Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Engelleri Aşmak İçin

Altı Nokta Körler Derneği Fethiye şubesinden Dr. Bedriye Gürkan 7. ve 9. sınıf öğrencilerimizle Engelleri Aşmak İçin sunumunda bir araya geldi.

Görme engelli Gürkan, bireylerin sahip oldukları engel yüzünden toplum içinde ve iş yaşamında sürekli zorluklarla mücadele ettiğini belirterek engelli vatandaşlara nasıl yardımcı olunabileceği konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Fiziksel çevrenin onları düşünmeden tasarlanıp yapılmasının, engelli insanların hareket yeteneğini sınırlandırdığına değinen Gürkan, öğrencilerimizden daha duyarlı olmalarını ve seçecekleri meslek ne olursa olsun engelliler için yeni projelerin altına imza atmalarını istediğini belirtti.

Türk ve Yunan Öğrenciler TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivalinde Buluştu

Tarih boyunca Ege uygarlıklarının sembolü, barışın, umudun, bolluğun, sevginin temsilcisi zeytin aracılığı ile Ege'nin iki eşsiz adasının güzel gençlerini TED Bodrum Koleji 1. Uluslararası Zeytin Festivali'mizde bir araya getirdik.

Yunanistan'ın Kos Adası'ndan High Of Antimacheia School ve Horokos Cultural Club’ın on öğrencisi ve iki öğretmenini ağırladığımız festivalimizde, Zeytin Dostu Derneğinin katkılarıyla zeytinin değerli teması üzerinde birleşerek; zeytinin bereketini, barışın güzelliğini sanatla, dansla, yemekle bütünleştirerek muhteşem bir etkinlik gerçekleştirdik.

Bugün Birleşmiş Milletler bayrağında tüm dünyayı bir sembol olarak kucaklayan zeytin dallarının tacını festivalimiz aracılığı ile yeni nesillerin başına taktık.

Öğrencilerimizin hep birlikte diktiği, köklerinden tekrar tekrar hiç usanmadan, yorulmadan filizlenecek olan zeytin ağacımızın fidanı okulumuzdan Ege denizine doğru kök salmaya başladı bile. Öğrencilerimizin diktiği zeytin ağacının gölgesinde nice gelecek kuşakların sevgi, dostluk ve barış içinde yaşamasını diliyoruz. 

Fotoğraf albümünü görmek için tıklayınız; https://goo.gl/dtC8BJ

 

Bilinçli Tüketiyor, Sağlıkla Büyüyoruz

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Uzman Diyetisyeni Sibel Mumcu anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz için sağlıklı ve dengeli beslenme sunumu gerçekleştirdi. Yemek yeme alışkanlığı, kemiklerin güçlenmesi ve sağlıksız besinler ile ilgili bilgiler veren uzmanımız öğrencilerimizin merak ettiği soruları da içtenlikle yanıtladı.

Bodrum’dan Kos’a Uzanan Zeytin Dalı TED Bodrum Koleji I. Uluslararası Zeytin Festivali

Tarih boyunca Ege uygarlıklarının sembolü, barışın, umudun, bolluğun, sevginin temsilcisi zeytin, Ege'nin iki eşsiz adasını Bodrum ve Kos’u TED Bodrum Koleji 1. Uluslararası Zeytin Festivali'nde bir araya getirecek.

TED Bodrum Koleji ev sahipliğinde ve organizatörlüğünde, Zeytin Dostu Derneğinin katkılarıyla 8-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan TED Bodrum Koleji 1. Uluslararası Zeytin Festivali' Bodrum’da alanında yapılmış ilk festival olacak.

Kültürlerarası iletişimi arttırmak, yerel değerleri tanıtmak, gelecek nesillere birlik beraberlik duygusu aşılamak hedefiyle gerçekleştirilecek olan festival uluslararası alanda bir dostluk köprüsü kuracak.

Festival kapsamında Yunanistan’ın Kos adasından gelecek lise öğrencileri ile lise öğrencilerimiz birlikte zeytin hasadı yapacak, sanat atölyeleri gerçekleştirecek, dostluk fidanı dikecek, kültürel yerel değerlerini tanıtacak.

Festival, ayrıca Türk ve Yunanistan kültürünün çok özel örneklerinden birine de ev sahipliği yapacak. Türk ve Yunan öğrenciler ortak mirasa sahip kültürlerinin ortak yönü olan zeytin hasadını dans ve müzik aracılığı ile yeniden canlandıracak; Türk ve Yunan kültürü bu dansta birleşecek, öğrenciler izleyenlere görsel bir şölen sunacak.

Organizasyon komitesinin yaptığı toplantıda festivalle ilgili konuşan yetkililer;   Dört mevsim gelir geçer ama zeytin ağacının gri, yeşil, gümüş yaprakları dallarında dökülmeden durur. Zeytin, Akdeniz’i, Ege’yi, güneyi sever. Kendine özgü hafif kokulu, küçük, narin, sarı ve beyaz çiçekleriyle karşılar baharı. Yaz aylarında çiçekleri meyveye durur. Sonra yaz geçerken meyveleri irileşir, olgunlaşır. Hasat zamanı, sonbahardır. Zeytin ağacının çok çok uzun ve verimli bir ömrü vardır, şifa kaynağıdır. Biz de yeni nesilleri gelecekte sağlıklı, mutlu ve barış içinde görmek dileği ile bu yıl birincisini gerçekleştireceğimiz ancak geleneksel olmasını temenni ettiğimiz her iki kültürü bir noktada buluşturan bu festivali gerçekleştirelim istedik. Bugün Birleşmiş Milletler bayrağı tüm dünyayı bir sembol olarak kucaklayan zeytin dallarının bir tacına sahiptir; evrensel barış. Biz de bu tacı festivalimiz aracılığı ile yeni nesillerin başına takacağız. Festivalde komşu ada öğrencilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyacağız.” açıklamasında bulundu.

 

TED BODRUM KOLEJİ 1. ULUSLARARASI ZEYTİN FESTİVALİ PROGRAMI

 

8 ARALIK CUMA

15.30

KOS’TAN GELEN ÖĞRENCİLERİ KARŞILAMA / BODRUM LİMANI

 

16.00 – 17.30

MİSAFİR ÖĞRENCİLERİ AĞIRLAMA / TED BODRUM KOLEJİ

 

9 ARALIK CUMARTESİ

10.00 – 12.00

Zeytin Dostu Derneği Muğla İl Temsilcisi Feridun Kaykı ile Zeytin Sunumu - Zeytin Hasadı / TED BODRUM KOLEJİ

Zeytin Dostu Derneği Tadım Panelisti Nurdan Nimet Kaykı ile Zeytin, Zeytinyağı Tadımı / TED BODRUM KOLEJİ

Zeytin Dostu Derneği ile Zeytin Fidanı Dikimi / TED BODRUM KOLEJİ

TED BODRUM KOLEJİ Halk Dansları Gösterisi / TED BODRUM KOLEJİ KONFERANS SALONU

YUNANİSTAN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ / TED BODRUM KOLEJİ KONFERANS SALONU

 

12.00 – 13.00 YEMEK

 

13.00 – 14.00

ATÖLYE ÇALIŞMALARI (Zeytinyağlı Sabun ve Zeytinyağlı Yemekler) / TED BODRUM KOLEJİ MUTFAK ATÖLYESİ – SERAMİK ATÖLYESİ

 

14.00 – 15.30

ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ İLE SANATSAL ÇALIŞMA / TED BODRUM KOLEJİ C BLOK

 

15.30 – 18.00

BODRUM GEZİSİ

 

18.00 – 19.30

DOSTLUK YEMEĞİ / TED BODRUM KOLEJİ

 

10 ARALIK PAZAR

08.30 – 09.00

MİSAFİR ÖĞRENCİLERİ UĞURLAMA / BODRUM LİMANI

Yalnızca TED Okullarında Uygulanan BTEC Programları Tanıtıldı

Türkiye’de yalnızca TED okullarında uygulanan BTEC (Business and Technology Education Council) programları tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Pearson yetkilisi Cem Sezer derslerin uygulama koşulları hakkında öğrenci ve velilerimize yönelik bilgilendirmede bulundu. BTEC sertifikalarının uluslararası geçerlilik düzeyi ile ilgili de detaylı bilgi veren Sezer, programı tamamlayan öğrencilerimizin dünyanın en iyi üniversitelerine başvuruda sahip olacakları ayrıcalıkları paylaştı.

TED'liysen Yalnız Değilsin

Art Ajanda bu ayki sayısında, gücünü Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten alarak nitelikli gençler yetiştirmek için çalışan, 38 ilde TED meşalesiyle modern dünyanın etkin bireylerini yetiştiren Türk Eğitim Derneği’nin 90. yılına yer verdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Erken, TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Doğuş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aclan Acar Türkiye'nin en saygın eğitim kurumlarından birinin mensubu olmaktan duydukları güven ve gururu anlattı.

Röportajı okumak için aşağıdaki görseli tıklayınız.

 

Türk Eğitim Derneğinin Bir Üyesiyim, Yarınların Meşalesiyim

TED Aliağa Koleji Vakfı tarafından geçtiğimiz eğitim öğretim yılında düzenlenen “Türk Eğitim Derneğinin Bir Üyesiyim, Yarınların Meşalesiyim” adlı öykü yarışmasında öğrencilerimizden Deniz Süzen B kategorisinde 1., Zehra Özüm Mutluay A kategorisinde 2. olarak sertifikalarını aldı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Engelsiz Bir Dünya İçin El Ele

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle 'Engelsiz Bir Dünya için El Ele' kortej yürüyüşüne Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz de katılarak 'Engelli olmak hayatı yaşamaya engel olmamalı' dedi.

Öğrencimiz Vira Cup'tan Altın Madalya ile Döndü

Öğrencimiz Baran Efe Ulusal 27 Kasım’da İstanbul Haliç’te düzenlenen Vira Cup Liselerarası Kürek ve Yelken Kupası yarışında, kendi yaş grubunda katılan 15 takım arasından 1. olarak altın madalya almaya hak kazandı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimiz Kışlık Tohumlarını Toprakla Buluşturdu

Okul kampüsümüzde bulunan tarım alanlarını ekip biçerek doğal tarımı başarıyla uygulayan öğrencilerimiz bu kış için ıspanak, soğan, pazı gibi sebze tohumlarını toprakla buluşturdu. Tohumların çimlenip, gelişmesini, bir sebzenin nasıl yetiştirilmesi gerektiğini yaparak yaşayarak öğrenen öğrencilerimiz, olgunlaşan sebzelerini hasat ettikten sonra mutfak atölyemizde yemek yaparak değerlendirebilecek.

Denizi Yitiren Denizci

TED Kitapsever Kulübümüz bu hafta Japon Edebiyatının mihenk taşlarından ve en sıra dışı yazarlarından biri olan  Yukio Mişima’nın ‘Denizi Yitiren Denizci’ isimli romanı için buluştu. 

Visual Literacy

Yabancı Dil öğretmenlerimiz, Cambridge University Press Öğretmen Eğitmeni Anıl Bayır ile 'Visual Literacy' konulu bir çalışma gerçekleştirdiler.

Lise Öğrencilerimiz Fermente Gıda Yapımını Disiplinlerarası Bir Yaklaşımla Pekiştirdiler

11. sınıf öğrencilerimiz Biyoloji başta olmak üzere Kimya, Fizik ve Matematik derslerini de kapsayan disiplinler arası bir yaklaşımla fermente (mayalama) gıda yapımı konusunu Mutfak Atölyemizde peynir yaparak pekiştirdiler.

Aşçımızın yardımıyla doğal inek sütünü mayanlandıran öğrencilerimiz laktik asit fermantasyonu sürecinde meydana gelen biyokimyasal değişimleri, fermante gıdaların sağlık açısından önemini, peynir çeşitlerini aşçımız ve Fen Bilimleri öğretmenlerimizle tartıştılar. Peynirin korunması için kullanılan yöntemlerleri araştıran öğrencilerimiz deneyin sonunda hazırladıkları peynirle keyifli bir ikindi kahvaltısı gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimiz BTEC Sertifikalarını Aldı

Yale ve Oxford gibi üniversiteler başta olmak üzere, dünya çapında kabul edilen bir program olan ve Türkiye’de yalnızca TED okullarında okutulan BTEC derslerinden ‘Award in Social Media Level 1’ programını başarıyla tamamlayan tüm öğrencilerimiz BTEC sertifikalarını aldı. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Karekod Uygulaması İle Derslerimizi Pekiştiriyoruz

İlkokul öğrencilerimiz kare kod uygulamasıyla öğrendiklerini eğlenerek pekiştirme fırsatı buluyor. Öğretmenlerimiz tarafından kare kodlara yüklenmiş olan çeşitli zengin içerikleri ıpadleriyle okuyan/ dinleyen öğrencilerimiz storyboard çalışması ile de öğrendiklerini kağıda döküyor.

Karia Yolu Efsaneleri Kulübümüz Keşifte

Karia Yolu Efsaneleri Kulübümüzün Mausoleum'dan sonraki durağı Bardakçı Koyu ve Değirmenler oldu. Hermafrodit efsanesinden yola çıkan öğrencilerimiz Salmakis Çeşmesi'nin yerini aradı; mitolojide adı geçen bu yerin coğrafi özelliklerini ve kültürel varlıklarını gözlemledi.

Öğrencilerimizden TED Müzik Sokağı Dinletisi

Öğrencilerimiz, TED Müzik Sokağı Kasım ayı dinletisinde piyano, keman, yan flüt ve gitar performanslarıyla dinleyicilerden tam not aldı.

Lise Öğrencilerimiz Mitoz Bölünmeyi Gözlemlediler

10. sınıf öğrencilerimiz Biyoloji dersinde öğrendikleri hücre bölünmelerinin evrelerini mikroskopta gözlemlediler. Bu çalışmaları için soğan kök hücrelerinin büyüme noktalarından örnek alan öğrencilerimiz kullandıkları özel boyama yöntemleri sayesinde kök hücrelerinin çekirdek, kromozom yapılarını ve hücrenin bölünme aşamalarını izlemiş oldular.

Tasarruftan Kitaplara Yolculuk

İlkokul öğrencilerimiz ‘Kumbara’ projesiyle "İhtiyaçlarımız mı, İsteklerimiz mi?" diyerek tutumlu olmanın önemini kavradı. 31 Ekim Tasarruf Haftasında kumbara tasarlayan öğrencilerimiz 13 Kasım Dünya Çocuk Kitap Haftasında biriktirdikleri paralarla kitap satın alarak hem tasarrufu öğrendi, hem de diledikleri kitabı satın almanın keyfini yaşadı.

Öğrencilerimiz Kitaplarını Mühürledi

Öğrencilerimiz Görsel Sanatlar Derslerinde, Dünya Çocuk Kitapları Haftası dolayısıyla kitaplarının ilk sayfalarını resim ve tasarım olarak özgür bir anlatım dili kullanmaya fırsat veren exlibris (kitap mührü) çalışmalarıyla süslediler.

Sabırsız Sinek Feza Okulumuza Kondu

1. sınıf öğrencilerimiz aileleriyle keyifli bir etkinlikte buluştu. Birlikte Tülin Kozikoğlu'nun Sabırsız Sinek Feza adlı kitabını okuyan öğrenci ve velilerimiz ardından kitaptaki karakterleri oyun hamurlarıyla canlandırdılar.

Tolga Çandar'la Türkü Hikayeleri

Ege türkülerinin güçlü sesi, 24. Dönem Muğla Milletvekili Milas doğumlu Tolga Çandar, Dünya Çocuk Kitapları Haftası kapsamında konuğumuz oldu. Dinleyicileri türkü diyarında keyifli bir yolculuğa çıkaran Çandar, anlattığı hikayelerle de öğrencilerimizi etkiledi. Usta yorumcunun dinleyenlere müzik ziyafeti yaşattığı mini konserde türkülere öğrencilerimiz de eşlik etti. İzleyenlerin alkış yağmuruna tuttuğu usta sanatçı söyleşi sonrası okulumuzun kafesinde velilerimizle sohbet etti.

Anasınıflarımız Pijama Partisinde Doyasıya Eğlendi

Birbirinden sevimli pijamaları ile okula gelen miniklerimiz yaptıkları pijama defilesiyle diğer arkadaşlarından büyük alkış aldılar. Eğlencede sınır tanımayan miniklerimiz yaptıkları yastık savaşında partinin tadını çıkardılar.

Kitap Kardeşliği

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak; 3. sınıf öğrencilerimiz okudukları “İkiz Gezginler: İstanbul’dan Bodrum’a” adlı kitabı ‘Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda kardeş okulumuz Dereköy Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu İlkokulu öğrencilerine hediye etti. Öğrencilerimizin hediyelerini heyecanla kabul eden kardeş okul arkadaşları hazırladıkları kitap ayraçlarını da öğrencilerimizle paylaştı. Ardından hep birlikte oyunlar oynayan öğrencilerimiz etkinlik sonunda anı duvarına duygularını ifade eden cümleler yazdı.

Öğrencilerimiz ETUMUN’18 Konferansında

TBMUN öğrencilerimiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi tarafından 11-14 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansına katıldı. Katar, İtalya, Yunanistan, Çin ve Rusya delegesi olan öğrencilerimiz konferansı başarıyla tamamladı. Rusya delegemiz Elif Ataç Delege Ödülü’ne layık görüldü. Ankara'da bulundukları zaman diliminde Anıtkabir'i de ziyaret etmeyi ihmal etmeyen öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Doç. Dr. Meltem Erinçmen Kanoğlu’nu Okulumuzda Ağırladık

Çocuk kitapları yazarı, akademisyen Doç. Dr Meltem Erinçmen Kanoğlu öğrencilerimizle Yaratıcı Yazarlık Atölyesinde buluştu. 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizle hikaye oluşturma; 7.sınıf öğrencilerimizle İngilizce yazma teknikleri üzerine bir çalışma gerçekleştirdi. Çalışmalarda öğrencilerimizin yaratıcılığını geliştirmek ve olaylara farklı bakış açısı kazandırmak amaçlandı. Kanoğlu, ayrıca öğretmenlerimizle de Medya Okuryazarlığı üzerine keyifli bir sohbette buluştu.

Disiplinler Arası Yaklaşımla Fen Bilimleri

Öğrencilerimiz Fen Bilimleri ders konusu olan Güneş, Dünya ve Ay ünitesini disiplinler arası uygulamalar ile somutlaştırarak gerçekleştirdiler. Güneş sistemini atık malzemelerden, Ayın evrelerini ise bisküvi kullanarak modelleyen öğrencilerimiz ayrıca kendi senaryolarını yazarak Güneş, Dünya ve Ayın hareketlerini drama çalışmalarıyla amfi tiyatromuzda canlandırdılar.

Kardeş Okulumuzla Unutulmaz Bir Etkinlik

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak; 2. sınıf öğrencilerimiz okudukları “Frederick” kitabını ‘Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda okulumuzu ziyarete gelen Umurca İlkokulu 2. sınıf öğrencileriyle birlikte canlandırdı. Dünya resimli çocuk kitapları literatüründe bir başeser sayılan Frederick, minik öğrencilerimize yönelik şahane öyküleriyle onların akıllarının köşesinde rengarenk izler bırakan harika bir etkinliğe dönüşmüş oldu. Etkinlik sonunda öğrencilerimiz Frederick kitaplarını misafir arkadaşlarına hediye etti.

Alfabe Bulutuyla Harflerin Dünyasına Yolculuk Yaptık

2. ve 3. sınıf öğrencilerimiz çocuk kitapları yazarı Alp Gökalp'le birlikte "Yaratıcı Okuma Atölyesi" gerçekleştirdiler. Atölye çalışmalarında 2. sınıf öğrencilerimiz “Alfabe Bulutu” serisi ile akrostiş hikaye yazma ve pangram cümle kurma çalışması yaparken; 3. sınıflarımız "Noktalarım Olmadan Ne Yapacağım?" kitabının içinden seçilen metnin noktalama işaretlerini bulma çalışması gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz bu etkinliklerle hem eğlendiler hem de öğrendiler.

Tiyatro Sanatçısı Banu Çiçek Konuğumuz Oldu

Orient Express Sanatsal Klasik Masallar Koleksiyonuna ait kitapların seslendirmesini yapan Tiyatro Sanatçısı Banu Çiçek okulumuza konuk oldu. Sanatçımız Dev Şalgam masalını sergilediği tek kişilik oyunuyla anasınıfı, 1.,2. ve 3. sınıf öğrencilerimize unutulmaz bir zaman dilimi yaşatırken 4. sınıf öğrencilerimizle de "Zorba Olma Yürekli Ol'' isimli bir film okuma atölye çalışması gerçekleştirdi. Soru-cevap yöntemi ile interaktif bir şekilde 'zorbalık' konusunun işlendiği film okuma etkinliğinde konu hakkında farkındalık sağlandı.

Atamızı Özlemle ve Saygıyla Anıyoruz

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü dolayısıyla okulumuzda bir anma töreni düzenlendi.

Tüm öğrenci, öğretmen, veli ve okul çalışanlarımızın katıldığı törende öğrencilerimiz yanlarında getirdikleri çiçekleri özenle Atatürk Anıtı’na bıraktı.

Okulumuzun tören alanında başlayan anma programında Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05’te siren sesiyle bayraklarımız yarıya indirildi ve Atatürk ile şehitler anısına saygı duruşunda bulunulup, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığının simgesi olan İstiklal Marşı okundu.

Ardından konferans salonumuzda devam eden anma programında öğrencilerimizin itinayla hazırladığı gösteriler konuklarımıza sunuldu. Büyük beğeni toplayan ve duygu dolu anların yaşandığı programın sonunda öğrencilerimiz konuklarımızdan büyük alkış aldı.

Okulumuzun 6. Geleneksel Zeytin Hasadı Şenliği Başladı

6. Geleneksel Zeytin Hasadı Şenliğimiz doğayla iç içe olan okul kampüsümüz içerisinde yer alan on dönümlük alana yayılmış zeytinlik alanda öğrencilerimiz tarafından yapılan hasatla başladı.

Zeytin hasadımız sırasında Zeytin Dostu Derneği Bodrum Temsilcisi Feridun Kaykı ve Zeytinyağı Tadım Uzmanı Nurdan Nimet Kaykı öğrencilerimize rehberlik ederek zeytine ve zeytinyağına özgü ilginç ve özel bilgiler de paylaştı.

Öğrencilerimiz bundan sonraki süreçte kahvaltılık zeytin hazırlayarak Zeytin Tadım Festivali düzenleyecek ve kalan zeytinlerin zeytinyağı olana kadar olan tüm aşamaları yerinde görerek öğrenecekler.

Zeytin Hasadı Şenliği ile yaşadıkları yöreye özgü ömür boyu unutamayacakları bir deneyim kazanacak olan öğrencilerimiz, zeytin yerken ya da zeytinyağı tüketirken, bu ürünlerin sofralarına nasıl geldiğini kendi emekleri ile üreterek, yaşamın içinde tecrübe etmiş olacaklar.

Öğrencilerimiz bölgenin en önemli yerel değeri olan zeytini tarlada, zeytinyağı üretimini de yağhanelerde öğrenecekler.

Öğretmenlerimiz STEM Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı

Scientix Projesi Türkiye İstanbul Temsilci, Intel Make Tomorrow (Yarını İnşa Et) Programı Eğitim Koordinatörü Fatma Caner ve Matematik Öğretmeni, STEM Uzmanı Şadan Efe Durak tarafından öğretmenlerimize iki günlük “STEM Eğitimi” verildi. Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarının disiplinlerarası yaklaşımla ele alınmasını içeren; teorik bilginin uygulama ve ürüne dönüştürülmesine olanak tanıyan STEM eğitiminde öğrendiklerini pratiğe döken öğretmenlerimiz, birbirinden ilginç tasarımlar ortaya koydu.

Öğrencilerimiz Satranç Turnuvasından Madalyalarla Döndü

Bodrum genelinde gerçekleştirilen 12. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvasına katılan öğrencilerimiz Efe Sami Uçar, Koray Kayra Deveci, Rüzgar Yazıcı, Can Demiral, Metehan Berber turnuvada okulumuzu başarıyla temsil etmişler; Efe Sami Uçar '2011-2010 Doğumlu Minikler' kategorisinde 3. , Metehan Berber Yıldızlar grubunda 3. olarak kupa almaya hak kazanmıştır. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED Kitapseverler Kulübü Japon Edebiyatını Konuştu

TED Kitapseverler Kulübü olarak bu buluşmamızda modern Japon Edebiyatından yeni bir romanla Fuminori Nakamura’nın “Hırsız” isimli kitabıyla baş başaydık. Japonya’nın en prestijli kitap ödüllerini kazanan, Dostoyevski’ye benzetilen derin ruhsal ve ahlaki incelemeleri ile tanınan bir esere yolculuk yaptık.

Bilim Dolu Bir Macera

5. sınıf öğrencilerimizle birlikte, İzmir Uzay Kampı'na keyifli ve bilim dolu bir yolculuk yaptık. Kampta öğrencilerimiz uzay bilimleri alanında astronot simülatörleri ile takım çalışmasını deneyimleyerek, uzay teknolojileri ile tanıştılar. Fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneylerle, uzay araştırmalarında fen bilimlerinin nasıl kullanıldığını öğrendiler.