Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Okulumuz BESİAD İle Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Projesi İçin İşbirliği Yapıyor
12 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Okulumuz BESİAD İle Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Projesi İçin İşbirliği Yapıyor

Okulumuz ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği, kurumsal bir işbirliğiyle ortak bir projeye imza attı.

Okulumuz, köklü geçmişinden aldığı güçle, Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi adını verdiğimiz programla; öğrencilerimizin öğrenme sorumluluklarını üstlenecekleri, etkin katılım gösterecekleri, çalışma ve üretmeye ilişkin  kültürü soluyacakları, emek, yaratıcılık, inovasyon, sorumluluk, saygı gibi yaşamsal değerleri içselleştirebilecekleri ve sonuçta gerçek yaşam becerileriyle donanacakları bir program başlattı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken’in BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Köroğlu ve yönetim kurulu üyelerine tanıttığı projenin amacı, öğrencilerinin yaşamla anlamlı ilişkiler kurmalarını sağlayarak çalışmaya ilişkin değerleri ve çalışma kültürünü kazanmalarına yardımcı olmak, günümüz için gerekli yaşam becerileri edinmelerine liderlik etmek ve gerçekleştirecekleri meslek gözlemleriyle farklılaştırılmış ve kişiselleştirilmiş kariyer planlama süreçlerine rehberlik etmek olarak dile getirildi.

Programla birlikte öğrencilerin etkin olarak yaşamda yer alarak kendilerinin güçlü ve geliştirilmesi gereken yanlarını keşfedecekleri, kitaplarda yazanlar, derslerde anlatılanlarla gerçek yaşamı harmanlama şansına sahip olacakları, emeğin değerini teslim ettikleri gibi çalışma kültürüyle donanacakları, karşılaşacakları birçok sorunu öğrenme fırsatına dönüştürmeyi deneyimleyecekleri, kurdukları ilişkilerle sosyal yaşam becerilerini artıracakları hedef olarak anlatıldı.

Öğrencilerimizin gerçekleştirdikleri yaşam deneyimi ve meslek gözlemlerinin, farklılaştırılmış ve kişiselleştirilmiş kariyer planlama süreçlerinde kendilerine yol gösterici olacağı vurgulandı.  

21.yüzyıl okullarının yaratıcı, yenilikçi, teknolojiyi bir araç olarak kullanan okullar olduğu kadar öğrencilerine öğrenme süreçlerinin yaşam boyu süreceğinin farkındalığını kazandıran okullar olacağının dile getirildiği toplantıda; eğitim ve öğretime ilişkin tanımlarının değiştiği günümüzde daha fazla otantik öğrenmelere, gerçek yaşamla ilişkilendirilmiş, teorik bilgiyi çok çeşitli uygulamalarla yaşama aktarabilen öğrenme alanları yaratma işlevini bu okulların üstlenmek durumunda kaldığı söylendi. Programla birlikte Bodrum’da, içinde bulunduğumuz 21. Yüzyıl’ın ruhunu yakaladığımız bir öğrenme ekolojisinin yaratılacağı ve öğrenme çemberinin genişleyeceği vurgulandı.

Öğretmenler Günü coşku içinde kutlandı.

 TED Bodrum Koleji Bodrum'daki diğer öğretmenleri bu özel gün vesilesi ile ziyaret etti, günlerini kutladı. Ardından okulda öğretmenlerimizin ve tüm personelin katılımı ile Öğretmenler Günü için büyük bir kutlama yapıldı. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü içtenlikle kutluyoruz.

Öğrencilerimiz Bodrum Run Organizasyonunda koşan atletleri motive ettiler!

Global Liman İşletmeleri tarafından ilk kez Bodrum’da düzenlenen ve Bodrum Cruise Port’tan start alan 15 kilometrelik parkuru kapsayan ve kayıt ücretlerinin tamamı Toplum Gönüllüleri Vakfı’na bağışlanan, “Bodrum Global Run” koşusunda Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan sporcular yarıştı.
 

TED Bodrum Koleji okul takımlarında görev alan öğrencilerimiz; parkur içerisinde yer alan su istasyonlarından yarışmaya katılan sporculara su dağıtarak, onları motive ederek, toplumsal duyarlılık, farkındalık, işbirliği ve dayanışma anlamında örnek davranış sergilediler.

Öğrencilerimiz Yüzmede Muğla Şampiyonu

Okul Sporları Küçükler Muğla İli Yarışlarında; Küçük Erkek Yüzme takımımız Muğla 1.'si, Küçük Kız Yüzme takımımız Muğla 2.'si olmuştur. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Biz Büyük Bir Aileyiz

Türk Eğitim Derneği tam eğitim bursu ile öğrenimlerine devam eden öğrenciler okulumuzu ziyaret etti.

 

TED Genel Başkan Yardımcısı Sayın Kemal Savran’ın başkanlığında Ege Bölgesi'nde çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam eden ve Türk Eğitim Derneği'nden tam eğitim bursu alan üniversite öğrencileri dönemlik toplantılarını yapmak, okulumuzu görmek, okulumuzda eğitim alan tam eğitim burslu öğrencilerle tanışmak ve aynı zamanda Bodrum’u tanımak amacıyla okulumuzda bir araya geldiler.

 

Programlarını tamamlayan misafir üniversite öğrencileri, okulumuzda öğrenimlerine devam eden tam eğitim burslu öğrencilerle buluştular. Ağabeyleri/ablaları, öğrencilerimize Türk Eğitim Derneği'nin ne denli büyük bir aile olduğunu, ailenin getirdiği sorumluluk, güven, samimiyet duygularını hiçbir zaman köreltmemeleri gerektiğini anlattılar ve her zaman destekçileri olacaklarını hatırlattılar.

 

Güzel geçen iki günün ardından Bodrum’ dan ayrılan öğrencilerimizin süregelen başarılarının devamını diliyoruz.