Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğrencilerimiz Satranç Turnuvasından Madalyalarla Döndü
09 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Öğrencilerimiz Satranç Turnuvasından Madalyalarla Döndü

Bodrum genelinde gerçekleştirilen 12. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvasına katılan öğrencilerimiz Efe Sami Uçar, Koray Kayra Deveci, Rüzgar Yazıcı, Can Demiral, Metehan Berber turnuvada okulumuzu başarıyla temsil etmişler; Efe Sami Uçar '2011-2010 Doğumlu Minikler' kategorisinde 3. , Metehan Berber Yıldızlar grubunda 3. olarak kupa almaya hak kazanmıştır. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kitapların Sihirli Dünyasına Davetlisiniz

Dünya Çocuk Kitapları Haftası kutlamaları TED Bodrum Koleji’nde başladı. Her günü etkinlik ve kitaplarla dolu geçecek olan haftanın açılışı Konferans Salonumuzda öğrencilerimizin hazırladıkları programla yapıldı.

 

“The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore” animasyon filminin gösterimi ile başlayan program, öğrencilerimizin okuduğu şiirler, koromuzun söylediği şarkılar ve Küçük Prens kitabından uyarlanan tiyatro gösterisi ile devam etti.

 

Ayrıca 1. sınıf öğrencilerimiz 4 Kasım Çarşamba günü okul kütüphanemizde velilerimiyle bir araya gelerek "Oyun Hamurlarıyla Kitap Okuyoruz" isimli etkinliği gerçekleştirecekler.

 

5 Kasım Perşembe günü 3D Odası'nda yazar Öznur Karaeloğlu'nun "Çocuklar İçin Anlayarak Hızlı Okuma Semineri" olacak. 2, 3. 4. sınıf öğrencilerimiz ve velilerimiz yazarımızla buluşacak.

 

6 Kasım Cuma günü Sara Şahinkanat "Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kızdan" kitabıyla 2. sınıf öğrencilerimizle buluşacak.

 

Haftanın son günü de “Kitap Kahramanı Ol” etkinliğimiz olacak. Öğrencilerimiz aileleriyle beraber hazırlayacakları kostümlerle kitap kahramanlarına dönüşerek Cuma günü okulumuzu dolduracaklar.

 

Kitap haftası boyunca her gün velilerimizin öğrencilerimizle kitap okurken çekilmiş fotoğrafları okulumuz sosyal medya hesaplarında yayınlanacak.

 

Hepimize kitaplarla dolu keyifli bir hafta diliyoruz.

Marifetli Eller, yine çalıştı…

Okul öncesi Büyük Grup öğrencilerimiz, çok sevdikleri “Yaparak, Yaşayarak Öğrenme Yaklaşımı” eğitiminde, öğretmenlerinden sütün nasıl yoğurda dönüştüğünü merakla dinlediler.

 

Mutfak etkinliği olarak önce süt mayaladılar. Ardından sütün yoğurt olma aşamalarını gözlemlediler ve sonra da kendi yaptıkları yoğurtları yemenin keyfini çıkardılar. 

Okulumuzda İspanyol Esintileri

Okulumuzda 4. sınıftan itibaren ikinci dil olarak tercih edilen dillerden İspanyolcayı seçen öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri etkinliklerle İspanya ve İspanyolca konuşan bütün ülkeler ve kültürleri arkadaşlarına tanıttı. TED Müzik Sokağı Dinletisi ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirilen etkinliklerde İspanyolca şarkılar söylendi, danslar edildi.

“İnaf Gari!”

Bodrum ve Gökova’da deniz dibi kirliliğinin mizahi dille ele alınacağı “İnaf Gari” adlı film öncesinde deniz dibinden toplanan çöplerden heykeller yapıldı. Heykeller, Turgutreis D Marin’de oluşturulan sanat parkında sergilendi. Parkın açılışı sırasında yapılan konuşmalarda doğaya verilen zarara dikkat çekildi, duyarlılık çağrısı yapıldı.

 

“Eko Okul Kulübü” ve “Dekoratif Sanatlar Kulübü” el ele verdi ve Turgutreis Marina’da sergilenen “İNAF GARİ ÇÖP SANAT ETKİNLİĞİ”ni incelemeye gitti.

 

Sergide, atık malzemelerden tasarlanmış heykelleri, portreleri, dev tekneyi ve Halikarnas Balıkçısı metal büst heykelini inceleyen öğrenciler “ATIKLARI ATMAYIN, GERİ DÖNÜŞÜMÜ UNUTMAYIN!” eko ilkemizi bir kez daha hatırlamış oldular.

 

Atık malzemelerden oluşan muhteşem sanat eserlerinin büyüsüne kapılan öğrencilerimiz benzer çalışmaları okulumuzda gerçekleştirmeye başlamak için oldukça hevesliydiler.