

Sınav sonucunda başarılı olan ve sertifika almaya hak kazanan öğrencilerimiz yapılan Türkçe ve İngilizce mülakat ile Kanada devlet liselerinde kısa süreli (1 ay) veya uzun süreli (1 yıl) öğrenci değişim programlarına başvurma şansı yakaladılar.

 

Öğrencilerimizi başarısından dolayı kutlar, öğretmen ve velilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Havuzumuz 2015- 2016 Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Öğrencilerimizin fiziksel ve psikolojik olarak daha sağlıklı olmalarını hedefleyerek daha kaliteli bir spor eğitimi ortamı, yüksek standartlara sahip bir spor tesisi ve destek alanları oluşturmak amacıyla yarı olimpik yüzme havuzumuz yenilendi.