Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Okulumuzda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı
14 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Okulumuzda 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders Zili Çaldı

Okulumuz, yeni eğitim öğretim yılına 10 Eylül 2018 Pazartesi günü müthiş bir coşkuyla başlangıç yaptı. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılı,sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyoruz.

Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda Bugün…

Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda bugün “Abilerimiz Ablalarımız Bize Kitap Okuyor” etkinliğimizde okul öncesi öğrencilerimiz abilerinden ve ablalarından kitap dinlemenin keyfini yaşadılar. Böylelikle öğrencilerimizde, okuma-yazma öncesi kazanılması gereken  “dinleme-anlama” yetisini pekiştirmiş olduk.

 

“Sinemaya Uyarlanan Çocuk Kitapları” etkinliğimizde ise 2. Sınıf öğrencilerimizle birlikte Çizmeli Kedi kitabını okuduk. Sonrasında filmini izleyip, masalın filme ne kadar yansıtılabildiği üzerine sohbet ettik. Sanatın iki dalını da ilgiyle takip eden öğrencilerimizle edebiyat-sinema birlikteliğindeki benzer ve farklı yanlarını inceledik.

 

Dr. Feridun Çilli ile Fen Dersi
4. sınıf öğrencilerimiz, değerli velimiz Dr. Feridun Çilli ile birlikte keyifli bir fen bilgisi dersi işlediler. Sayın Dr. Feridun Çilli kas ve iskelet sistemi hakkında öğrencilerimize çok faydalı bilgiler verdi. Derste kemikler, eklemler ve kaslar ayrıntılı olarak incelendi. 
 
Öğrencilerimiz aktif bir şekilde derse katıldılar. Feridun Bey öğrencilerimizin sorularını tek tek cevapladı. Ayrıca Dr. Feridun Çilli öğrencilerimizi kas ve iskelet sistemi sağlığı için beslenme konusunda da bilgilendirdi. 
 
Sunumdaki konu ile ilgili değişik resimler öğrencilerimizin oldukça ilgisini çekti. Böylece öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte hem öğretici hem de eğlenceli bir fen dersi işlemiş oldular. 
 
Okulumuz öğrencilerine fen dersi kapsamında kas ve iskelet sistemi üzerine söyleşi veren velimiz Dr. Feridun Çilli’ye teşekkür ediyoruz.
 
Öğrencimiz Ritmik Cimnastikte İl İkincisi Oldu

Okullar arası Ritmik Cimnastik İl Birinciliği müsabakalarında 1. sınıf öğrencimiz Zeliha Yalçın minikler kategorisinde Muğla 2’ncisi oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Türk Eğitim Derneği’nden Okulumuza Teşekkür

Türk Eğitim Derneği tarafından okulumuza gönderilen teşekkür yazısını aşağıda görebilirsiniz;