Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Yaşamak İstediğim Dünya
30 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi.
Facebook'ta Paylaş
Tweet'le
Paylaş
E-Posta Gönderin

Yaşamak İstediğim Dünya

9. sınıf öğrencilerimiz, Coğrafya dersinde öğrendikleri 'Bir Harita Çiziminde Bulunması Gereken Unsurlar'  konusunu oluşturdukları hayali dünya haritalarıyla 'Yaşamak İstediğimiz Dünya' başlığında sergilediler.

Biz Büyük Bir Aileyiz

Türk Eğitim Derneği tam eğitim bursu ile öğrenimlerine devam eden öğrenciler okulumuzu ziyaret etti.

 

TED Genel Başkan Yardımcısı Sayın Kemal Savran’ın başkanlığında Ege Bölgesi'nde çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam eden ve Türk Eğitim Derneği'nden tam eğitim bursu alan üniversite öğrencileri dönemlik toplantılarını yapmak, okulumuzu görmek, okulumuzda eğitim alan tam eğitim burslu öğrencilerle tanışmak ve aynı zamanda Bodrum’u tanımak amacıyla okulumuzda bir araya geldiler.

 

Programlarını tamamlayan misafir üniversite öğrencileri, okulumuzda öğrenimlerine devam eden tam eğitim burslu öğrencilerle buluştular. Ağabeyleri/ablaları, öğrencilerimize Türk Eğitim Derneği'nin ne denli büyük bir aile olduğunu, ailenin getirdiği sorumluluk, güven, samimiyet duygularını hiçbir zaman köreltmemeleri gerektiğini anlattılar ve her zaman destekçileri olacaklarını hatırlattılar.

 

Güzel geçen iki günün ardından Bodrum’ dan ayrılan öğrencilerimizin süregelen başarılarının devamını diliyoruz. 

 

Vitray Dünyası Sergisi

4. sınıf öğrencilerimiz Naz Mina Şakar ve Duru Çulhaoğlu vitray çalışmalarından oluşan sergilerini arkadaşlarıyla birlikte açmanın heyecanını yaşadı. Birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide kendi renkli dünyalarını yansıtan öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

Lise Öğrencilerimiz Fermente Gıda Yapımını Disiplinlerarası Bir Yaklaşımla Pekiştirdiler

11. sınıf öğrencilerimiz Biyoloji başta olmak üzere Kimya, Fizik ve Matematik derslerini de kapsayan disiplinler arası bir yaklaşımla fermente (mayalama) gıda yapımı konusunu Mutfak Atölyemizde peynir yaparak pekiştirdiler.

Aşçımızın yardımıyla doğal inek sütünü mayanlandıran öğrencilerimiz laktik asit fermantasyonu sürecinde meydana gelen biyokimyasal değişimleri, fermante gıdaların sağlık açısından önemini, peynir çeşitlerini aşçımız ve Fen Bilimleri öğretmenlerimizle tartıştılar. Peynirin korunması için kullanılan yöntemlerleri araştıran öğrencilerimiz deneyin sonunda hazırladıkları peynirle keyifli bir ikindi kahvaltısı gerçekleştirdiler.

Müzede Ders Bir Başka Güzel !
Müzeler Haftası nedeniyle 2. sınıf öğrencilerimiz, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde Antropolog Seda Deniz Kesici’ nin “Müzede Eser Bulma” etkinliğine katıldı. Bilgi kaynaklarına ulaşmanın keyifli ve büyülü bir yolu olan müzede ders işleme, öğrencilerimizin uygarlık tarihi konusunu realize etmelerine yardımcı olan bir yöntemdir.
 
Etkinlik önce uzman eşliğinde müzenin genel bir tanıtımı ile başladı. Müzede yer alan eserlerin hangi döneme ait  olduğu, malzemesinin içeriği gibi temel bilgileri alan öğrencilerimiz arkasından kendileri için hazırlanmış yönergelere göre hareket ederek “ Müzede Eser Bulma” oyunuyla etkinliğe devam etti. 2’şerli gruplara ayrılan öğrencilerimiz, verilen ipuçları doğrultusunda eserin yerini, hangi malzemeden yapıldığını, hangi döneme ait olduğunu kağıtlara yazarak İngiliz Kulesi’nde buluştu. Heyecanlı ve çekişmeli geçen bulmaca oyunu sonrasında öğrencilerimiz, buldukları eserlerin resmini boyayarak etkinliği bitirdi.
 
Müzede eser bulma etkinliği ile öğrencilerimiz hem oyun oynayarak geçmiş kültürler hakkında bilgi edindi hem de sınıf dışında farklı mekanlarda bilgiye erişmenin keyfine vardı.