Site İçi Arama
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Öğretmenlerimiz BTEC Öğretmeni Sertifikalarını Aldı
Dünya çapında kabul edilen mesleklere ulaşmakta ve yurtdışındaki üniversitelere geçişte İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan Edexel’in denklik kabul ettiği BTEC Programı ile ilgili olarak BTEC Eğitimcisi ve Akreditasyon Sorumlusu Mr. Martin Green okulumuzda çalıştay gerçekleştirdi. Mr. Green üç gün süren eğitimlerde, BTEC program uygulamaları hakkında detaylı bilgi ve deneyimini öğretmenlerimize aktardı. Eğitimin sonunda Mr. Green öğretmenlerimize katılım sertifikalarını takdim etti.   
Öğrencilerimiz İngilizce Destek Programı ve TEOG Hazırlık Derslerine Başladı
Destekli ders programları ile öğrencilerimiz TEOG Hazırlık Derslerine ve İngilizce Destek Programlarına hızlı bir başlangıç yaptılar. 
Öğretmenlerimize Motivasyon Semineri
Öğretmenlerimiz 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı öncesi hazırlıklarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Akademik kadromuz Birikim Danışmanlık uzmanlarıyla eğlenceli, heyecan verici, keşfetme fırsatlarıyla dolu bir gün geçirdiler.
2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Öğretmenlerimiz İçin Başladı
Akademik kadromuz 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı seminer dönemi için bir araya geldi. Güne kahvaltıyla başlayan öğretmenlerimiz, çeşitli takım oyunları oynayarak yeni yıla mutlu ve enerjik başladılar.
TED Farkıyla Yaz Okulu
TED Bodrum Koleji Yaz Okulu II. dönemi öğrencilerimizin hazırlamış olduğu gösteri ve sertifika töreniyle sona erdi. Öğrencilerin tatillerini eğlenerek, dinlenerek, enerji depolayarak, öğrenerek geçirmelerini sağlayan yaz okulu aktivitelerinin üçüncü dönemi 25 Temmuz pazartesi günü başlayacak.
Rengarenk Ponponlar Yaptık
Anasınıfı miniklerimiz anneleriyle birlikte rengarenk ponponlar yaptı.
Öğrencilerimizden İnsanlık Hali Tiyatro Gösterisi
Sıradan insanların sıra dışı hikayelerini eğlenceli bir dille anlatan "İnsanlık Hali" tiyatro oyununu 4. ve 5. sınıf öğrencilerimiz başarıyla sahnelediler.
Öğrencilerimiz ROJKO Science Cup 2016 ‘da
ROJKO SCIENCE CUP 2016 finali Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag şehrinde 17-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Ülkemizi orta öğretim seviyesinde 6.sınıf öğrencilerimiz gururla temsil etti. Öğrencilerimiz deney projelerini jüriye ve öğretmenlere sundu. Projelerimiz jüri tarafından ilgiyle dinlendi. 21 takım arasından 5. olan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve uluslararası başarılarının devamını diliyoruz.
Haklarımla Varım
Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum İlçe İnsan Hakları Kurulu ve Bodrum Kaymakamlığı'nin işbirliğinde, ilkokul ve ortaokullar arası resim, kompozisyon ve şiir yarışması düzenlendi. İnsan hakları kavramının ana tema olarak belirlendiği yarışmada kompozisyon dalında öğrencimiz Ceyda UYAR 2., resim dalında ise öğrencimiz Ece Naz AYDIN 2. oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Tiyatro Kulübü Öğrencilerimizden Şair Evlenmesi
Okulumuz Tiyatro Kulübü öğrencileri Tanzimat Dönemi Türk Edebiyatçılarından Şinasi'nin "Şair Evlenmesi" oyununu Türkçe Edebiyat öğretmenleri rehberliğinde sahnelediler. Öğrencilerimiz sahne performanslarıyla izleyenlerden tam not aldı.
Öğrencilerimizden Yıl Sonu Müzik Dinletisi
Öğrencilerimiz piyano, keman, gitar ve yan flütleriyle performanslarını sergileyip, dinleyicilere güzel bir müzik şöleni yaşattılar.
Geleneksel Yıl Sonu Spor Şenliğimiz
Beden Eğitimi öğretmenlerimizin her sene geleneksel olarak düzenlediği ve her seviyeden öğrencimizin katılım gösterebildiği yıl sonu spor şenliklerinde öğrencilerimiz hem yarıştı, hem eğlendi.    
Öğrencimizden Müzik Temalı Resim Sergisi
4. sınıf öğrencimiz Papatya Biter, dördüncü bireysel resim sergisini arkadaşlarıyla birlikte açtı. Müziğe olan ilgisini çalışmalarına yansıtan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  
Öğrencilerimizden "Ormanın Çığlığı" Tiyatro Gösterisi
Sınıf öğretmenlerimizin yazıp yönettiği "Ormanın Çığlığı" adlı tiyatro oyununu 3. sınıf öğrencilerimiz başarıyla sahnelediler. Oyunculuklarıyla göz dolduran öğrencilerimiz izleyenlerden büyük alkış aldılar.
2. STEM FAIR
Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz TED Bodrum Koleji STEM FAIR şenliği yine çevre ve bilim adına gerçekleştirilen bir çok proje ve etkinliğe sahne oldu. Açılış programını süsleyen atık defile ve lise öğrencilerimiz tarafından organize edilen muhteşem deney şov izlenmeye değerdi. Bu yıl, İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Devrim AKGÜNDÜZ tarafından öğrencilerimize ‘’STEM’in HAYATIMIZDA ÖNEMİ VE YERİ’’ konulu bir seminer verildi. Şenlik, havuzda gerçekleştirilen ve büyük bir heyecanla izlenilen‘’Karton Kano’’ yarışması ile sona erdi.
8. Sınıflarımız Liseye Merhaba Dedi
TED Bodrum Koleji 8.sınıf öğrencileri 13 Haziran 2016 pazartesi günü düzenlenen görkemli bir törenle ‘Liseye Merhaba’ dedi. Okulumuz tören alanında saygı duruşunda bulunulması ve ardından  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gecede günün anlam ve önemini belirten konuşma Genel Koordinatörümüz Sayın Fırat ASYALI ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem ERKEN tarafından yapıldı. Konuşmalarında çok anlamlı mesajlar ileten yöneticilerimiz lise yıllarında öğrencilerimize başarılar diledi. Dereceye giren öğrencilerimize diplomaları idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından takdim edildi. Keman ve piyano resitalinin ardından okulumuz fuaye alanında “Dünden Bugüne” adlı barkovizyon gösterisi, pasta kesimi yapıldı ve kokteyl düzenlendi.
Usta Karikatüristleri Okulumuzda Ağırladık
33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın uluslararası seçici kurul üyeleri, öğrencilerimizle okulumuzda bir araya gelerek keyifli saatler geçirdiler. Okul kütüphanemizde gerçekleşen etkinlikte, 25 öğrencimiz, seçici kurul arasında yer alan Tan Oral, Ercan Akyol, Arjantinli Marlene Pohle, Assunta Toti Buratti (İtalya), Yalda Hasheminezhad (İran), Anita Kunz (Kanada), Elena Ospina (Kolombiya) ile karikatür çizip, sohbet ettiler.  Öğrencilerimizin ünlü karikatüristlerle buluşması ulusal ve yerel basında da geniş çaplı yer buldu. DHA; http://goo.gl/LGuWxz Sözcü Gazetesi; http://goo.gl/7iXw1m Posta Gazetesi; http://goo.gl/DvoZQG Hürriyet Gazetesi; http://goo.gl/mCPYSz
2. Sınıflarımız Kümes Müzikali'ni Sahnelediler
Sosyal-Kültürel Etkinlikler kapsamında düzenlemiş olduğumuz tiyatro etkinliğinde 2. sınıf öğrencilerimiz Kümes Müzikali'ni arkadaşları ve velileri için sahnelediler.
Öğrencilerimiz “Reading Star”
Dünyanın 165’ten fazla ülkesinde 7 milyon öğrenci tarafından kullanılan, içeriğinde 1,000’den fazla e-kitap bulunan İngilizce okuma platformu Raz Kids’de “Reading Star” olma başarısını gösteren öğrencilerimiz; Ela ERKAN, Eda KALLEMOĞLU ve Ela ÖZGÜROL’u tebrik ediyoruz.
Yelkende Türkiye Şampiyonları Okulumuzdan
Çeşmede yapılan yelken ve lazer yarışlarında Ada Doğa GÖKTAN Küçük Kız Yelken Türkiye 1.’si, Yiğit Yalçın ÇITAK Genç Erkek Lazerde Türkiye 2. olarak okulumuzu başarı ile temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Modern Shakespeare TED Radyo'daydı
TED Radyo'nun bu haftaki konukları Modern Shakespeare oyuncularıydı.
Mayıs Ayı Kitap Kurtları
Mayıs ayı içinde kütüphanemizden en çok kitap alıp okuyarak “Kitap Kurdu” olan öğrencilerimiz belli oldu. 2B Kumru CİNDORUK, 2B Lara ATİK 3A Berker ŞAYLAN 3C Aleyna GAZEN 5C Zehra Özüm MUTLUAY 7C Eylül ALTINKAYA Öğrencilerimizi tebrik ediyor, okuma tutkularının hep sürmesini diliyoruz.
TYLE Projesi Öğrencileri Geleceğin Yıldızları Kampı'na Gidiyor
Türk Eğitim Derneği ve Amerikan Büyükelçiliği’nin kendi olanaklarıyla yeterli İngilizce eğitimi alamayan öğrenciler için el ele vererek gerçekleştirdiği “TYLE Sosyal Sorumluluk Projesi” öğrencileri Türk Eğitim Derneği finansörlüğünde Geleceğin Yıldızları Yaz Kampı’na katılma hakkı kazandı. Türkiye’de yalnızca okulumuzda ve TED İzmir Koleji’nde yürütülen projede eğitim gören öğrenciler için kamp tanıtım toplantısı okulumuzda gerçekleştirildi.
Türkiye'nin ilk Mindstrom robotu ATLAS ayaklandı!
TED Bodrum Koleji Robotik kulübü öğrencileri geliştirdikleri yapay zekaya dayalı denge algoritması üzerinde çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yazdıkları blok kodlarla insansı robotları Atlas kendi başına ayakta durabiliyor, hatta dengesi dışarıdan bir etki ile bozulduğunda dahi tekrar stabil hale geri dönebiliyor. Bu hali ile Google'ın son nesil robotunu akıllara getiren Atlas, geliştirilmeye devam ediliyor. Robotik Kulübü öğrencileri bir sonraki adımın robotu uzaktan kontrol ederek yeni gelişen bir durum karşısında yapay zekaya destek olarak merkezi bir kontrol sistemini yapılandırabilmek olduğunu belirtiyor.  Tüm büyük teknoloji firmalarının robotik yapılara yatırım yaptığı günümüzde, ülkemizde başta ODTÜ olmak üzere bir çok üniversite bu konuya eğiliyor ancak ilk defa bir ilköğretim kurumu çalışmaları bu derece ileri götürerek yapay zekaya sahip Atlas'ı ayaklandırmayı başardı...
Öğrencilerimizin de İçinde Bulunduğu Karya Çiçekleri Türkiye Şampiyonu
Öğrencilerimizin de içinde bulunduğu Bodrum Karya Çiçekleri Gençlik ve Spor Kulübü'nün minikler halk oyunları ekibi, Konya'nın Akşehir İlçesi'nde 04- 05 Haziran tarihlerinde düzenlen halk oyunları şampiyonasında Türkiye Şampiyonu oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Katılım gösteren öğrencilerimiz; Yağız ÇOLAK Kerem YÜKSEL Zeynep YÜKSEL Kaan Batu MUKAN Hasan ÇAKIR Arda ORHAN Mert ERDOĞAN Lara WellIngton Lara ÖZCAN Ogün Emre ÖZCAN Ege BATMAZ
Öğrencilerimizden Alice in Wonderland İngilizce Yıl Sonu Gösterisi
Öğrencilerimizden Alice in Wonderland İngilizce Yıl Sonu Gösterisi
MUN Kulübümüzden Örnek Davranış
MUN Birleşmiş Milletler Kulübü TBMUN öğrencilerimiz, kanserli çocuklar için bir kermes düzenledi. Elde edilen gelirin tamamı çocukların ilaç masrafları için kullanılacak.
Son Süngerci Aksona Mehmet ile Buluşma
Öğrencilerimiz Son Süngerci Mehmet Baş, bilinen adıyla Aksona Mehmet’le buluştu; Bodrum’un yitirmeye yüz tuttuğu süngerciliği ve eski Bodrum’u bir de ondan dinledi.
Öğrencimizden Digital Art Sergisi
Okulumuzda bu yıl tablet kullanmaya başlayan öğrencilerimiz zaman zaman Digital Art denemeleri yapıyorlar. 6. sınıf öğrencimiz Ada TOPRAK  Digital Art denemelerini bireysel sergisiyle bizlerle paylaştı. Kendisine teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
Sanat Kulüplerimiz Harikalar Yaratıyor
Sanat Kulüplerimiz bu hafta, bir yıl boyunca öğrenerek, keşfederek, hayal ederek hazırlamış oldukları çalışmaların yer aldığı sergilerini okulumuz fuaye alanında açtı. Vitray Çini Kulübü, Ahşap Tasarım Oyuncak Kulübü, Düşle Yap Kulübü ve Seramik Kulübü ’nün sergilerini sizler de okulumuz fuaye alanında gezebilirsiniz.
Miniklerimiz Deniz Kabuklarından Harika Tablolar Yaptı
Anasınıflarımızdan Turuncu Tırtıllarımız, velimiz Filiz Hanım ile birlikte, deniz kabuklarını kullanarak birbirinden güzel tablolar hazırladı. Bu keyifli ve öğretici dakikalar için Filiz Hanıma teşekkür ederiz.
4. Sınıflarımız Portfolyo Sunumlarını Gerçekleştirdiler
4. sınıf öğrencilerimiz portfolyo sunumlarını gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz sunumlarda bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaları anne babalarına heyecanla anlattılar.
Miniklerimizden Dünya Çocukları Projesi
Anasınıflarımızdan Mavi Sınıf miniklerimiz “Dünya Çocukları Projesi” kapsamında, Türkiye’yi ve Bodrum’u diğer ülkelerde yaşayan çocuklara tanıtmak amacıyla bir etkinlik hazırladı. Yaşadıkları çevreyi anlatan bilgiler ve ürünlerden oluşan kutular hazırlayan miniklerimiz birbirinin aynı olan altı kutuyu; Almanya, Norveç, İngiltere, İsviçre, Amerika, Hollanda’daki okullarda eğitim gören çocuklara gönderilmesi için İdari İşler Müdürümüz Murat Altun'a teslim etti. Miniklerimiz yurtdışındaki arkadaşlarından gelecek cevapları büyük bir merak ve heyecanla bekliyorlar.
Öğrencimizden Frida Kahlo Portre Çalışması
1. sınıf öğrencimiz Ecem Üner, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Handan Cinoğlu rehberliğinde hazırladığı çalışmalarından oluşan resim sergisini okulumuz fuaye alanında açtı. Öğrencimizin çalışmaları arasında yer alan Frida Kahlo portresi en dikkat çekici çalışması oldu. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.
Velimizle Eğlenceli Tenis Etkinliği
2B sınıfı öğrencilerimiz Beden Eğitimi dersi kapsamında velimiz, eski milli sporcu Tuba TAŞGAN ile tenis etkinliğinde bir araya geldi. Bu keyifli dakikalar için velimize teşekkür ediyoruz.
Mülteciler İçin Hepimiz Seferber Olduk!
TED Bodrum Koleji öğretmen, öğrenci ve velileri,  Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği işbirliği ile yardıma ihtiyacı olan kişiler için kıyafet, yiyecek vb. toplama kampanyasının içinde yer aldı. Öğrencilerimiz,  sürecin her aşamasında yer alarak kampanyaya destek oldular. Toplanılan tüm malzemeler öğrencilerimiz tarafından erkek, kadın, çocuk, bebek, giysi, ayakkabı vb. şekliyle ayrılarak kolilendi. Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği’nin desteği ile okulumuza gelen kamyona yüklenen koliler ihtiyaç sahiplerine ulaşmak üzere yola çıktı. Emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz.