Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
TED Radyo'da Bu Hafta Yelken Sporu Konuşuldu

Öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu TED Radyo’nun bu haftaki konukları; geçtiğimiz hafta Yunanistan’da düzenlenen Athens Eurolymp Yelken Yarışlarında 3. olarak ülkemize bronz madalya kazandıran milli yelkencimiz Yiğit Yalçın Çıtak ve Çeşme’de düzenlenen Kış Kupası Yelken Yarışlarında Optimist Junıor Altın Grup’ta beşinci olan öğrencimiz Ali Beren Adamcıl oldu. TED Radyo her Çarşamba 15.30'dan itibaren canlı yayında.

 

Çizer Başak Karafaki Öğrencilerimizle Buluştu

İllüstratör, çizer Başak Karafaki ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencilerimizle buluştu. Birçok çocuk kitabına resimleriyle hayat veren Karafaki, öğrencilerimize çocuk kitaplarının resimlendirilme süreci hakkında bilgi verdi. Ardından öğrencilerimizle birlikte bir atölye çalışması gerçekleştirdi. 

Öğrencilerimiz Yazar Süleyman Bulut'la Buluştu

Can Çocuk yayınlarının ödüllü yazarlarından, çocuk edebiyatının derleme ustası Süleyman Bulut, 5. ve 6. sınıf öğrencilerimizle konferans salonumuzda bir araya geldi. “101 Atasözü 101 Öykü” ve “101 Deyim 101 Öykü” kitaplarından bahseden yazarımız, kitaplarının çıkış öykülerini eğlenceli, ilgi çekici, bir çalışma ile öğrencilerimizle paylaştı. Öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtlayan yazarımız söyleşi sonunda kitaplarını imzaladı.

Öğrencilerimiz Teniste Muğla 2.'si Oldu

Muğla’da 18 – 19 Mart tarihleri arasında düzenlenen Küçük Kızlar Kategorisi Tenis İl Birinciliği müsabakalarında Küçük Kız Tenis Takımımız Muğla 2.’si, Küçük Erkek Tenis Takımımız Muğla 5.’si olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Masal Masal İçinde

4. sınıf öğrencilerimiz ‘Masal Masal İçinde’ etkinliği ile kütüphane saatlerini eğlenceli bir aktiviteye dönüştürdü. Gruplar halinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerimiz karışık halde masalara bırakılan hikaye parçalarını bularak masallarını tamamlamaya çalıştı. Öğrencilerimiz birçok beceriyi içinde barındıran bu etkinliği gerçekleştirirken eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardı.

Düşünceler Sözleşince Deneme Atölyesi

6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz deneme yazarı Osman Torun ile birlikte “Düşünceler Sözleşince” adlı deneme üzerine atölye çalışması gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin deneme türü ile ilgili sorularına cevap bulduğu söyleşide öğrencilerimiz ayrıca dünyaca ünlü Montaigne’le temsili olarak tanıştı. Öğrencilerimizle karşılıklı fikir alışverişine dayalı etkinlikte, deneme türünün ‘öznellik’ ve ‘İçtenlik’ gibi niteliklerine uygun paylaşımlar oluşturulmaya çalışılarak, öğrencilerimizin kendi iç seslerini duymalarını sağlayamaya dönük uygulamalar da gerçekleştirildi.

Öğrencimizden Bireysel Resim Sergisi 'Haziran'

1. sınıf öğrencimiz Mehmet Talip Çelik 'Haziran' ismini verdiği ilk kişisel resim sergisini ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte açtı. Kendi renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergi hafta boyunca okulumuz fuaye alanında sergilenecek. Öğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Öğrencilerimiz Yüzmede Muğla Şampiyonu

Okul Sporları Küçükler Muğla İli Yarışlarında; Küçük Erkek Yüzme takımımız Muğla 1.'si, Küçük Kız Yüzme takımımız Muğla 2.'si olmuştur. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Okulumuzda İspanyol Esintileri

Okulumuzda 4. sınıftan itibaren ikinci dil olarak tercih edilen dillerden İspanyolcayı seçen öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri etkinliklerle İspanya ve İspanyolca konuşan bütün ülkeler ve kültürleri arkadaşlarına tanıttı. TED Müzik Sokağı Dinletisi ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirilen etkinliklerde İspanyolca şarkılar söylendi, danslar edildi.

Mask Fest

3. sınıf öğrencilerimiz hayal dünyalarının kapılarını açıp, o koca dünyada yarattıkları karakterlere aileleriyle birlikte hayat verdiler. Her biri birbirinden renkli maskeler tasarlayan öğrencilerimiz, velileriyle birlikte olmanın ve kendi elleriyle bir ürün ortaya çıkarmanın mutluluğunu yaşadılar.                                                                                                                                  

 

Hafta Boyu Pi Sayısının Dünyasını İnceledik

6. sınıf öğrenci ve velilerimiz, tüm dünyada kutlanan Pi gününü hafta boyunca eğlenceli birer aktiviteye dönüştürdü. Gerçekleştirilen aktivitelerde matematik öğretmenlerimiz Pi’nin sıradan bir sayı olmadığını evrenin temelindeki matematiksel devinimin dayanak noktası olduğunu ifade ederek, pi sayısının önemine dair çeşitli bilgiler verdi. Ardından pi sayısı bulmaca ve kahoot uygulaması ile “Pi Bilgi Yarışması” düzenledi. Etkinliklerde öğrenci velilerimiz eğlenceli dakikalar geçirerek belleklerinde matematiğe dair keyifli anılar biriktirmiş oldu.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Şükranla Anıyoruz

Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale'de büyük mücadeleler vererek zafer elde eden ve bu amansız mücadelede gözlerini dahi kırpmadan çarpışan Mehmetçikleri, annesinin "Vatana kurban ol!" diyerek askere gönderdiği Kınalı Mehmet'i ve daha nicelerini saygıyla ve şükranla anıyoruz.

7th Grade English Show

7. sınıf öğrencilerimiz İngilizce öğretmenleriyle birlikte hazırlamış oldukları birbirinden farklı İngilizce skeçleri velilerine sunmanın heyecanını yaşadı. Öğrencilerimizin başarılı performanslarıyla güncel olayların komedi türünde sahnelendiği gösteride skeçler arasına serpiştirilen piyano dinletisi ve dans gösterileri de izleyenlerden tam not aldı.

Değerler Eğitimi Kapsamında BOYD Başkanı Serda Karcıoğlu Öğrencilerimizle Buluştu

Değerler Eğitimi derslerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz; öğrencilerimizin düzenli olarak Bodrum’a gönül vermiş isimlerle buluştuğu “Bodrum’un Değerleri” söyleşilerinin bu haftaki ilk konuğu Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri (BOYD) Başkanı Sayın Serdar Karcıoğlu oldu. Konferans salonumuzda gerçekleştirilen söyleşide Karcıoğlu, yaşam ve mesleki tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştı. Söyleşi sonunda öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtlayan ve onlarla sohbet eden Serdar Karcıoğlu’na katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Tarihi Efsaneler Öğrencilerimizle Hayat Buldu

Dünyanın kaderine yön vermiş, medeniyetlerin gidişatını etkilemiş tarihi karakterler lise öğrencilerimizin hazırladığı TED’de Bir Tarih Günü etkinliğinde yeniden hayat buldu. Hazerfan’dan Maria Curie’ye, Jül Sezar’dan Hürrem’e kadar birçok tarihi figürü canlandıran öğrencilerimiz anasınıfından liseye kadar tüm sınıfları gezerek canlandırdıkları figürler hakkında bilgi verdi.

Pi'nin Sihirli Dünyası

Tüm dünyada ünlü matematik sabiti “pi sayısı” için düzenlenen etkinlikler doğrultusunda "14 Mart Dünya Pi Günü” okulumuzda da büyük bir coşkuyla kutlandı. Anasınıfından liseye kadar tüm öğrencilerimiz, hafta boyunca Pi sayısının tarihçesi, önemi ve hayatımızdaki yeri ile ilgili bilgi edindiler, Pi simgesinden oluşan resimler hazırladılar. Konferans salonumuzda ise öğrencilerimizin matematiğin eğlenceli yanlarıyla buluştuğu heyecan dolu yarışmalar, gösteriler ve sunumlar eşliğinde “Pi Günü” programı gerçekleştirildi. Bundan sonra Pi sayısının sihirli yolculuğu velilerimizle gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle hafta boyu devam edecek.

Cama Yansıyan Dünyalar

4. sınıf öğrencilerimiz Lemannur Güneri ve Lara Özcan vitray çalışmalarından oluşan sergilerini arkadaşları ve aileleriyle birlikte açmanın heyecanını yaşadı. Birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide kendi renkli dünyalarını yansıtan öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat yolculuklarında başarılarının devamını diliyoruz.

2nd Grade Engilish Show

2. sınıf öğrencilerimiz İngilizce öğretmenleri ile birlikte çalışarak hazırladıkları tiyatro gösterilerini başarılı bir şekilde ebeveynlerine sundular. Öğrencilerimizin İngilizce konuşma becerilerini sergileme şansı buldukları gösteride öğrencilerimiz hem eğlendiler, hem de gösteri boyunca sadece İngilizce konuşmanın gururunu yaşadılar.

Okula Kabul Sınavımız Yoğun Bir Katılımla Gerçekleştirildi

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 4, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar Okula Kabul Sınavımız 11 Mart Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Sabah saat 10.00'da başlayan ve 100 dakika süren okula kabul sınavımızda, oldukça sınırlı kontenjan için yaklaşık 600 aday öğrenci okulumuz öğrencisi olmak için ter döktü. Aday öğrenciler sınavdayken, aday veliler de konferans salonumuzda okul yönetimimizin sunumlarını izledi ve her seviye hakkında akıllarına takılan sorulara cevap alma imkanı buldu.

Sütte Ebru Sanatı

3. sınıf öğrencimiz Duygu Yorga, süt, deterjan ve gıda boyası kullanarak oluşturduğu Ebru çalışmalarından oluşan sergisini okulumuz giriş katında açtı. Arkadaşlarını farklı bir sanat tekniği ile tanıştıran öğrencimizi tebrik ediyor, yaratıcı çalışmalarının devamını diliyoruz.

TBMUN MUNESCO’17 Konferansı İçin Ankara'daydı

TBMUN öğrencilerimiz, 03-06 Mart 2017 tarihleri arasında Ankara Bilkent International School’da düzenlenen MUNESCO’17 konferansına İngilizce öğretmenimiz Kassi Talent ile katıldı. Toplantıda Meksika delegesi olarak görev alan öğrencilerimiz, komitelerinde sergilemiş oldukları başarılı çalışmalar ve büyükelçilik görevini üstlenen Deniz Evkuran’ın açılış konuşmasında yer almasıyla okulumuzu başarılı bir şekilde temsil etmişlerdir.

TED Radyo’nun Bu Haftaki Konukları Genç Erkek Basketbol Takımımız

Radyo Kulübü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu TED Radyo’nun bu haftaki konukları Genç Erkek Basketbol Takımımız ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Berkay Altuğ'du. TED Radyo’yu her Çarşamba saat 15.30’dan itibaren www.tedbodrum.k12.tr/radyo/ linkinden canlı olarak dinleyebilirsiniz.

Arılar Temamızı Laboratuvarda Kimya Öğretmenimizle Birlikte Zenginleştirdik

Arılar temamızı, laboratuvarda kimya öğretmenimiz Özlem Akçil eşliğinde işleyerek zenginleştirdik. Aslında bu serüven dün başladı okulumuzun bahçıvanı Hasan bey bizler için gözlemleyeceğimiz arıları buldu. Bu arıların bir kısmı doğal yollarla yaşam süresinin sonuna gelmiş bir kısmı gözlemimiz bittikten sonra doğaya geri bıraktığımız arılardı. Doğadaki arı türleri, arıların neden ağır hareket ettiği, nasıl gördükleri, balın nasıl yapıldığı hakkında bilgi aldıktan sonra mercek ve mikroskop ile arıları gözlemleme fırsatı bulduk. Tüm bu süreçlerde bize destek olan bahçıvanımız Hasan beye ve Özlem öğretmenimize teşekkür ediyoruz.

Ortakent Yahşi Eski Belediye Başkanı Sayın Mehmet Onur Şahbaz Öğrencilerimizle Buluştu

Okulumuz “Bodrum’da İz Bırakanlar” söyleşileri ile öğrencilerimizi farklı mesleklerden uzman ve yetkin isimlerle buluşturmaya devam ediyor. Bodrum’a gönül vermiş isimlerin meslekleri ve yaşam tecrübeleri hakkında bilgi verdikleri söyleşilerin ikinci dönem ilk konuğu Ortakent Yahşi Eski Belediye Başkanı Sayın Mehmet Onur Şahbaz oldu. Söyleşisi boyunca öğrencilerimizin tüm sorularını içtenlikle cevaplayan Şahbaz, öğrencilerimizi yerel yönetimler konusunda bilgilendirdi. Okulumuza gelerek öğrencilerimizle gerçekleştirdiği keyifli söyleşi için Mehmet Onur Şahbaz’a teşekkür ediyoruz.

Tohumdan Böreğe Ispanağın Yolculuğu

Çocuklarımız ekim ayında ektikleri ıspanakları topladılar. Bugün o ıspanaklarla börek yaptılar. Tohumdan böreğe uzuuun bir süreci gözlemlediler. Börek yapımı için gerekli aşamaları da öğretmenleri ve arkadaşlarıyla deneyimlediler. Şimdi afiyetle yaptıkları börekleri yeme zamanı.

Kadınız, Güzeliz, Sağlıklıyız

Okulumuz tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe özel gerçekleştirilen “Kadınız, Güzeliz, Sağlıklıyız” başlıklı seminerde Acıbadem Hastanesi uzman doktorları her yaşta güzel ve sağlıklı kalmanın formüllerini anlattı. Seminerde, Radyolog Prof. Dr. Selma Tükel “Meme Kanserinde Hayat Kurtaran Üç Kural”, Dr. Ece Şimşek, “Medikal Estetik ve Akupunktur”, Dyt. Ebru Piroğlu Durgut “Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları’ sunumlarıyla güzel ve sağlıklı olmanın sırlarını velilerimizle paylaştı.

Destek Personelimiz İçin 'İletişim Eğitimi' Programı Düzenlendi

Okulumuz öğretmen eğitimlerine olduğu kadar personel eğitimine de verdiği önemle hafta sonu tüm destek personelimizin katıldığı bir İletişim Eğitimi programı düzenledi. PDR uzmanlarımız tarafından verilen eğitimde sık sık eğlendiren ve aynı zamanda düşündüren anlar yaşandı. Eğitim seminerinde öncelikle sağlıklı bir iletişim için gerekli olan anlama - dinleme becerileri anlatıldı, sonrasında sosyal yaşamın doğası gereği söz konusu olan çatışma durumlarından çıkma yöntemleri dile getirildi. Bir ekip olarak çalışmanın avantajlarından nasıl yararlanılabileceğinin somut örneklerle dillendirildiği seminerde bir ailede yaşayan olumlu duygular tazelenmiş oldu.

Yunus’un Çılgın Resimleri ve Seramikleri

4. sınıf öğrencimiz Yunus Erken “Yunus’un Çılgın Resimleri ve Seramikleri” adını verdiği üçüncü kişisel sergisini okulumuz giriş katında açtı. Öğrendiği yeni yöntemler ile yeteneğini geliştiren öğrencimizin resim ve seramik çalışmalarından oluşan sergisi arkadaşları tarafından büyük ilgi gördü. Geleceğin yeteneklileri arasında yer bulacağına inandığımız öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Karikatür Kulübü Öğrencilerimiz İkinci Sergilerini Açtı

Karikatür Kulübü öğrencilerimiz bazen sayfalarca yazının anlatamadığını tek bir karikatür ile anlatıyorlar. Öğrencilerimizin doğuştan gelen mizahi yeteneklerini görsel olarak ifade etmelerini sağlayan hem eğitici hem eğlendirici kulübümüz sayesinde geleceğin karikatüristleri bugünden yetişiyor.

1st Grade Show

1. sınıf öğrencilerimizin İngilizce öğretmenleri ile birlikte çalışarak hazırladıkları, yabancı dili eğlenceli halde getirip pratik yapabildikleri performansları büyük bir coşku içinde sergilendi. Öğrencilerimiz sınıfları dahilinde dans ve tekerlemelerin olduğu gösterilerini sergileyerek İngilizce derslerinde öğrendikleri her şeyi ortaya koydu. Öğrencilerimizin heyecanla ve büyük emek vererek hazırladığı gösteri, velilerimizin de katılımıyla konferans salonumuzda gerçekleştirildi.

Senin Kovan Ne Kadar Dolu?

2. sınıf öğrencilerimiz "Kovan Ne Kadar Dolu?" animasyon filmini sınıflarında izledikten sonra ‘altı şapkalı düşünme tekniği’ni kullanarak olumlu davranış ve sözlerle kovalarını mutlulukla doldurdular. Böylece arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve aileleriyle etkili iletişim kurarken nasıl cümleler kurmaları gerektiğini öğrendiler.

Bodrum İlçesindeki Psikolojik Danışmanlar Okulumuzda Buluştu

Okulumuz her yıl olduğu gibi bu yıl da Bodrum’da çalışan psikolojik danışmanlara yönelik hizmet içi eğitim çalışmasını gerçekleştirdi. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uzmanlarımızdan Kayane Kutlu’nun sunduğu “Psikolojik Danışma ve Rehberlikte Transaksiyonel Analiz Yaklaşımı (TA)” başlıklı seminere yaklaşık 40 rehber öğretmen katıldı. Psikolojik Danışma alanında son yıllarda oldukça etkili hale gelen TA Kuramını rehberlik alanında çalışan meslektaşlarıyla paylaşan Kutlu, kurama ilişkin temel kavramları açıkladı. Bu yeni, etkin ve hızlı danışmanlık kuramıyla tanışmaktan son derece memnun olan ve karşılıklı fikir alışverişi içinde geçen seminer sonunda psikolojik danışman ve rehber öğretmenlere katılım sertifikaları takdim edildi.

Ergenin Seçimlerinde ve Geleceğinde Ailenin Rolü

PDR Zümre Başkanımız Fadime Yaslan ortaokul velilerimize yönelik olarak "Ergenin Seçimlerinde ve Geleceğinde Ailenin Rolü" başlıklı bir seminer düzenledi. Uzmanımız ergenlik dönemine çocukların penceresinden bakarak bu dönemde ebeveynler ile yaşanabilecek çatışmalarla/zorluklarla baş etme önerilerini ve deneyimlerini paylaştı.

Poetry Recital

İngilizce Zümremiz tarafından düzenlenen ‘Poetry Recital’ programında, 10. sınıf öğrencilerimiz; Edgar Allan Poe, Walt Whitman, Robert Frost, Pablo Neruda, Maya Angelou gibi dünyaca ünlü ve Nazım Hikmet, Orhan Veli Kanık, Turgut Uyar gibi Türk şiir dünyasının birbirinden önemli isimlerin şiirlerini drama ve piyano eşliğinde sundu.

TED Müzik Sokağı Şubat Ayı Konseri Gerçekleştirildi

Okulumuzda geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak sunulan "TED Müzik Sokağı Dinletisi"nin Şubat ayı konseri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz piyano, keman, yan flüt ve gitar performanslarını sergileyip, gelen konuklarımıza ve arkadaşlarına güzel bir müzik şöleni yaşattılar.
 

Fransız Kültür Merkezi Yetkilileri Okulumuzu Ziyaret Etti

Fransa Büyükelçiliği’nin kültürel ve dil alanındaki operatörlerinden biri olan Fransız Kültür Merkezi yetkilileri okulumuzu ziyaret etti. Fransızca öğretmenlerimizle fikir alışverişinde bulunan yetkililer gelecekte yapılabilecek işbirliği konusunda da fikir alışverişinde bulundular.