Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
STEM Fair İle Bilim Dolu Bir Hafta
16 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

STEM Fair İle Bilim Dolu Bir Hafta

Tüm yaş gruplarından öğrencilerimiz 5-12 Mayıs tarihleri arasında 3rd STEM Fair kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Bilimin birçok dalıyla yakından tanışan, araştıran, sorgulayan, fikirler üreten, projelerini sunan, anlık görevlerini yerine getirmek için heyecanla çalışan, tasarımlar yapan ve karton kano yarışmasında yılmadan mücadele eden tüm öğrencilerimiz unutulmaz anlar yaşadılar ve yaşattılar...

21.yüzyıl becerilerinin gelişimine ve disiplinler arası çalışmalarla üretkenliğin artmasını hedefleyen STEM temelli uygulamalar öğrenme süreçlerini zenginleştirmektedir.

İlk olarak 5 Mayıs Cuma günü TED Bodrum ailesinin tüm yaş gruplarının katılımı ile coşkulu bir Gökyüzü Gözlem Şenliği düzenledik.

9 Mayıs günü 10-17 yaş grubundaki öğrencilerimizin çeşitli bilim dallarıyla ilgili proje çalışmalarını arkadaşlarına sundu. Sözel ve sayısal bilimler alanında farklı dersler kapsamında; zengin konu içeriğinde projeler hazırlayan öğrencilerimiz ve teknoloji temelli Robotik-TED Makers kulüpleri öğrencilerimiz sundukları özgün çalışmalarla ziyaretçileri hem şaşırttılar hem de birçok alanda bilgilendirdiler. Gün boyu tüm yaş gruplarındaki öğrencilerimiz sergiyi gezme ve çeşitli konular hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

11 Mayıs Perşembe ve 12 Mayıs Cuma günleri gerçekleştirilen STEM anlık görev etkinliklerde 6. ve 7.sınıf öğrencilerimiz takımlar halinde yarıştı. Öğrencilerimiz iyi bir takım ruhuyla ellerine verilen malzemeleri yaratıcı şekilde kullanarak görevlerini en iyi şekilde tamamlamak için tutkuyla çalıştılar. Heyecanla süren etkinlik süresince jüri üyeleri çalışmaları birçok açıdan değerlendirdi.

12 Mayıs Cuma günü  öğrencilerimiz karton kano yarışmasında tasarladıkları kanolarla coşkuyla yarıştı. Haftalar öncesinden duyurulan karton kano yarışmasına birçok yaş grubundan onlarca öğrenci başvurdu. Farklı boyut ve biçimlerde tasarlanan kanoların her bir görülmeye değerdi. Karton kanolar içerisinde havuzda ilerlemeye çalışan öğrencilerimizin sevinçleri, heyecanları, azimleri ve tutkuları tüm izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Jüri sıralamayı belirlerken zor anlar yaşadı.

Tüm öğrencilerimizin bilim dolu bir yaşama dair deneyimlerini keyifle ve coşkuyla artırma fırsatı bulduğu bu etkinlikler aydınlık bir gelecek için umut vericiydi...

Hazırladığımız Organik Gübre ile Toprağımızı Zenginleştiriyoruz

Eko-Okul Kulübü öğrencilerimiz okulumuzun tarım alanını kışlık sebzelerimizin tohum ekimini yapabilmek için hazır hale getirdi. Organik atıklardan gübre hazırlayan öğrencilerimiz tarım alanımızı ve bahçe toprağımızı zenginleştirdikten sonra ağaçlarımızdan nar toplayarak günün tadını çıkardı.

Öğrencilerimiz Yazar Süleyman Bulut'la Buluştu

Can Çocuk yayınlarının ödüllü yazarlarından, çocuk edebiyatının derleme ustası Süleyman Bulut, 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizle konferans salonumuzda bir araya geldi. “101 Atasözü 101 Öykü” ve “101 Deyim 101 Öykü” kitaplarından bahseden yazarımız, kitaplarının çıkış öykülerini eğlenceli, ilgi çekici, bir çalışma ile öğrencilerimizle paylaştı. Öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtlayan yazarımız söyleşi sonunda kitaplarını imzaladı.

TED Okulları 11. Müdürler Toplantısı

TED Okulları müdürleri arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla yılda iki kez düzenlenen TED Okulları Müdürler Toplantıları’nın on birincisi, 2–3–4 Şubat 2013 tarihlerinde TED Mersin Koleji’nin ev sahipliğinde Mersin’de gerçekleştirilmiştir.


25 TED Okulu’nda görev yapan 39 okul müdürünün katılımıyla gerçekleşen toplantıda, TED Genel Merkezi’nin ve TED Okulları’nın 2012–2013 ders yılı birinci dönem çalışmaları değerlendirilmiş, ikinci dönem ile ilgili ortak stratejiler görüşülmüştür.


Zafer ERKOÇ’tan “Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri” ve Dr. Özgür BOLAT’tan “Öğrenme Liderliği” konularında eğitim alan okul müdürleri, ayrıca TED Mersin Koleji’ne bir ziyaret gerçekleştirmiştir.


2-3-4 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen 11. TED Okulları Müdürler Toplantısında TED Bodrum Koleji'ni Okul Müdürümüz Sayın Fırat Asyalı temsil etmiştir.