Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Uluslararası Eğitim Programlarımızla da Fark Yaratıyoruz
15 Mayıs 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Uluslararası Eğitim Programlarımızla da Fark Yaratıyoruz

TED Bodrum Koleji'nde uygulanan Cambridge IGCSE, BTEC, AP, ISE Kanada Öğrenci Değişim programları hakkındaki bilgilendirme toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Bilgilendirme toplantısına Türk Eğitim Derneği Yabancı Diller Koordinatörü Dr. Fatma Ataman, Pearson Türkiye BTEC Koordinatörü Can Mindek, TED İstanbul Koleji AP Koordinatörü Esra Öztermiyeci, ISE Türkiye Başkanı Gökyar Karşit ve Genel Koordinatörümüz Fırat Asyalı konuşmacı olarak katıldı. 

Okulumuzdaki yabancı dil eğitim programlarının en üst düzeyde uygulandığını vurgulayan konuşmacılar, bugün tanıtılan Uluslararası Eğitim Programları ile de öğrencilerin başarılı dünya vatandaşları olmaları hedeflendiğini belirttiler.

Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı doğrultusunda, okulumuzda uygulanan farklılaştırılmış yabancı dil programları hakkında velilere bilgilendirmelerde bulunan yetkililer toplantı sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı.

İllerarası Karate Turnuvası'ndaki Başarımız

31 Mayıs - 1 Haziran 2014 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenen "Kemer İllerarası Karate Turnuvası"nda okulumuz öğrencisi Koray Kamiloğlu birinci olmuştur.

 

Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Tabletle Doğa Belgeseli

Okulumuzda teknolojinin olumlu bir getirisi olarak karşımıza çıkan ve hemen her alanda öğrencilerimize büyük fayda sağlayan tabletlerin derslerde kullanılması ders konularını daha öğretici ve eğlenceli bir hale getiriyor.

 

Sadece okumakla yetinmeyip; görerek, izleyerek ve dokunarak interaktif materyallerle okulumuzda işlenen derslerden birisi de Fen Bilgisi dersi oldu. Fen Bilgisi Öğretmenlerimizden Ahmet Eren rehberliğinde gerçekleştirilen ders etkinliğinde öğrencilerimiz, canlıları doğal ortamlarında inceleyerek, kendi doğa belgesellerini çektiler ve arkadaşlarına sundular.

 

I Padlerinde bulunan I Movie programını kullanarak kısa filmlerini çeken öğrencilerimiz; inceleme, gözlemleme, akıl yürütme ve yaratıcı olma becerilerini geliştirirken; eğleniyor, eğlenirken öğreniyorlar.

 

 

 

ÇİÇEK BAŞLI KADINLARIMIZ

12 Nisan 2013 Cuma tarihinde, TED Bodrum Kolejinde ’’ÇİÇEK BAŞLI KADINLARIMIZ’ ’ adlı fotoğraf sergimiz açılacaktır. Sergi fotoğrafları satışa açıktır. Alacağınız her fotoğraf ile, ''TED EĞİTİM BURSUNA ''Katkı, ‘'DÜNYA KÜLTÜR PROJEMİZE'' Destek olacaksınız…

 

‘’Çiçek Başlı Kadınlarımız’’ Onlar, Karya tarihini günümüze taşıyan kadınlardır. Onlar, yalnızca özel günlerde değil, günlük yaşantılarında da rengarenk giysileriyle doğayla bir bütündürler. Yöresel kültürüne en iyi sahip çıkan, bu kültürü yaşayarak yaşatan ve gelecek kuşaklara bozulmadan aktaran yerlerden biri, Milas’a bağlı Çomakdağ Kızılağaç ve İkiztaş köyleridir. Bu sergimizde, bu köyleri ve süslü elbiseli çemperilerine çiçek sokulu Çomakdağ kadınlarını sizlere tanıtmak istedik. Her toplum gelenek ve görenekleriyle kendi kültürünü yansıtır. Çomakdağ köylüleri geçmişle bugün arasındaki köprüyü, birçok yöremizden daha özgün biçimde koruyabilmektedir. Çomakdağ kadınlarının giysileri insanın doğal çevresiyle bütünleşmesinin özgün ve etkileyici örneklerindendir. Onlar tıpkı Karya baharları gibi allı güllü donanırlar. Giysileri iç dünyaları gibi rengarenk hayat doludur. İpek çemperilerinden, topdonlarına giysileri bir bütünün uyumunu yansıtır. İpek çemperiye sokulu mevsim çiçeği, altın dizili tuğra, başlığı çene altından tutan boncuk işlemeli sakındırak, beşibiryerde, göğüslük, iç gömleği, kuşak yalnız statünün değil, sağlıklı ve uyumlu bir giyimin de tamamlayıcılarıdırlar.

 

Eminiz ki, “ Çiçek Başlı Kadınlarımız ” ı tanıdıkça giysilerinizin, duruşunuzun, bakışınızın hayatla aranızdaki bağı nasıl ele verdiğini
siz de anlayacaksınız..

 

Ted Bodrum Koleji öğrencilerine ve siz sayın velilerimize 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları içinde özel olarak sergilenecek ‘’ÇİÇEK BAŞLI KADINLARIMIZ’’ fotoğraf sergimizde buluşmak üzere...

BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLADIK!

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak kurtuluş mücadelesini başlatmasının 96. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” okulumuzda coşkuyla kutlandı.

 

Okulumuz Amfi Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen, 7., 8. ve Lise sınıf öğrencilerimizin öğretmenleri Mehtap Şenel ve Ali Çarman rehberliğinde sergilemiş oldukları tören programı içeriği ve danslarıyla izleyenleri büyüledi.

 

Törenimize yoğun ilgi gösteren, coşkumuza katılan velilerimize ve özenle gösterilerini sergileyen öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.