Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Robotik Kulübü Öğrencilerimiz Su ile Yakıt Üretti
02 Mart 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Robotik Kulübü Öğrencilerimiz Su ile Yakıt Üretti

5. ve 6. sınıf Robotik Kulübü öğrencilerimiz Bilim Kahramanları Derneği’nin düzenlemiş olduğu uluslararası ‘Hayvanlar: Yaşam Ortak Alanlarımız’ proje ve robotik yarışmasına katılmak amacıyla hidrojen motoru üreterek suyu  yakıt olarak kullanmayı başardılar. Petrol ve doğal gaz gibi birçok yakıttan çok daha fazla yanma enerjisine sahip olan su, hidrojen ve oksijen olarak ayrıldığında ortaya bir enerji çıkıyor. Öğrencilerimiz projelerini bugün Bodrum Kaymakamı Sayın Bekir Yılmaz’a sunacaklar.

 

Değerler Eğitimi Kapsamında BOYD Başkanı Serda Karcıoğlu Öğrencilerimizle Buluştu

Değerler Eğitimi derslerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz; öğrencilerimizin düzenli olarak Bodrum’a gönül vermiş isimlerle buluştuğu “Bodrum’un Değerleri” söyleşilerinin bu haftaki ilk konuğu Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri (BOYD) Başkanı Sayın Serdar Karcıoğlu oldu. Konferans salonumuzda gerçekleştirilen söyleşide Karcıoğlu, yaşam ve mesleki tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı. Söyleşi sonunda öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtlayan ve onlarla sohbet eden Serdar Karcıoğlu’na katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Öğrencimiz Vira Cup'tan Altın Madalya ile Döndü

Öğrencimiz Baran Efe Ulusal 27 Kasım’da İstanbul Haliç’te düzenlenen Vira Cup Liselerarası Kürek ve Yelken Kupası yarışında, kendi yaş grubunda katılan 15 takım arasından 1. olarak altın madalya almaya hak kazandı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Dört Farklı Yetenek, Bir Karma Sergi

Okulumuz öğrencileri yeteneklerini sergilemeye devam ediyorlar. Görsel Sanatlar öğretmenleri Canan Güldal ve Handan Cinoğlu rehberliğinde birbirinden güzel çalışmalara imza atan öğrencilerimiz aynı zamanda kendi resim sergilerini açmanın mutluluğunu arkadaşlarıyla paylaşıyorlar.

 

Lal Almaç: Okulumuz 3C sınıfından öğrencimiz Lal Almaç 2009-2015 tarihleri arasında yaptığı resimleriyle bir retrospektif sergisi açtı. Sergisine “Annemle Birlikte” adını veren Lal , tiyatro kostüm tasarımcısı annesi Medina Yavuz Almaç’ın üç adet çalışmasıyla sergiye katıldı.

 

Doğa Erke:  Okulumuz 5B sınıfı öğrencisi Doğa Erke köpek fotoğraflarından yola çıkarak grafik sanatının bir dalı olan “illüstrasyon” çalışmalarıyla sergisini açtı. Sergisinde, aynı zamanda, çalışmalarından oluşan küçük kartpostalları arkadaşlarına dağıttı.

 

Toprak Çamdal: Okulumuz 6B sınıfı öğrencisi Toprak Çamdal ikinci bireysel sergisini açtı. Hayvan figürlerini seramik ve  tellerle yaptığı küçük heykeller şeklinde paylaşan öğrencimiz eserleriyle büyük beğeni topladı.

 

Ada Uz: Okulumuz 3C öğrencisi Ada Uz ilk kişisel resim sergisini çizdiği Karikatür çalışmalarıyla açtı. Mizahi bir dille oluşturduğu çalışmalar hem güldürdü, hem düşündürdü.

 

Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yaz Okulunda I. Dönem Sona Erdi...

TED Bodrum Koleji Yaz Okulu iki haftalık 1. dönemini tamamladı. Yüzme, basketbol&voleybol, müzik&resim, İngilizce drama ve şarkılar gibi eğitsel etkinlikleri başarı ile tamamlayan öğrenciler, katılım sertifikalarını eğitmenlerinden aldılar. Çeşitli branşlarda temel eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrenciler hem eğlenceli zaman geçirdiler hem de kazanımlar ve dostluklar elde ettiler.

İkişer haftalık dört dönemden oluşan ve 09.30 – 16.45 saatleri arasında tam gün olarak hizmet veren TED Bodrum Koleji Yaz Okulunun 2. Dönemi ise 15 Temmuz 2013 Pazartesi günü başlayacak.

Yaz Okulu Programlarımıza gösterdikleri ilgi için Bodrumlulara ve Bodrum’a dışından gelen misafirlerimize teşekkür ediyoruz.