Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Ortaokuldan Liseye Geçiş Sürecinde 8. Sınıf Velisi Olmak
19 Ekim 2018 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Ortaokuldan Liseye Geçiş Sürecinde 8. Sınıf Velisi Olmak

PDR uzmanlarımızdan Gözlem Sırt 8. sınıf velilerimize bir araya geldi. 8. sınıf öğrencilerimizin gerek akademik gerekse bireysel düzeyde birçok değişimi içinde barındıran ergenlik dönemini, sınav kaygısıyla baş etme yollarını ve bu dönemde aile tutumlarının nasıl olması gerektiğinin konuşulduğu seminerde velilerimiz akıllarına takılan sorulara da yanıt buldu.

TED Bodrum Koleji Ressamlarından Bir Dönemde 45 Sergi

TED Bordum Koleji olarak üç yıldır düzenli olarak sürdürdüğümüz ve her öğrencimizin katılım sağlayabildiği Bireysel Resim Sergileri okulumuzun son haftası olan 15 – 19 Haziran tarihleri arasında düzenlenen, Damla Şen, Lara Atik ve Yasemin Bora’nın bireysel resim sergileriyle tamamlandı.

 

İkinci dönemde toplam 45 sergi açan öğrencilerimizin, hayal dünyalarıyla süsledikleri çalışmaları ziyaretçiler, öğretmenleri ve velilerimiz tarafından büyük beğeni topladı.
 
Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağına inandığımız öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

“Sensörgör” ile Adımlar Hızlanır Kazalar Azalır”

Milli Eğitim Bakanlığı ve TUBİTAK işbirliğinde bu yıl 9.uncusu düzenlenen İlköğretim öğrencilerine yönelik "Bu Benim Eserim" Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışmaları Ödül Töreni geçtiğimiz hafta gerçekleşti.

Muğla il genelinde 61 eser arasından 12 proje seçildi. Törene, Fen Bilimleri öğretmenimiz Özge Gönlübeyaz'ın rehberliğinde, öğrencimiz Özge Ece Dede’ nin hazırlamış olduğu “Sensörgör” isimli projeyle katılındı.

Öğrencimiz Özge ile yaptığımız kısa söyleşide bize “sensörgör’ ün “ görme engellilerin gündelik hayatlarını kolaylaştırmak ve olası kazalara engel olmak için böyle bir çalışma yaptığını paylaştı ve bize ürün hakkında da kısa bir bilgi verdi. 

Özge; görme engelliler için hazırladığı gözlük üzerinde sağ ve sol görüş alanında sensörler oluşturmuş, bu sensörler 2, 5 metreye kadar çevrede olan cisimleri algılıyor ve çıkardığı sinyallerle kullanıcıyı uyarıyor. Kullanıcı çevresinde bulunan cisimlere yakınlaşmaya devam ettiği zaman sinyal seslerinde artış oluyor ve bu şekilde kullanıcıyı olası bir kazadan koruyor. Gözlük üzerinde bulunan kulaklık vasıtasıyla çıkan uyarıcı sesleri sadece kullanıcı duyabiliyor. Bu komutları kişinin bel kısmında taşıyacağı şarjlı bir akü destekliyor. Kullanıcı istirahat halinde iken “sensörgör” de bir sonraki yürüyüş için şarj oluyor.

Öğrencimizin görme engellilerin hayatı kolaylaştıracak bilimsel projesi için tebrik eder, başarılarının devamını dileriz…

TED Bodrum Koleji 2. Zeytin Hasadı Şenliği

Bu sene ikincisi gerçekleştirilen TED Bodrum Koleji Zeytin Hasadı Şenliği, doğa ile iç içe olan okulumuzun zeytinliklerinde tüm öğrencilerimizin büyük bir heyecanla zeytin toplaması ile başladı.

 

Toplama süreci tamamlandıktan sonra öğretmenlerimiz sınıflarında zeytinden nasıl zeytinyağı oluştuğuna dair bilgiler verdiler. Toplanılan zeytinlerin zeytinyağı fabrikasında işleneceğini ve bu zeytinlerden nasıl zeytinyağı elde edileceğinden bahsettiler. Şenliğin sonunda, öğrencilerimiz bir zeytinyağı fabrikasını ziyaret ederek, zeytinlerden yağ çıkarma sürecini yerinde gözlemleyecekler.

Voleybolda Yıldız Kızlarımız Grup Finallerinde

TED Bodrum Koleji Yıldız Kız Voleybol Takımımız, Okullar Arası Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası’nda rakiplerini geride bırakarak Muğla’da düzenlenecek olan final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

 

Dokuz okulun katıldığı müsabakalarda okul takımımız, Ortakent Kerem Aydınlar Ortaokulu ve Özel Marmara Koleji’ni 3 - 0‘lık skorlarla mağlup ederek grup birincisi oldu.

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor,  onları yetiştiren ailelerine ve öğretmenlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 Muğla' da düzenlenecek müsabakalarda takımımıza şimdiden başarılar diliyoruz.