Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE

ANAOKULU

Keşif Duvarıyla Soruyor, Sorguluyor, Öğreniyoruz

'Keşif Duvarı' oluşturduk bu sene şimdi neler tartışacak neleri sorgulayacağız o duvarda neler düşünecek neler hayal edeceğiz. Geçen sene sınıf içinde yaptığımız sorgulamaları keşif duvarımız aracılığıyla farklılaştırdık. Sormak, sorgulamak, felsefi düşünmeye giriş yapmak, öğrenmeyi içselleştirmek tek hedefimiz.

Devamını Oku  
Servis Birimi Çalışanlarımıza ve Öğrencilerimize İletişim Semineri Verildi

Okulumuz PDR bölümü, okul servis elemanlarıyla ve öğrencilerle servis kuralları ve iletişim becerileri üzerine bir seminer düzenledi.

Seminerde eğitim öğretim sürecinin öğrencinin servis aracına adımını attığı zaman başladığı vurgulanarak iletişimde söz, ses ve beden dilinin kullanımı üzerinde duruldu. Servis içinde gerek güvenli ulaşımdan gerekse psikolojik atmosferden herkesin sorumlu olduğu anlatıldı. Bunu sağlamak adına kaptan, hostes ve öğrencilerin üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmeleri gerektiği söylendi. Bu amaçla servis kuralları hatırlatıldı.

Çalışmada eleştirme, ad takma, gülünç duruma düşürme, emir verme, geçiştirme, gözdağı verme gibi tavırların iletişim engelleri olduğunun altı çizilerek iletişimde empati kurmanın, sosyal psikolojik bağlar kurmanın ve gülümsemenin anahtar rolü dile getirildi.

Devamını Oku  
2017 - 2018 TED Bodrum Koleji Kış Okulları

Öğrencilerimizin zihinsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişimlerini desteklemek, yeteneklerini keşfetmek amacıyla oluşturduğumuz zengin içerikli ‘Kış Okullarımızın tanıtım programı gerçekleştirildi.

Öğrencilerimizin kendi yaşlarına uygun gruplarda ve seviyelerde, deneyimli antrenörler gözetiminde, Cumartesi ve Pazar günleri katılabilecekleri branşlar yüzme, basketbol, golf, voleybol, tenis, bateri, sörf, kick boks ve gastronomi olarak belirlendi. Kış okullarında öğrencilerimiz yeteneklerini keşfetmenin, geliştirmelerinin yanı sıra keyifli, eğlenceli ve dolu dolu zaman geçirme fırsatı da bulacaklar.

TED Bodrum Koleji Kış Okulları hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için, Kurumsal İletişim Birimi çalışanımız Nazdar YAŞAR ile 0 252 3017 28 28 numaralı telefonu arayarak ya da nazdar.yasar@tedbodrum.k12.tr e-mail adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku  
Anasınıfı Öğrencilerimiz Günaydın Çemberiyle Güne Merhaba Diyor

Anasınıfı öğrencilerimiz haftaya, hep birlikte oluşturdukları sabah çemberiyle başladılar. Hem güne, hem birbirlerine 'günaydın' dediler.

Devamını Oku  
Yabancı Dil Eğitiminde Fark Yaratıyoruz

Yabancı Diller Bölümü olarak, hizmet içi eğitimlerimiz, uluslararası öğretmenlerimizin oryantasyonu ve atölye çalışmalarımız ile yeni eğitim öğretim yılına hazırız. 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış dil programlarımızla yeni başlangıçlara imza atmak için çok heyecanlıyız...

Devamını Oku  
YERLEŞKEMİZ
HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ  Tümünü Gör
ETKİNLİK TAKVİMİ