Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Okulumuz Bodrum Müzik Festivali Çocuk Atölyelerine Ev Sahipliği Yaptı

Doğuş Grubunun kurucu destekçiliğiyle 12 – 16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye ile dünyanın önde gelen orkestralarını, müzisyenlerini ve çocuk atölyelerini yarımadamızda bir araya getiren Bodrum Müzik Festivalinin çocuklar için hazırlanan atölye programları okulumuzda gerçekleştirildi. Ev sahipliğimiz ulusal basında da yer buldu.
NTV - https://goo.gl/H7mmP4

Akademik Kadromuz Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanıyor

Alt yapısı güçlü, genç, dinamik öğretmen kadromuz, 2017 – 2018 Eğitim ve Öğretim yılı seminer çalışmalarına başladı. Öğretmenlerimiz çalışmalarını yaratıcı düşünme, oryantasyon eğitimleri, planlama ve koordinasyon odaklı atölyelerle gerçekleştiriyor. 

Deniz'in Meşaleleri İstanbul'daydı

TED Bodrum Koleji bir grup öğrenciyle üç günlük İstanbul Gezisi gerçekleştirdi. PDR uzmanımız Barış Aygener’in rehberlik ettiği İstanbul Gezisi’nde öğrencilerimiz öncelikle Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in misafiri oldular. Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu’nun da katıldığı toplantıda Hakan Ateş, gençlere kariyer basamaklarında nasıl güvenle ve cesaretle yürünebileceğini örneklerle anlattı, gençlerin iş dünyasına ve kariyer yaşamına ilişkin sorularını yanıtladı. Selçuk Pehlivanoğlu ise yaptığı konuşmada; çok yönlü gelişimin önemini vurgulayarak gençlerden geleceğin kurulmasında rol almalarını istedi. Geleceğin mimarları arasında yer almanın koşulunun ise gençlerin kendilerini iyi yetiştirmeleri, ulusal ve dünya değerlerini içselleştirmeleri olduğunu belirtti.

Taksim’den başlattığımız İstanbul Gezisi’nde öğrencilerimiz, tarihsel değeri olan pasajlardan otellere, surlardan boğaza kadar birçok tarihi ve kültürel mekânı gezerek Osmanlı Türk modernleşme sürecinin seyrini mekânlar üzerinden tanıma ve öğrenme fırsatı buldular. İstanbul Modern’de Liman temalı uluslararası sergiyi gezen öğrencilerimiz tarih, kültür ve sanat dolu öğrenme ortamlarında keşfe değer gözlemler gerçekleştirdiler.

Yaptığımız boğaz turunda öğrencilerimize yazar Ahmet Ümit eşlik etti, Ahmet  Ümit, öğrencilerimize imzalı kitaplarını armağan etti ve gençlerle romanlarına esin kaynağı olan İstanbul üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

Bodrum'un En Eğlenceli Yaz Okulu

TED Bodrum Koleji’nde; okulların kapalı olduğu yaz tatili boyunca, “Yaz Okulu” programı uygulanıyor. Yaz okulumuzda öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmelerini hedefleyen; spor, sanat ve yabancı dil ağırlıklı bir eğitim programı veriliyor. Yaz okulu programımız yakın çevre gezileri ve farklı etkinliklerle renklendiriliyor.

Başvuru için tıklayınız.     

2017 Yaz Okulu Etkinliklerimiz

 • Yelken

 • Tenis

 • Golf

 • Yüzme

 • Gezi

 • İngilizce

 • Drama Atölyesi

 • Nefes Atölyesi

 • Seramik Atölyesi

 • Mutfak Atölyesi

 • Ritim Atölyesi

Öğretmenlerimizin Yıl Sonu Değerlendirme Toplantıları Devam Ediyor

Okulların tatile girmesinden sonra tüm öğretmenlerimizin katıldığı ve iki hafta sürecek olan yılın değerlendirilmesi, sınıf içi uygulamalarının gözden geçirilmesi ve gelecek yıl için yapılması planlanan uygulamaların görüşüldüğü izleme değerlendirme toplantılarımız devam ediyor.

Okul Koromuz Moğollar Grubu ile Aynı Sahnede

"Erkmen Sağlam'ın Objektifinden Barış Manço ile 7'den 77'ye Fotoğrafları Sergisi'' Fun Town eğlence merkezinde açıldı. Öğrencilerimiz açılış konserini gerçekleştiren efsane grup Moğollar ile aynı sahneyi paylaştı. Öğrencilerimizin “Resimdeki Gözyaşları” performansı büyük alkış aldı.

Öğrencilerimiz Uzay Kampında

5.sınıf öğrencilerimiz İzmir Uzay Kampında "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" programına katıldı. Uzayda yaşam ve çalışma hissini simülasyonlarla eğlenceli bir ortamda takım çalışması ile deneyimlediler.

Öğrencilerimiz bu program ile hidroponik (topraksız bitki yetiştirme) yöntemi, gözlem evinde teleskopla Apollo araçlarının indiği Ay’ın kraterlerinin, Jüpiter’in kuşaklarının, Satürn’ün halkalarının, takımyıldızlar içindeki çift yıldızların gözlemlediler.

Yapay gece gökyüzünün oluşturulduğu dijital yıldız evinde konum astronomisi ve gök mekaniğinin anlatılması, fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneyler sunumu ve uzayın araştırılması çalışmalarında fen bilimlerinin nasıl kullanıldığını, Mars gezgini simülatörüyle sanal Mars keşfi, Gök Atlası ile gök mekaniği öğrendiler. Uzayda yaşama ve çalışma hissini veren simülatörleri deneyimlediler.

Öğrencilerimiz program sonunda katılım belgelerlerini aldılar.

 

Çiçek ve Şehir Kompozisyonları

Öğrencilerimiz Fikret Alp ve Doğa Naz Köroğlu kardeşler ilk kişisel resim sergilerini okulumuzda arkadaşlarıyla birlikte açtı. 3. sınıf öğrencimiz Doğa Naz Köroğlu’nun çiçek kompozisyonları ile kardeşi 1. sınıf öğrencimiz Fikret Alp Köroğlu’nun şehir resimlerini tasvir ettiği çalışmalardan oluşan sergileri hafta boyu fuaye alanımızda sergilenecek. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

Türkiye Serbest Stil Dans Yarışması'nda Türkiye Derecesi

Türkiye Dans Sporları Federasyonu'nun İstanbul’da düzenlediği Türkiye Serbest Stil Dans Yarışmasına katılan Minikler 1 Büyük Takım Grubunda yarışan Bodrum Dans Grubu on yarışmacı grup içerisinde Türkiye 1.’si oldu. Türkiye 1.'si takım içerisinde yer alan öğrencilerimiz Deniz Genç’i ve Irmak Özmen’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimiz Uluslararası Science Cup Polaris 2017'de

Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen  Uluslararası bilim yarışması “Science Cup Polaris 2017” de öğrencilerimz ilkokul ve lise  seviyesinde Türkiye 2.si, ortaokul seviyesinde Türkiye 3.sü  olmuştur.

Bu yarışmaya okulumuzdan ilköğretim, ortaokul ve lise öğrencilerimiz katılmıştır. Öğrencilerimiz  her ay verilen görevlerini yaratıcı düşünceleri ve özverili çalışmalarıyla başarıyla tamamlamışlardır. Bu görevlerde öğrencilerimiz öncelikle bilimsel süreç basamaklarını takip ederek verilen konuyla ilgili bilimsel kavramlarla/teorilerle ilgili araştırma yapmışlardır. Araştırma sürecini tamamlayan öğrencilerimiz görevlerini en iyi şekilde tamamlayabilmek için yaratıcı tasarımlar geliştirmişlerdir. Düzenli çalışmalarıyla tasarımlarını gerçek projeler haline getirerek, görevlerini tamamlamışlardır. Tüm çalışma aşamalarını gösteren aylık raporlarını hakemler ile paylamışlardır. Öğrencilerimizin tasarım yapma, yaratıcı düşünme ve üretkenlik becerilerinin geliştiği, bilimsel bilgilerini problem çözme becerilerini geliştirmede başarıyla kullandıkları görülmüştür.

İlkokul öğrencilerimiz  aylık görevlerini 87,75 ortalama ile tamamlayarak Türkiye 2.si olmuşlardır.

Ortaokul öğrencilerimiz  aylık görevlerini 97,75 ortalama ile tamamlayarak Türkiye 3.si olmuşlardır.

Lise öğrencilerimiz  aylık görevlerini 87,75 ortalama ile tamamlayarak Türkiye 2.si olmuşlardır.

İlkokul  RIGEL Takımı öğrencileri: TAKIM 2 gruptan oluşmaktadır.

Kulüp Öğrencileri: Kerem YÜKSEL - Eylül ÖZDOĞAN - Defne TOSUNOĞLU - Rüzgar Ege KIRLI - Denizhan GÜNEŞ - Pamir ÖZKAN - Kumru CİNDORUK - Dilara OCAK - Ata SÜNBÜL - Can ATACAN

Okul sonrası gönüllü olarak çalışmalara destek olan öğrenciler: Ayşe Zeynep AYANOĞLU - Semiha Yaşam YENİLMEZ - Batuhan BABAYİĞİT - Timur SABUNCUOĞLU - Kuzey EGE - Emre ACAR

Danışman öğretmen: Yasemin Demir

Ocak ayı: 88

Şubat: 85

Mart: 85

Nisan: 93

Ortaokul SPACE Takımı öğrencileri: Emre Çavdar .Deniz Süzen, Selen Şengül, Ata Deniz

Tayman ,Zeynep Şen

Danışman öğretmen: Pelin Kılıç

Ocak  :100

Şubat :100

Mart : 98

Nisan :93

Lise IMPOSSIBLE  Takımı Sude Su Ülker, Tanla Çakir, Mürvet Kalın, Mustafa Tuna Gümüşel, Efe Akarsu, Ata Emre Bayır, Deniz Sinop

Danışman öğretmen: Ahmet Eren

Alınan puanlar:

Ocak 96
Şubat 97
Mart 75
Nisan 82

Yarışma linki: http://www.sciencecup.eu/

 

Otogara Yeniden Sahnede

Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz bir otogarda geçen garip ama gerçek olayları, trajikomik açıdan ele alan ‘Otogargara’ tiyatro oyununu yeniden sahneledi. Öğrencilerimizin performansları büyük alkış aldı.

Çanakkale'de Bir Tarih ve Kültür Turu

9. sınıflarımızla yolculuğumuz Bergama ile başladı. Bergama’da ilk olarak Pergamon antik şehrine(akropol) uğradık. Kentin kurulduğu tepeye teleferik ile çıktık. Pergoman’u gezerken öğrencilerimiz bu sene işlediğimiz konularla ilişki kurduklarını sordukları çeşitli sorularla fark edip, bu kenti beraber tekrar keşfettik. Buradan dünyanın ilk sağlık merkezi olan Asklepion’a geçtik. Gezimiz bittikten sonra ilk gün kalacağımız otele geçtik.

İkinci gün  Çanakkale Savaşları’na sahne olan coğrafyayı gezmeye başladık. Gezi planımız dâhilinde rehberimiz eşliğinde gezdiğimiz bölgeler; Çanakkale Deniz müzesi, Gelibolu Savaş Müzesi, Namazgâh Tabyası, Seyit Onbaşı Ziyareti, Ansak Koyu, Arıburnu gezintisi, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlı Sırt Avustralya Anıtı, Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler İncilemesi,57. Alay Şehitliği Ziyareti, Ertuğrul Koyu Yahya Çavuş Şehitliği, Conkbayırı, Seddülbahir Köyü, Çanakkale Şehitler Abidesi’ni tamamladık. Gün sonunda otelimiz geri döndük.

Üçüncü gün Çanakkale il sınırları içinde bulunan tarihi Truva Antik kentte başladı. Burası ayrıca Homeros tarafından yazıldığı sanılan iki manzum destandan biri olan İlyada ’da  bahsi geçen Truva Savaşı’nın gerçekleştiği antik kenttir. Truva kentin tarihsel sürecini rehberimiz eşliğinde bilgilendirilerek konularımızla da bağlantı kurarak inceledik. Son rotamız Assos Antik kenti oldu. Burada Behramkale köyü ve Athena tapınağını ziyaret ettik. Burada birçok medeniyetle ilgili buluntuları ve kalıntıları inceledik. Sonrasında  Bodrum’a doğru yola çıktık ve gezimizi tamamladık.

 

Liseye Merhaba

8. sınıf öğrencilerimiz muhteşem bir törenle "Liseye Merhaba" dedi.

Benim Renklerim, Benim Hayallerim

4. sınıf öğrencilerimiz Ayşe Zeynep Ayanoğlu "Benim Renklerim" ve Damla Şen "Benim Hayallerim" isimleri verdikleri sergilerini arkadaşlarıyla birlikte açmanın heyecanını yaşadılar. Birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide kendi renkli dünyalarını yansıtan öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

Doğayı Bir Gün Değil Her Gün Hatırla

Anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz, TEMA Vakfı Bodrum Gönüllü sorumlusu Haluk Ortaç ile ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü doğadaki tüm canlılarla uyum içerisinde yaşayan, çevreye duyarlı, doğayı, tabiatı seven birer birey olacakları sözünü vererek kutladı.

İzcilerimiz Ant İçme Töreninde

İzci Kulübü öğrencilerimiz liderlerinin vermiş olduğu beş aylık eğitimin ardından yemin ederek yurt ve dünya izcilerinin kardeşleri oldu.

Anasınıfı Öğrencilerimizin Mezuniyet Heyecanı

Anasınıfı öğrencilerimiz cübbe ve keplerini giydi, İlkokula Merhaba Töreni ile mezun olup 1. sınıfa adım attı. Minik öğrencilerimiz diplomalarını Genel Koordinatörümüz Fırat Asyalı, İlkokul Müdürümüz Meryem Ebrem, Anaokulu Koordinatörümüz Sibel Özkul ve sınıf öğretmenlerinden teslim aldı. 

Yüksek Sadakat Öğrencilerimizle TED Meşale Festivalinde Buluştu

Öğrencilerimiz ‘Meşale Festivali’ ismini verdikleri festivalde sevilen grup Yüksek Sadakat’le yaza merhaba dedi. Yıl boyunca çalışan, sınavlara giren öğrencilerimiz festivalde doyasıya eğlenerek yılın yorgunluğunu attı.

Tüm aşamaları Öğrenci Meclisimi TEDSES tarafından organize edilen ve Okul Aile Birliğimiz tarafından desteklenen Meşale Festivalinde gün boyu eğlenceli yarışmalar düzenlendi, yiyecek - içecek, hediyelik eşya stantları açıldı. Öğrencilerimiz ayrıca Batesmotelpro’nun kurucularından oyuncu, reklam yazarı, youtuber Tansu Tunçel ile buluştu.

Yoğun ilgi gösterilen festivalde ayrıca Türk rock müziğinin tanınan gruplarından Yüksek Sadakat, öğrencilerimizle ve Bodrumlu gençlerle buluştu. Okul Orkestrasımızı ön grup olarak sahne aldığı konserde bir de sürpriz yaşandı. Yüksek Sadakat son albümündeki en sevilen parçaların yanı sıra yıllardır dillerden düşmeyen şarkılarından birkaçını ünlü müzisyen Birsen Tezer’le seslendirdi. 

Öğrencilerimiz Türkiye'nin İlk Türkçe Konuşan ve Zeka Küpü Çözebilen Robotunu Üretti

Öğrencilerimiz, yaklaşık sekiz ay yoğun bir biçimde çalışarak dünyada ilk kez Türkçe konuşan ve zeka küpünü çözebilen robotu üretmeyi başardı.

Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılında geliştirdikleri yapay zekaya dayalı denge algoritmalı robottan sonra yapay zeka ve blog kod yazılım çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini dile getiren öğrencilerimiz, Türkçe konuşan rubik robotun tasarım aşamasından yapım aşamasına yaklaşık sekiz ayda geldiğini söylediler.

Öğrencilerimiz, “Yapım aşamasında motorlar, dört renk algılı renk sensörü, mesafe ve ultra sensörü kullandık. Robotumuz Türkçe olarak küpü yerleştirmemizi söylüyor. Biz küpü yerleştiriyoruz. Robotumuz mesafe sensörü sayesinde küpü algılayıp hazneyi harekete geçiriyor. Aynı anda robotumuzun renk sensörü, küpüm üzerindeki 54 farklı renk yüzeyini 25 saniye gibi kısa bir süre içinde tarayıp bir harita çıkarıyor. Algoritma blog devreye giriyor ve robotumuz 4 ile 26 hamleyle küpü çözmeyi başarıyor, ardından da küpün çözüldüğünü sesli mesaj olarak bize bildiriyor. Bunu başardığımız için gururluyuz, mutluyuz. Bilim kurgu fantezisi olarak çocukluğumuzda filmlerde gördüğümüz yapay zeka ve robotlar, artık bizim gerçeğimiz. Yapay zeka teknolojisi ve robotların yaşamımızı kolaylaştırıcı, verimliliği artırıcı, maliyetleri düşürücü ve daha hızlı, daha pratik çalışmamızı sağladığından yaşam kalitemizi yükseltici etkisinin farkındayız. Gelecek bu alanlarda, biz de geleceğe hazırız.” diye konuştular.

Dünyada ilk kez Türkçe konuşan, zeka küpünü çözebilen robotu üretmeyi başaran öğrencilerimizle birlikte öğrenme sürecini yürütmenin, beraber öğrenmenin, üretmenin çok büyük bir heyecan ve mutluluk olduğunu dile getiren teknoloji öğretmenlerimiz, zamanın ruhunu belirleyen gücün ileri teknolojiden kaynaklandığını, geleceğin etkili okulu olmanın yolunun bugünden eğitim öğretim süreçlerine teknolojiyi dahil etmekten geçtiğini söyleyerek öğrencilerinin başarılarıyla gurur duyduklarını belirtiler.

Lise Öğrencilerimizin Resim Çalışmaları Büyüledi

Lise öğrencilerimiz Canım Beyhan Bizel ve İpek Koç görsel sanat yeteneklerini, temel sanat eğitiminde aldıkları akademik bilgiyi, hayal güçleriyle harmanlayarak tuvallerine aktardı. Öğrencilerimizin yaptıkları birbirinden güzel resimler "The Butterfly Effect" adlı bir sergiye dönüştü. Resimlerdeki, renk coşkusu ise gençliğin dinamizmini ve sanat sevgilerini gözler önüne serer nitelikteydi. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, çıkmış oldukları sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

Ekin'in Gözüyle Doğa

4. sınıf öğrencimiz Ekin Raşa doğa ve gün batımı çalışmalarından oluşan sergisini arkadaş ve öğretmenleriyle paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. İlk bireysel sergisini okulumuzda açan öğrencimizi tebrik ediyor, çalışmalarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimiz TED Sokağı Müzik Dinletisi ile Büyüledi

Okulumuzda geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak öğrencilerimiz tarafından sunulan TED Müzik Sokağı Dinletisinin Mayıs ayı konseri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz piyano, keman, yan flüt ve gitar performanslarını sergileyip gelen konuklarımıza ve arkadaşlarına güzel bir müzik şöleni yaşattılar.

Velilerimiz Lise Yıllarına Döndü

Velilerimiz öğrencilerimizin oturduğu sıralarda oturarak yıllar öncesine döndü. Hazırlık sınıfı öğrenci ve velilerimiz bir bölümü verilmiş olan ve iki kardeşin hüzünlü hikayesini anlatan paragrafı tamamlayarak kendi hikayelerini oluşturdu.

TED Bodrum Koleji Dostluk Turnuvası Gerçekleşti

Farklı okullardaki öğrencilerin tanışması ve kaynaşması amacıyla yapılan TED Bodrum Koleji Dostluk Turnuvası etkinliğinde, Bodrum'da faaliyet gösteren spor kulübü ve okul takımları katıldı. Turnuvaya katılan sporcular tatlı bir rekabet içinde yarışırken velileri de tribünlerdeki yerlerini alarak onlara destek verdi. Çekişmeli ve zevkli geçen maçlar sonunda kazanan dostluk oldu.

Lara'nın Renkli Düşleri

Resme ilgi duyan 3. sınıf öğrencimiz Lara Atik hayal dünyasını yansıtan neşeli çalışmalarını arkadaş ve öğretmenleriyle paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. İlk bireysel sergisini okulumuzda açan öğrencimizi tebrik ediyor, çalışmalarının devamını diliyoruz.

Küçük Modacılarımızdan Büyük İşler

Küçük Modacılar Kulübü öğrencilerimiz yıl boyunca oluşturdukları ürünlerini görücüye çıkardılar.

Öğrencilerimiz Portfolyo Sunumlarını Gerçekleştirdi

Anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz, sene başından bu yana okulda yaptıkları çalışmalarını Portfolyo Sunumu ile anne ve babalarına sergilediler. Öğrencilerimiz özenle hazırladıkları portfolyo dosyalarını büyük bir heyecanla aileleriyle paylaşırken, ebeveynler de sene başından bu yana çocuklarının gelişimlerini gözlemlemiş oldular. 

Pedasa'da Doğa Keşfi

1. sınıf öğrencilerimiz Konacık Beldesinde bulunan Pedasa Antik kentini doğa yürüyüşü ve doğa gözlemi yaparak keşfetti.

Akdeniz'i Temiz Tutalım

Akdeniz'in kirliliğine dikkat çekmek amacıyla dünyada eş zamanlı gerçekleştirilen "Akdeniz'i Temiz Tutalım" kampanyasının (Clean up the Med) Bodrum ayağını TURMEPA ile birlikte 2. sınıf öğrenci ve öğretmenlerimiz gerçekleştirdi.

Öğrencimiz Porselen Çalışmalarını Sergiledi

2. sınıf öğrencimiz Rüya Atalağ ‘Neşeli Boyalar’ ismini verdiği, porselen boyama tekniği ile oluşturduğu çalışmalarından oluşan sergisini ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte okulumuzda açtı. Öğrencimiz kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

8. Sınıflarımız Atamızın Huzurunda

8. sınıf öğrencilerimizin Ankara gezisindeki ilk durakları Anıtkabir oldu. Öğrencilerimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e saygı ve minnetlerini “Devlet Töreni” ile sundu.

TED Bodrum Koleji adına mozoleye çelenk koyan Ortaokul Müdür Yardımcımız Sevinç Zeren, “Anıtkabir Tören Defteri”ne düşüncelerini aktardı. 

Öğrencilerimiz, Anıtkabir gezisi sonrası Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni ziyaret etti.Ardından “Birinci ve İkinci TBMM Binaları”nı ziyaret eden öğrencilerimiz yakın tarihi ile ilgili bilgilerini pekiştirdiler. TBMM binaları sonrası Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Kalesi ve Tabiat Tarihi Müzesi gezileriyle başkentimizi daha yakından tanıyan öğrenciler, Kolej Semtine yapılan panoramik gezi ile TED Ankara Koleji, TED Genel Merkezi ve TED Üniversitesi’ni de görme fırsatı yakaladılar.

Öğrencilerimiz, iki gün süren gezi sayesinde hem gezerek, görerek öğrendiklerini pekiştirme fırsatı yakaladılar hem de eğlenceli vakit geçirirken ülkemiz yakın tarihi hakkında yeni bilgiler öğrendiler.

Farklılığın Güzelliği

Bir zamanlar bir fil sürüsü varmış. Bu sürüde her türden fil varmış ve hepsi aynı renkteymiş. Sadece Elmer diğerlerinden farklıymış. Elmer gri değil, rengarenkmiş…

Yazar David Mckee’nin kitap kahramanı fil Elmer farklı olmanın aslında kişiyi ne kadar zenginleştirdiğini söylüyor. Diğer filler Elmer’a farklı olduğu için gülmüyorlar aksine onunla birlikte el ele verip hayata gülüyorlar. Bizler de Street Art Kulübü ve 8. sınıf öğrencilerimiz ile Bodrum Sağlık Vakfı öğrencileriyle bir araya geldik, Sağlık Vakfı hidroterapi havuzu başındaki duvarı arkadaşlığımızın simgesi haline gelen Elmer’le boyadık. Farklılıkların hayatı aslında ne kadar güzelleştirdiğini keşfettik. 

Akın Öngör Geleceğin Liderlerine Sürdürülebilir Başarı İçin İpuçları Verdi

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi liderlerinden biri olarak gösterilen, TED Ankara Koleji mezunu, Garanti Bankası eski Genel Müdürü, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ve TED İstanbul Koleji Vakfı Mütevelli Üyesi, Selendi Şarapları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Akın Öngör öğrencilerimizle okulumuzda buluştu.

Öngör, geleceğin liderleri olacak öğrencilerimizle okul ve iş hayatında sürdürülebilir başarının ipuçlarını ve deneyimlerini paylaştı.

 

Vitray Dünyası Sergisi

4. sınıf öğrencilerimiz Naz Mina Şakar ve Duru Çulhaoğlu vitray çalışmalarından oluşan sergilerini arkadaşlarıyla birlikte açmanın heyecanını yaşadı. Birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide kendi renkli dünyalarını yansıtan öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

Miniklerimiz Kütüphane Alışkanlığı Kazanıyor

1. sınıf öğrencilerimizle birlikte Bodrum Cevat Şakir İlçe Halk Kütüphanesine gezi düzenledik.

Öğrencilerimizin, kütüphane ortamını gözlemleme ve kazandıkları okuma alışkanlıklarını besleme amacı ile gittiğimiz geziden oldukça faydalı bilgilerle döndük. Orada bizi Bodrum öyküleri ve neşeli sohbetiyle ağırlayan yazarımız Feridun Büyükyıldız’a bir kez daha teşekkür ediyoruz.

 

 
Öğrencimizden 'Takı Tasarımlarım' Sergisi

Yumurta kabuğu, boncuk, düğme, zaman zaman da yün gibi malzemelerden takı tasarlayan 4. sınıf öğrencimiz Kumsal Payalan, kendi özgün takı tasarımlarından oluşan sergisini okulumuzda açtı.

Sergisi öncesinde çalışmaları hakkında arkadaşlarına bilgi veren öğrencimiz günlük yaşamda kullandığımız farklı materyallerle de hayal gücümüzü kullanarak tasarım yapılabileceğini belirtti. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının gelişerek devam etmesini diliyoruz.