Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED IX ELT English Language Teaching Conference
10 Nisan 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

TED IX ELT English Language Teaching Conference

Türkiye genelindeki 38 TED Okulunda ve diğer seçkin özel okullarda görev yapan yaklaşık 400 İngilizce öğretmeni TED Bodrum Koleji’nde buluştu.

IX. TED ELT (English Language Teaching) Konferansı 8-9 Nisan 2017 tarihinde TED Bodrum Koleji ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu amaçla 8-9 Nisan 2017 tarihleri arasında dokuzuncusu düzenlenen TED ELT Konferansının teması “Öğrenenlerin Sesini Dinlemek” (Hearing the Learners’ Voice) olarak belirlendi. Yaklaşık 400 öğretmeninin katılımının gerçekleştiği konferansta, öğrenci ve öğretmenin bakış açısından İngilizce öğrenirken ne çeşit çalışmalar yapmaktan yarar sağlandığı ve hoşlanıldığı ele alındı.

Alanda öncü isimler olan ve yurtdışından davet edilen ana konuşmacılar; Jamie Keddie “Orta Okul Öğretmenleri için Video ve Hikaye Anlatımı Söyleşisi”, Simon Ward “Pozitif Eğitim” ve Steve Darn “Proje bazlı öğrenim ve 21. Yüzyıl becerileri” başlıklı sunumlarıyla konferansa zenginlik kattılar.

Ana konuşmacıların yanı sıra, paralel oturumlarda TED eğitmenleri ve tüm seçkin özel okullardan yaklaşık 40 İngilizce öğretmeni çeşitli başlıklar altında sunum gerçekleştirdiler.

TED BODRUM KOLEJİ OKUL AİLE BİRLİĞİ İLE KIZILAY EL ELE

TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği Bodrum’da kan ihtiyacının karşılanması ve öğrencilerin ‘geleceğin kan bağışçıları’ olmalarını sağlamak amacıyla Türk Kızılayı ile okulda “Bir Ünite Kan Üç Can” projesi kapsamında bir araya geldi.

 

Proje çerçevesinde öğrencilerin kan bağışı konusunda bilinçlendirilmeleri sağlanarak, bu bilgileri ailelerine ve çevrelerine aktarmaları için çalışmalar yapıldı. Öğrenciler  velilerini kan bağışına davet ederek bu projede aktif rol aldılar.

 

Okulda düzenlenen etkinlikte öğretmenler, öğrenci velileri ve okul çalışanları Kızılay’a kan bağışında bulundu. 

Öğrencimiz Ege Bölgesi Şampiyonu

Ege Bölgesi Genç Kızlar Kumite Karate Müsabakalarında öğrencimiz Kayra Sezgin 1'inci olmuştur. Öğrencimizi ve antrenörünü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Teşekkürler Kızlar!

TED Bodrum Koleji Küçük Kız Voleybol takımımız, Muğla’da düzenlenen Küçük Kızlar Voleybol Turnuvasında Muğla’da ilk 8 takım arasına girerek okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Takımda yer alan öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

TED Bodrum Koleji Eğitim Kadrosu 2015-2016 Akademik Yılına Hazırlanıyor

2014-2015 eğitim öğretim yılında öğrenciler için son ders zilinin çalmasının ardından başlayan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

 

Okul Yönetimi ve öğretmenlerimiz tarafından yıl sonu değerlendirmelerinin yapıldığı, gelecek yıla yönelik yenilikçi planlamaların gerçekleştirildiği seminer dönemi oldukça verimli geçiyor.