Site İçi Arama
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Mutfak Kulübümüz Gastronomi Uzmanı Zeki Şengül'ü Ağırladı
Mutfak Kulübümüz bu hafta Gastronomi Uzmanı Zeki Şengül ile birlikte leziz yemekler hazırladı. Yemek pişirmenin inceliklerini öğrencilerimizle paylaşan velimize bu keyifli dakikalar için teşekkür ediyoruz.  
Bir Elmanın İki Yarısı
5.sınıf öğrencilerimiz, “Bir Elmanın İki Yarısı” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bodrum Yahşi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencileriyle ‘Sevgi Ağacı’ etkinliğinde bir araya geldi. Özel öğrencilerle birlikte resim yapan, oyunlar oynayan öğrencilerimiz geçirilen iki saat sonunda, tüm arkadaşların birbirine benzemesi gerekmediğini; bazen kendilerinden beş altı yaş büyük birinin yürümesine, yemek yemesine yardımcı olabileceklerini, yadırgamamayı, görmezden gelmemeyi öğrendiler; dünyanın bambaşka renklerinden biriyle daha tanışmış oldular. Proje kapsamında tekrar bir araya gelecek olan öğrencilerimiz birlikte spor, sanat ve müzik etkinlikleri yapacaklar.
Minik Ellerden 10.000 Genç Meşaleye
Çocuklarımızla, öğretmenlerimizle velimizle ortak çalıştık, hepimiz emeğimizi, yüreğimizi koyduk ve içimize çok sinen bir iş çıkardık. Okulumuzun bahçesinden adaçayı, biberiye topladık, Bodrumumuzun mandalinasını, portakalını kuruttuk. Harika kış çayları poşetlerimizin her birine çocuklarımız kendi resimlerini yaptılar. Şimdi bu çayların satışından elde ettiğimiz geliri çocuklarımız okusun diye 10.000 meşaleye teslim edeceğiz. 
Lezzetli Karışımlar
4. sınıf öğrencilerimiz, Fen Bilimleri ders ünitesi olan ‘Karışımlar’ konusunu çok farklı ve lezzetli bir şekilde deneyimleyerek öğrendi.  Öğrencilerimiz etkinlikte birbiri içinde çözünen/çözünmeyen farklı yoğunluktaki sıvıları ve malzemeleri karıştırarak lezzetli karışımlar elde etti. Elde edilen karışımları sınıflarında sunan öğrencilerimiz ortaya çıkan ürünlerin nasıl yapıldığını, hangi malzemeleri içerdiğini tadarak ve gözlemleyerek anlamaya çalıştı.  
Sağlıkla Gülümsüyoruz
Anaokulu öğrencilerimizle ağız ve diş sağlığı üzerine sohbet ettik. Dişlerimizi nasıl fırçalamamız gerektiği ile ağız ve diş sağlığı için beslenmemizde dikkat etmemiz gereken noktalar hakkında konuştuk. 
Satrançta Bir Başarı Daha
Öğrencimiz Pamir Özkan Fun Town Bodrum “Yaş Grupları” Aralık Ayı Satranç Turnuvasında 4. oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.    
Tüm Dünya İle Aynı Anda Kodluyoruz
Bilgisayar eğitimi programlarında önemli bir yeri olan “Hour of Code” etkinliği ile öğrencilerimiz dünyanın dört bir yanından milyonlarca öğrenci ile aynı anda kodlama öğrenmenin heyecanını yaşıyor... “Computer Science Education Week” kapsamında gerçekleştiriyor olduğumuz etkinliklerde anasınıfından ortaokula tüm öğrencilerimiz kodlama ile tanışıyor, hem eğleniyor hem de öğreniyor.
Endemik Bitkileri İnceliyoruz
  Okulumuzun bahçesinde doğal olarak yetişen bitkileri ziyaret ettik, adaçayı, biberiye, lavanta. Hepsini doğal ortamında gözleme, koklama fırsatı bulduk. Biraz da çay demlemek  için kendimize topladık. Bu sırada 'Endemik Bitkiler' kavramını da tanımış ve gözlemlemiş olduk. 
TED'li Olmak
Öğrencilerimizde TED aidiyetini ve TED kültürünü oluşturmak, Türk eğitim sisteminin en büyük değerlerinden biri olan Türk Eğitim Derneği’nin tarihini, kuruluş amacını anlatmak amacıyla bir sunum gerçekleştirildi. Yapılan sunumda, Atatürk önderliğinde kurulmuş olan Türk Eğitim Derneği'nin 88 yılda yapmış olduğu çalışmalardan, eğitim alanındaki öncülüğünden ve Türk Eğitim Derneği’nin bir parçası olan okulumuzdan bahsedildi. 
TED Kitapseverler Beyaz Kale’yi Konuştu
“Aynaya bakarken nasıl görünüşünü seyrediyorsa insan, kendi düşüncesinin içine bakarak da özünü seyredebilirdi” dedirtiyordu  Beyaz Kale'de Orhan Pamuk köleye. Bu hafta TED Kitapsever Kulübümüzde Orhan Pamuk'un Kara Kitapla postmodernizme göz kırptığı bizi Venedikli bir tüccarla kendisine fiziksel olarak çok benzeyen fakat karakter olarak çok ayrı olduğu Hoca’yla arasında geçen psikolojik savaşı anlatan bir romanı konuştuk. 20 Aralık Salı George Orwell 1984 adlı kitabını konuşacağız.
Öğrencilerimiz Geleneği Bozmadı
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında; 10. sınıf öğrencimiz İris Azra Yardımcı kompozisyon dalında  1.; ilkokul 2. sınıf öğrencimiz Rüya Atalağ resim dalında 3. oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Kariyer Planlama Sürecimiz İnteraktif PDR Uygulamalarıyla Devam Ediyor
10.sınıfta başladığımız ve öğrencilerimizi üniversiteli yapana dek yürüttüğümüz  Kariyer Planlama Süreci, interaktif olarak gerçekleştirdiğimiz PDR uygulamalarıyla devam ediyor. Öğrencilerimizin geleceğini belirleyecek olan meslek seçiminde doğru danışmanlık yapmak adına Mesleki Eğilim Envanterleri, Çoklu Zekâ Testi, Kendini Değerlendirme Envanteri, Holland Mesleki Eğilim uygulamaları gerçekleştirildi. Bu uygulamalarla öğrencilerimizin mesleki ilgi, merak ve becerilerini ortaya çıkarmakla beraber öğrencilerimizin düşünme tercih ve tarzlarını, nasıl daha iyi öğrendiklerini, kişilik özelliklerini de önemli ve değerli bir ölçüt olarak değerlendirmeye alıyoruz. 
Öğrencilerimizden Sonbahar Temalı Şiir ve Müzik Dinletisi
Türkçe Edebiyat zümremiz tarafından düzenlenen ‘Sonbahar’ temalı şiir ve müzik dinletisi konferans salonumuzda gerçekleştirildi. Şiir ve müziğin iç içe olduğu etkinlikte öğrenci ve öğretmenlerimiz şiir dünyasının birbirinden önemli isimlerin şiirlerini okudu, sonbaharı anlatan şarkıları seslendirdi.
Öğrencilerimizden Pop Art Portreler
Pop Art Kulübü öğrencilerimiz portre çizimi ve pop art sanatı tekniklerini bir araya getirerek ünlü simaların resimlerini yorumladılar.
MUN Ekibimiz Budapeşte’de
TBMUN Kulübümüz YALE Akademisi Tarafından Budapeşte’de düzenlenen YMGE’16 Yale Model Government Europe Konferansına katıldı. Budapeşte’de 23-27 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen konferansa 11 delege ve iki basın mensubu ile katılan TBMUN ekibimiz, ilk kez uluslararası MUN konferansı deneyimini yaşadı. Bu etkinlikte öğrencilerimiz; Pace Akademi, European School of London, ETB Paris, Dubai British School gibi dünya çapında okullarla aynı etkinlikte buluşma fırsatını buldu.
Öğrencilerimiz Engelsiz Bir Dünya İçin Yürüdü
Bodrum’da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle sivil toplum kuruluşları ve okulların ortaklaşa düzenledikleri “Engelsiz Bir Dünya için El Ele” yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Öğrenci Birliği ile 5. sınıf öğrencilerimiz de katıldı.
TED Radyo MUN Kulübü’nü Ağırladı
Radyo Kulübü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu TED Radyo’nun bu haftaki konuğu Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü öğrenci ve öğretmenlerimizdi. Radyomuzun gelecek haftaki konukları ise okulumuzun öğrenci birliği (TED Ses) öğrenci ve öğretmenleri olacak. TED Radyo’yu 7 Aralık Çarşamba günü saat 15.30’dan itibaren www.tedbodrum.k12.tr/radyo/ linkinden canlı olarak dinleyebilirsiniz.
Bu Ay Frida Kahlo ve Chopin'i Tanıyoruz
Çocuklarımız, kaşları ortada birleşen ve saçları çiçeklerle bezeli, asi ruhlu, güzel Kahlo'yu çok sevdi. Bir sanatçıyı, yaptıklarını ezberleyerek değil onu o yapan özelliklerini bilerek, tanıyarak ve sanatçının kişiliğiyle eserlerine giden yolda süreci bilerek içselleştirebilirsiniz. Şimdi bizim çocuklarımıza 'Frida kim?' diye sorsanız size zihinlerindeki o eşsiz sanatçıyı kusursuz ifade ederler.
Okul Duvarlarımız Renkleniyor
Street Art Kulübü öğrencilerimiz 'asi sokak resmi' olarak da adlandırılan grafiti sanatıyla okulumuzun duvarlarını hayal güçlerini yansıtan çalışmalarla süslüyorlar.
TED Müzik Sokağı Kasım Ayı Dinletisi
Okulumuzda geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak sunulan "TED Müzik Sokağı Dinletisi"nin Kasım ayı konseri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz piyano, keman, yan flüt ve gitar performanslarını sergileyip, gelen konuklarımıza ve arkadaşlarına güzel bir müzik şöleni yaşattılar.  
Şiir ve Müzik Dolu Bir Gün; Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin’i Okulumuzda Ağırladık
Şiir ve Müzik Dolu Bir Gün;  Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin’i Okulumuzda Ağırladık Ünlü şair, yazar, çevirmen ve edebiyatçı Prof Dr.Ataol Behramoğlu ile müzisyen Haluk Çetin öğrencilerimiz, velilerimiz ve Bodrum’un dört bir yanından gelen sevenleriyle okulumuzda buluştu. Türkiye’de şiirin sevilmesine ciddi katkıları olan, edebiyat ve toplumsal kültür üzerine yazdıklarıyla, şiirleri, antolojileri ve çevirileriyle edebiyat evrenini genişleten; çağdaş Türk edebiyatının ilgiyle izlenen ismi Ataol Behramoğlu etkinlikler öncesinde TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Erken ve Okul Genel Koordinatörümüz Sayın Fırat Asyalı ile bir araya geldi. Okulumuzun eğitim anlayışı ve öğrencilerimizin yapmış olduğu sosyal etkinlikler ile ilgili bilgiler alan usta şair birçok TED okulunu ziyaret ettiğini, her TED okulunun kendine özgü özellikleri olduğunu ama her birinin Türkiye’nin değerli birer eğitim yuvası olduğunu vurgulayarak başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitimcilerimizi ve yöneticilerimizi kutladığını belirtti. Ardından konferans salonumuzda ortaokul ve lise öğrencilerimizle iki ayrı söyleşide bir araya gelen Behramoğlu,  bir şiirin nasıl okunması gerektiği konusunda öğrencilerimize bilgiler verdi. Şiirlerinden dizeleri tek tek öğrencilerimizle irdeleyerek ders niteliğinde bir sunum yapan şair, öğrencilerimizden aldığı cevapları hayranlıkla dinlediğini belirtti. Akşam velilerimize ve tüm sevenlerine yönelik düzenlenen şiir gecesinde ise Ataol Behramoğlu kendisine eşlik eden müzisyen Haluk Çetin ile birlikte tüm izleyicilere sanat dolu bir gece yaşattı. Programda şiirlerinden ve o dönemlere ait anılarından bahseden Behramoğlu ve Çetin konuklarımız tarafından ayakta alkışlandı. Tüm etkinliklerin sonunda kitaplarını imzalayan şairimizin önünde uzun kuyruklar oluştu. Uzayan kuyruklara, yoğun katılıma rağmen bıkmadan, usanmadan şiir kitaplarını tek tek imzalayan Sayın Behramoğlu’na ve Müzisyen Haluk Çetin’e katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.  
Birinci Çeyrek Dönem Kitap Kurtlarımız
Birinci çeyrek dönem boyunca okul kütüphanemizden en çok kitap okuyan öğrencilerimiz; 4C sınıfından Aleyna Gazen, 8C sınıfından Eylül Altınkaya ve 9C sınıfından Ezgi Yaren Pektaş oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, okuma tutkularının hep sürmesini diliyoruz.
Velimizle Eğlenceli Yoga Saati
Sarı sınıf öğrencilerimiz Mehmet Yiğit Gümüşel’in annesi Seçil Hanımla eğlenceli bir yoga saatinde buluştu.  Bu keyifli dakikalar için velimize teşekkür ediyoruz.  
İki Basamaklı Sayıları Toplamak Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı
2. sınıf öğrencilerimiz eldeli toplama işlemini eğlenceli bir etkinlikle pekiştirdiler.
Öğrencilerimiz Vitray Çalışması Yaptı
Çini Kulübü öğrencilerimiz geleneksel vitray ve cam boyama sanatını jelatin kağıdı üzerinde uygulayarak vitray sanatı hakkında bilgi edindiler.
Pijama Partisinde Çok Eğlendik
Bugün sizin yüzünüzde gördüğümüz kocaman gülümseme ve duyduğumuz kahkahaların peşindeyiz her zaman. Üstümüzde pijamalar ve ellerimizde uyku oyuncaklarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz pijama partisinde çok eğlendik. 
Öğrencilerimiz Bodrum Tenis Turnuvasında Madalyaları Topladı
Bodrum Tenis Kulübü tarafından düzenlenen 8 yaş tenis turnuvasına katılan ve madalya kazanan öğrencilerimiz; Demir Gürün, Sarp Gürün, Kaan Ceylan, Leyla Özyılmazel, Ata Sümbül, Janberk Tuncel, Elif Balaban, Mercan Yazıcı, Mira Paltalı, Cem Hamarat, Ezgi Varlı, Ela Tepe, Can Demiral, Tuna Akıl, Mavi Alan. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Sağlıklı Beslenme ve Diyabet Sunumu Gerçekleştirildi
"Beslenme Dostu Okul ve Hareketli Yaşam" proje çalışmaları kapsamında, İlkokul Müdürümüz Meryem Ebrem tarafından İlkokul öğrencilerimize yönelik olarak ‘Sağlıklı Beslenme ve Diyabet´  ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. 
Öğrencilerimiz Çocuk Oyunları Festivalinde Gönüllerince Eğlendi
Öğrenci Birliğimiz tarafından organize edilen ve Beden Eğitimi öğretmenimizin desteği ile gerçekleştirilen Çocuk Oyunları Festivali’nde ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz gönüllerince eğlendi.
Miniklerimiz Güne Yoga Yaparak Başladı
Namaste (merhaba) diye başladık güne yoga sayesinde nefesimizin ve bedenimizle buluştuk. Kaslarımızın, ciğerlerimizin ve ruhumuzun yogayla kavuştuğu dinginliği fark etmeye çalıştık. Bize bu konuda rehberlik eden Berna Öğretmen'e çok teşekkür ediyoruz. 
TED Radyo’nun Konuğu TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdem Erken’di
Radyo Kulübü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu TED Radyo’nun bu haftaki konuğu TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdem Erken’di. Radyomuzun bir sonraki konukları ise TED Bodrum Koleji MUN Kulübü öğrenci ve öğretmenleri olacak. TED Radyo’yu 30 Kasım Çarşamba günü saat 15.30’dan itibaren www.tedbodrum.k12.tr/radyo/ linkinden canlı olarak dinleyebilirsiniz.
Öğrencilerimiz Okumayı Çok Seviyor
TED Bodrum Koleji öğrencileri kitap okumayı çok seviyor.
Mutlu ve Yetkin Çocuklar
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik uzmanlarımızdan Sibel Peşte, “Mutlu Çocuklar ve/veya Yetkin Çocuklar” başlıklı seminerde anasınıfı, 1. ve 2.sınıf velilerimizle bir araya geldi. Velilerimizin yoğun katılım gösterdiği ve çocukların gelişim ihtiyaçlarına dair farkındalıkların arttırılması amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, velilerimiz akıllarına takılan sorulara uzmanımızla birlikte cevap buldu.
Kanada Değişim Programımız Tanıtıldı
TED Okulları ve Kanada Nova Scotia Eyaleti Milli Eğitim Bakanlığı arasında sağlanan okul ortaklığı kapsamında, bir yıllık ve bir aylık öğrenci değişim programları ISEWorld Türkiye Müdürü Volkan Cerrahoğlu tarafından veli ve öğrencilerimize tanıtıldı.
Renklerin Sudaki Dansı
5. sınıf öğrencilerimizden Tuana Taş “Renklerin Sudaki Dansı” adını verdiği ebru sergisini sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikte açtı.
Miniklerimizden İtfaiye Ziyareti
Anasınıfı miniklerimiz Bodrum İtfaiye Amirliğini ziyaret etti. İtfaiyecilerin neler yaptıklarını yerinde izleyen minikler öğretmenlerinin gerçekleştirdiği tatbikatta heyecanlı ve eğlenceli anlar yaşadı.