Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu
11 Aralık 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu

Tarih boyunca Ege uygarlıklarının sembolü, barışın, umudun, bolluğun, sevginin temsilcisi zeytin aracılığı ile Ege'nin iki eşsiz adasının güzel gençlerini TED Bodrum Koleji 1. Uluslararası Zeytin Festivali'mizde bir araya getirdik.

Yunanistan'ın Kos Adası'ndan High Of Antimacheia School ve Horokos Cultural Club’ın on öğrencisi ve iki öğretmenini ağırladığımız festivalimizde, Zeytin Dostu Derneğinin katkılarıyla zeytinin değerli teması üzerinde birleşerek; zeytinin bereketini, barışın güzelliğini sanatla, dansla, yemekle bütünleştirerek muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdik.

Bugün Birleşmiş Milletler bayrağında tüm dünyayı bir sembol olarak kucaklayan zeytin dallarının tacını festivalimiz aracılığı ile yeni nesillerin başına taktık.

Öğrencilerimizin hep birlikte diktiği, köklerinden tekrar tekrar hiç usanmadan, yorulmadan filizlenecek olan zeytin ağacımızın fidanı okulumuzdan Ege denizine doğru kök salmaya başladı bile. Öğrencilerimizin diktiği zeytin ağacının gölgesinde nice gelecek kuşakların sevgi, dostluk ve barış içinde yaşamasını diliyoruz. 

Fotoğraf albümünü görmek için tıklayınız; https://goo.gl/dtC8BJ

TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalimiz yerel basının yanı sıra ulusal basında da büyük ses getirdi. Başta Hürriyet, Milliyet olmak üzere birçok ulusal haber sitesi festivalimize yayınlarında geniş yer ayırdı.

Milliyet https://goo.gl/ovMcp3
Hürriyet https://goo.gl/7RJX9w
İHA https://goo.gl/CxEo4S
BirGün https://goo.gl/V2iW4r

 

TED'i TED'liden Dinlemek

Ortaokul ve lise öğrencilerimiz TED’li olmayı TED Ankara Koleji mezunları, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Erken ve Sosyal Medya Uzmanı Sayın Serkan Ceylan’dan dinledi. TED’li olmanın öğrencileri ve mezunları için bir okuldan öte, paylaşılan ortak bir geçmişi, kültürü ve geleceği ifade ettiğini belirten konuklarımız, TED’den mezun olmanın iş ve sosyal yaşamda getirdiği ayrıcalıklara da değindi. Etkinlik sonunda öğrencilerimiz hep bir ağızdan kolej marşını söyleyerek konuklarımıza bir sürpriz yaptı.

TED Bodrum Koleji 1. ve 6. sınıf öğrencilerinin eserleri İstanbul ve Çanakkale Bienallerinde!

1. ve 6.sınıf öğrencilerimizin eserleri Kasım - Aralık aylarında düzenlenen ve biri uluslararası nitelikteki iki ayrı sanat bienalinde sergileniyor. TED Bodrum Koleji Görsel Sanatlar öğretmeni Canan Güldal'la birlikte çalışan öğrencilerin çalışmaları 6 Kasım - 6 Aralık 2012 tarihleri arasında II. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali kapsamında İstanbul'da, 17 Kasım - 16 Aralık 2012 tarihleri arasında ise Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında Çanakkale'de sergileniyor. 

“En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına kendini adayan insandır.”

Bizler öğrencilerimize sorumluluk duygusunu kazandırmak adına planladığımız Sosyal Sorumluluk Projemizi velilerimizin de desteği ile gerçekleştirmenin  mutluluğunu yaşıyoruz.

 

“Sorumluluk duymak” demek, kişinin kendisi kadar diğer insanlar için de bazı görevleri “zamanında ve kendisi için yapıyormuşçasına” yerine getirmesi demektir.

 

Bu bağlamda; bugün öğleden sonra projemizin son aşamasını gerçekleştirmek üzere Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokuluna gittik.

 

Sınıflara gruplar halinde girerek aldığımız kutu oyunlarını öğrettik ve ardından kutu oyunlarını onlara hediye ettik.

 

Yakınımızda olan başka bir okulu ziyaret etmek, okulun öğrencileri ile tanışmak ve onlarla paylaşımda bulunmak…

 

Mustafa Kemal Atatürk’ ün söylediği gibi;

 

 “En iyi kişi kendinden çok ait olduğu sosyal toplumu düşünen, onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına kendini adayan insandır.”

 

 

Sosyal Sorumluluk Projemize destek veren herkese sonsuz teşekkürler.

 

Öğrencilerimiz BTEC Programları İle Geleceğin Mesleklerine Hazırlanıyor

Yurt dışındaki üniversitelere geçişte İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan Edexcel’in denklik kabul ettiği ve Türkiye’de yalnızca TED okullarında okutulan BTEC (Business and Technology Education Council) derslerinden ‘International Extended Certificate in Information Technology’ ve ‘Award in Social Media’ programlarını seçen öğrencilerimiz eğitimlerine başladı.