Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Sevgiyle Emanet Ettin Coşkuyla Kutluyoruz

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan bayramını, bugünün küçükleri yarının büyükleri öğrencilerimiz bir gün ile sınırlı kalmayarak hafta boyu dolu dolu kutladı. Her sınıf düzeyine hitap eden etkinliklerimizde öğrencilerimiz sanat, spor, kültür ve eğlence etkinlikleriyle çocuk olmanın tadını çıkardı. Tüm öğretmenlerimizin desteği ile gerçekleştirilen etkinliklerde öğrencilerimiz şarkılar söyledi, oyunlar oynadı, sanatsal çalışmalarını aileleriyle ve tüm Bodrumlularla paylaşmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadı. 

Lise Öğrencilerimizden Disiplinler Arası Deney Çalışması

Okulumuzda disiplinler arası öğretim uygulaması olarak Biyoloji ve  Kimya dersi öğretmenlerimiz, 10. sınıf öğrencilerimizle ‘Kalıtım’ ünitesi kapsamında, kan grupları tespiti deneyini gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz steril ortam koşulları sağlayarak, heyecanla kendilerinden kan örneği aldılar ve kan gruplarını tespit ettiler. Kan alıp-verme durumlarındaki olasılıkları tartışarak deney raporlarını hazırladılar. Deney yöntemiyle amacımız, öğrencileri doğa olaylarına karşı deneyim kazandırmak, soyut kavramları somutlaştırmak, bilgi ve bilimsel süreçleri geliştirmek, deneysel el becerileri kazandırmaktı. Yapılan planlı ve kontrollü çalışmalarda, öğrencelerimizin bağımsız olarak deney yapması, fen bilimlerine ve deneysel yönteme ilişkin olumlu tutumları görülmeye değerdi.

Öğrencimizin Gözünden Atatürk

3. sınıf öğrencimiz Duru Subay ‘Renklerin Armonisi’ ismini verdiği ilk kişisel resim sergisini ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte açtı. Kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergide en dikkat çekici çalışması Atatürk portresi oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Muğla'nın Şampiyon Kulaçları

Muğla ilinde, 13 – 14 Nisan tarihlerinde yapılan Yıldızlar Yüzme Yarışlarında; Yüzme Erkek Takımımız Muğla 1.’si, Yüzme Kız Takımımız Muğla 1.’si olarak toplamda 15 altın, 12 gümüş ve 7 bronz madalya ile grup yarışlarına katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Işık ve Renkler

7.sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersinde “Işık ve Renkler” konusunu interaktif uygulamaları kullanarak, değişik renklerdeki cisimlere farklı ışıklar altında bakarak, cisimlerin renklenmelerini aileleriyle ile birlikte gözlemlediler. Simülasyon uygulamasındaki gözlemlerini sorgulayarak genel ilkesel sonuçlara ulaşan öğrencilerimiz, ardından Plickers uygulamasıyla öğrendiklerini pekiştirdiler. Eğitimci, öğrenci ve aile etkileşiminin gelişmesine katkıda bulanan etkinliğimizde bizimle olan velilerimize teşekkür ediyoruz.

Öğrencimiz Doğum Gününde İlk Bireysel Resim Sergisini Açtı

Görsel sanatlara ilgi duyan 4. sınıf öğrencimiz Duygusu Erdoğan hayal dünyasını yansıtan, yaratıcı ve aynı zamanda neşeli çalışmalarını arkadaş ve öğretmenleriyle paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. İlk bireysel sergisini doğum gününde okulumuzda açan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

En İyi 32 Satranç Turnuvasında Gelenek Bozulmadı

3. sınıf öğrencimiz Umut Arda Barut, Bodrum Satranç İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen 'En İyi 32 Satranç Turnuvası'nda tüm katılımcılar arasında 5.,10 yaş altı sporcular arasında 2. olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Her Yıl Bir Kütüphane

Açıldığımız günden bugüne “Her çocuk okumalıdır” fikrinden hareketle eğitim kurumlarıyla ortaklaşa çalışmalar yaparak, nitelikli kitaplara ulaşma keyfini bir ayrıcalık olmaktan çıkartarak okumayı seven her çocuğa taşıyoruz.

“Her yıl bir kütüphane” sloganıyla yola çıktığı ilk günden beri gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile binlerce çocuğa mutluluk taşıyan okulumuz, yeni projeler ile daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Bugüne kadar Dr. Mümtaz Ataman İlkokulu, Bodrum Devlet Hastanesi Çocuk Kitaplığı, Merzifon Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na kütüphane ve yüzlerce kitap kazandıran okulumuz, bugün Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokuluna yepyeni bir kütüphane daha kazandırmanın haklı gururunu yaşıyor.

Öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliğimiz, Street Art Kulübümüz, 3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz ile Gümüşlük Kemal Durmaz ilkokulu idarecileri, öğrenci ve öğretmenleri ortaklaşa çalışarak okuldaki eski kütüphane alanını baştan aşağı yeniledik.

Eski kütüphanenin alçı, boya gibi tadilat çalışmaları Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından; yer parke, ısıtma sistemleri ve minderler Okul Aile Birliğimiz tarafından yaptırılarak, alanın yepyeni bir kütüphaneye dönüşmesi sağlandı.

Duvarları boyanan ve tamamı ile yenilenen alana ayrıca çocukların daha sıcak bir ortamda rahatça bilgi edinmesini sağlamak amacıyla Street Art Kulübümüz de duvarları renklendirerek yenilemeye destek oldu.

Kütüphanenin sahip olduğu ansiklopedi ve kitaplara okulumuzun kitap kumbarasında biriken kitaplarla yenileri eklenerek kitapların pırıl pırıl zihinlere rehber olması sağlandı.

Açtığı kütüphaneleri zenginleştirme çalışmalarına ve ziyaretlerine devam eden  öğrencilerimiz ayrıca kütüphane kazandırdıkları okul öğrencileri ile ortaklaşa projelere imza atıyor. 

Lost in Greek Myths

Hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencilerimiz Lost in Greek Myths adlı İngilizce tiyatro gösterilerini ailelerine sunmanın heyecanını yaşadı.

Yunan tanrı, tanrıça ve kahramanlarının hayatları hakkında yazılmış olan entrika komedilerini sahneleyen öğrencilerimiz izleyenlerden tam not aldı.

TED Müzik Sokağı Nisan Ayı Dinletisi

Okulumuzda geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak öğrencilerimiz tarafından sunulan "TED Müzik Sokağı Dinletisi"nin Nisan ayı konseri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz piyano, keman, yan flüt ve gitar performanslarını sergileyip, gelen konuklarımıza ve arkadaşlarına güzel bir müzik şöleni yaşattılar.

Öğrencilerimizde "Scketchs" Sergisi

9.sınıf öğrencilerimiz Ezgi Yaren Pektaş ve Deniz Öztürk resim ve karakalem eskiz çalışmalarından oluşan sergilerini okulumuz giriş katında açtı. Öğrencilerimizin gerçeğe çok yakın, estetik duygusunun ön plana çıktığı, tonlama tekniğiyle başlı başına bir bütünlük oluşturan çalışmaları büyük beğeni topladı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, çıkmış oldukları sanat yolculuğunda başarılarının devamını diliyoruz. 

Lise Öğrencilerimizden Disiplinler Arası Çalışma

10. sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilimler branşı kapsamında ‘Türkiye’deki yer şekillerinin temel özelliklerini ve dağılışını analiz etme’ kazanımını zenginleştirmek amacıyla Mumcular Barajı, Metruk Tuzlası, Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarası’nı gezdi. Fen Bilimleri zümremiz ve Fotoğrafçılık Kulübümüzün işbirliğinde gerçekleştirilen gezide yaşamı bütünsel olarak değerlendirebilme, disiplinler arası etkileşimi fark edebilme, gördüğümüz olayları çok yönlü yorumlayabilme becerilerini geliştirmek hedeflendi.

Öğrencilerimiz RCIMUN'17 Konferansına Katıldı

Lise öğrencilerimiz 3 – 8 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 11. Robert Koleji Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansına katıldı. Ana teması "Su: Hayatın Temel Kaynağı, Servet ve Çatışma" olan konferansta büyükelçilik görevini okulumuz adına Yunushan Gülsen yaptı. Türkiye ve Avrupa’dan 55 okulu temsil eden 700’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşen konferansta okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

PDR uzmanımız Barış Aygener Üniversite Tanıtım Günü ve Motivasyon Seminerinde Konuştu

Kariyer Planlama Süreci kapsamında 10. sınıf öğrencilerimiz, Heredot Kültür Merkezi'nde Üniversite Tanıtım Günü ve Motivasyon seminerine katıldılar. Devlet ve özel yaklaşık 35 üniversitenin katıldığı tanıtım gününde öğrencilerimiz, mesleki ilgi, merak ve yetenekleri doğrultusunda üniversiteler ve bölümler hakkında bilgi aldılar. Bilinçli ve zamana yayılan bir hazırlık dönemiyle; sınava ilişkin stres ve kaygı yüklü olmaksızın üniversiteye taşınabileceklerini bilen öğrencilerimiz, üniversite ve bölüm tanıtım elemanlarına yerinde sorular sordular. 

Üniversite tanıtım standlarını ziyaretlerinin ardından öğrencilerimiz, Bodrum'daki devlet ve özel tüm okulların katıldığı motivasyon seminerleri kapsamında okulumuz PDR uzmanı Barış Aygener'in "21.Yüzyıl Anlaşılmadan Kariyer Planlaması Yapılamaz!" başlıklı bir konuşmasını dinlediler. Uzmanımız konuşmasında "Dünyada insan ömrü uzuyor, dolayısıyla çalışma yaşam süresi olabildiğince uzadı, bunun sonucunda emeklilik kavramı da geçerliliğini yitirdi. Artık bir insan uzun yaşamı boyunca 50 yıla yakın çalışmak durumunda. Hız ve değişim çağında üniversite diplomalarının raf ömrü, 5-6 sene ile sınırlı. Gerek çalışma yaşamının uzaması gerek mesleklerin ömrünün kısalması sonucu, günümüzde çoğul meslekler geçerli. Artık gençlerimiz birden fazla mesleğe sahip olmak zorundalar ve belki de on-onbeş iş değiştirmek durumunda kalacaklar. Ülke olarak 40-50 yıl önce, o günün ihtiyaçları gözetilerek kurulmuş üniversite bölümlerini acilen revize etmeliyiz. Çok çalışmalı ve değişen koşullara hızla uyum sağlamalıyız. Bir an önce 21.yüzyıl becerileri olan, yaratıcılık, inovasyon, eleştirel düşünme ve problem çözme, iletişim ve işbirliği becerilerimizi artırmalıyız. İşimizi yaparken teknolojiyi etkin bir araç olarak kullanmayı öğrenmeliyiz. Ve elbette, liderlik, esneklik, inisiyatif alma ve bireysel ve ekip çalışmasına yatkınlık gibi yaşam ve kariyer becerilerini kendimize katmalıyız. Ancak bu yeni donanımlarla tahmin bile edemeyeceğimiz gelişmelerin bizi beklediği yüzyılımıza nesillerimizi hazırlayabiliriz. " diye konuştu. 

Öğrencilerimiz İlkbaharı Oyunlarla Karşıladı

İlkbaharın gelmesiyle ısınan havaları fırsat bilen öğrencilerimiz beden eğitimi öğretmenlerimiz eşliğinde okul sahamızda oyunlar oynadı. Bir taraftan doğa ile iç içe olan okul kampüsünden faydalanan öğrencilerimiz toprak ve doğa ile bütünleşerek enerjilerini attılar.

Bana Bir Hikaye Anlat Öğretmenim

Profesyonel Hikaye Anlatıcısı, Eğitim Tasarımcısı ve Eğitmen Eda Bayraktar, öğretmenlerimizle Storytelling (Hikaye Anlatıclığı) üzerine bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Atölyede, öğretmenlerimiz "Hikaye Anlatıcılığı", " Hikayelerin Keşfi", "Hikaye Anlatım Teknikleri ve Pratikleri", "Eğitimde, Sınıf ve Konuşmalarda Anlatıcılık Teknikleri", "Hikaye Kurgulama", "Storytelling Kanvas İle 10 Adımda Hikayeleştirme" konu başlıklarında çalışırken hem eğlendiler hem de sınıflarında uygulayacakları örnekleri geliştirdiler.

Geleneksel Kütüphane Kampımızı Gerçekleştirdik

Her yıl düzenli olarak Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında, tüm 4.sınıf öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz kütüphane kampımız bu yıl da macera ve eğlence dolu geçti. Dans, müzik, oyun ve bol bol eğlencenin olduğu kampımızda öğrencilermiz kitaplar okudu, filmler seyretti, okul içerisinde hazine avına çıktı. Öğrencilerimiz gelecek yıllarda hatırlayacakları unutulmaz bir deneyim yaşamış oldu.

 
TED IX ELT English Language Teaching Conference

Türkiye genelindeki 38 TED Okulunda ve diğer seçkin özel okullarda görev yapan yaklaşık 400 İngilizce öğretmeni TED Bodrum Koleji’nde buluştu.

IX. TED ELT (English Language Teaching) Konferansı 8-9 Nisan 2017 tarihinde TED Bodrum Koleji ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu amaçla 8-9 Nisan 2017 tarihleri arasında dokuzuncusu düzenlenen TED ELT Konferansının teması “Öğrenenlerin Sesini Dinlemek” (Hearing the Learners’ Voice) olarak belirlendi. Yaklaşık 400 öğretmeninin katılımının gerçekleştiği konferansta, öğrenci ve öğretmenin bakış açısından İngilizce öğrenirken ne çeşit çalışmalar yapmaktan yarar sağlandığı ve hoşlanıldığı ele alındı.

Alanda öncü isimler olan ve yurtdışından davet edilen ana konuşmacılar; Jamie Keddie “Orta Okul Öğretmenleri için Video ve Hikaye Anlatımı Söyleşisi”, Simon Ward “Pozitif Eğitim” ve Steve Darn “Proje bazlı öğrenim ve 21. Yüzyıl becerileri” başlıklı sunumlarıyla konferansa zenginlik kattılar.

Ana konuşmacıların yanı sıra, paralel oturumlarda TED eğitmenleri ve tüm seçkin özel okullardan yaklaşık 40 İngilizce öğretmeni çeşitli başlıklar altında sunum gerçekleştirdiler.

Anime Portreler

6.sınıf öğrencimiz Ada Çalışkan, Japonya’da büyük bir kültürel fenomen olan ve dünya çapında giderek yaygınlaşan çizgi roman sanatı olan anime resim tekniği ile yarattığı portrelerden oluşan sergisini arkadaşlarıyla açmanın heyecanını yaşadı. Öğrencimizin başarılarının artarak devam etmesini dileriz.

İskambil Kağıtlarından Ünlü Yapılar

7. sınıf öğrencimiz Mehmet Akyurtlaklı iskambil kağıtlarından oluşturduğu üç boyutlu mimari çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaştı. Ülkelerin sembolü olan dünyanın en ünlü binalarını inşa eden öğrencimizin çalışmaları gerçekleri kadar etkileyici. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz

Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz Öğrencilerimizle Buluştu

Bodrum Kent Konseyi ve Denizciler Derneği Başkanı, Türkiye Denizcilik Federasyonu Başkan Yardımcısı, Kaptan Mustafa Demiröz ortaokul öğrencilerimizle konferans salonumuzda bir araya geldi. Söyleşisi boyunca öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtlayan konuğumuz, denizcilik deneyimlerini paylaştı. Katılımları için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Velilerimiz Şef Pelin Dumanlı ile Mutfakta

Bodrum’un ilk gastronomi merkezi olan Foodrum’un  kurucusu şef Pelin Dumanlı ile 9. sınıf öğrenci ve velilerimiz mutfağa girdi, İspanya’ya özgü Paella’yı birlikte pişirdi.

Öğrencilerimiz Örnek Bir Projeyi Hayata Geçirdi

10. sınıf öğrencilerimiz Bodrum’da bulunan bir devlet okulunda okul sonrası İngilizce Kulübü kurmak için gönüllü bir toplum projesi başlattılar. Lise öğrencilerimiz haftada bir hazırladıkları plan ve aktiviteleri uygulamak üzere 15’er kişilik gruplar halinde oluşturulmuş toplamda 60 ilkokul dördüncü sınıf öğrencisiyle bir araya gelerek öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmek için çalışıyorlar. Takım çalışması, uyumlu olmak, çözüm odaklı ve yaratıcı olmak gibi birçok beceriyi içinde barındıran proje ile öğrencilerimiz bilgi birikimlerini paylaşmanın heyecanını yaşıyor.

Yazar Ahter Kutadgu Konuğumuz Oldu

'Kızlarıma Notlar' kitabının yazarı profesyonel yönetici Ahter Kutadgu, öğrenci ve velilerimizle konferans salonumuzda bir araya geldi. Üç kızına hitaben yazdığı bir anı ve denemelerden oluşan kitabı hakkında bilgi veren konuğumuz söyleşisi boyunca öğrencilerimizin sorularını içtenlikle yanıtladı. Yazım aşamasında olduğu yeni kitabından da bahseden yazarımız, söyleşisi sonrası öğrenci ve velilerimiz için kitaplarını imzaladı.

TED Radyo Bu Hafta Genç Kız Voleybol Takımımızı Ağırladı

Öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu TED Radyo’nun bu haftaki konukları; Genç Kız Voleybol Takımımız oldu. TED Radyo her Çarşamba 15.30'dan itibaren www.tedbodrum.k12.tr/radyo linkinden canlı yayında.

Bahara “Merhaba!” Dedik

Baharın gelişiyle doğa canlanmaya, ağaçlar yapraklanmaya, çiçekler açmaya başladı. Baharın ilk uyanışlarını gördüğümüz bugünlerde güzel havayı fırsat bildik ve okul kampüsümüz içerisinde yer alan zeytinlik alanda çocuklarımızla birlikte piknik yaptık.

Öğrencimizden Frida Kahlo Portresi

4. sınıf öğrencimiz Yasemin Bora, ikinci bireysel resim sergisini öğretmenleri, arkadaşları ve ailesi ile birlikte okulumuzda açtı.Öğrencimizin çalışmaları arasında yer alan Frida Kahlo portresi en dikkat çekici çalışması oldu. ğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Açık Sınıf Etkinliğimizde Ailelerimizle Buluştuk

Açık sınıf etkinliğimiz ile ingilizce derslerimizi ailelerimizle birlikte gerçekleştirdik. Çocuklarımızın İngilizce dil gelişimlerini yakından takip edebilmeleri açısından etkinliğimize interaktif olarak katılan ailelerimiz, hem miniklerimiz ile vakit geçirdi hem de çocuklarımızın dil eğitimlerini yakından takip etme fırsatı buldu. Şarkılar ve danslar eşliğinde aileleri ile vakit geçiren çocuklarımız da aileleriyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadı.

Dedektif Bol Bel’i Okulumuzda Ağırladık

4. sınıf öğrencilerimiz çocuk edebiyatının sevilen yazarı Aşkın Güngör’ü ağırladı. Aşkın Güngör “Dedektif Bol Bel” adlı serisinin ilk kitabı Sözcük Korsanı’nı okuyan öğrencilerimizle bir “Dedektiflik Atölyesi” çalışması gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz Bol Bel Evreninden BAÇYOF’un, ÖBÇOK’un ve Hayal Gücü Nesnelerinin olduğu atölyede çözemediği bir davada Dedektif Bol Bel’e yardım ettiler.

Cimnastik Takımımız Türkiye Finallerinde

Okulumuz Cimnastik takımı sporcuları; Duru Başak ÇAKMAK, Lara Louıse WELLINGTON, Ada ERTAN ve Zeynep YÜKSEL Minik A kategorisinde Muğla 1. si olarak Okullar Arası Artistik Cimnastik Türkiye Yarı Finallerine katılma hakkı elde etti. 62 takım arasında yer alarak yarı finalde Mersin ve Samsun grubundan Mersin grubunda yarışarak takım final barajını 80 takım puan barajı ile geçen 11 takım arasına giren öğrencilerimiz, 5-7 Mayıs tarihinde Bolu' da yapılacak olan Okullar Arası Artistik Cimnastik Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Hikayeli Karakter Yaratma Atölyesi

2. sınıf öğrencilerimiz Hikayeli Karakter Yaratma Atölyesi ile kendi yazdıkları hikayelerdeki kahramanlara aileleriyle birlikte hayat verdi. Oyuncaklar, kartonlar, kumaş parçaları, düğme, kurdele, yün, iplik gibi malzemeler kullanarak canlandırdıkları kahramanlar hayat buldu, çocukların yeni arkadaşları oldu!

TED Bodrum Koleji Öğretmenleri IV. ETP Konferansında

Teknolojinin eğitimde kullanılması konusunda iyi örneklerin paylaşılması amacıyla gerçekleştirilen 4. Eğitim Teknolojileri Konferansı İstanbul’da gerçekleştirildi. Fen Bilimleri öğretmenimiz Ahmet Eren “Classkick Uygulamaları”, Anaokulu öğretmenlerimizden Hande Benibol “Anaokulunda Teknoloji Dolu Bir Yıl”, Hande Kurt “Kodluyorum Öğreniyorum”, Serpil Balcı “Kasabanın En Şık Devi - Masallarla Bir Gün” ve Eda Çatak “Küçük Ressamlar ile I-pad Uygulamaları” başlıklı sunumlarıyla katılım göstererek katılımcılarla deneyimlerini paylaştı.

Neşeli Hamurlar

3. sınıf öğrencimiz Ada Uğurlu ‘Neşeli Hamurlar’ ismini verdiği ilk kişisel sergisini ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte açtı. Kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı, özel bir hamur kullanarak oluşturduğu küçük hayvan, insan figürleri ve objelerden oluşan sergisi hafta boyunca okulumuz giriş katında sergilenecek. Öğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Ballı Çörekler ve Sıcacık Bir Kitap Arkadaşlığı

6. sınıf öğrencilerimizle yaratıcı okuma uygulaması çalışmamızı Zeynep Cemali’nin Ballı Çörek Kafeteryası adlı romanıyla yaptık. Onun tadı damağımızda kalan dilini ve üslubunu Vedat Türkmen Ortaokulu 6. sınıf öğrencileriyle paylaşmak istedik. Öğrencilerimiz ve Vedat Türkmen Ortaokulundaki arkadaşları, tıpkı kitabın kahramanı Sıla gibi, bir okul gününde mutfak atölyemizde bir araya geldiler ve kitabın sonundaki tarife göre ballı çöreklerini yaptılar. Bu uygulamada öğrencilerimiz, hem okul genelinde keyifli vakit geçirdiler, hem de arkadaşlarıyla bir şeyler paylaşmanın tadına vardılar. Onlar da Sıla ve Zeynep Cemali gibi, aynı mekanda kesişen farklı hayatları kendi okullarında birleştirmiş oldular.

Dünya Tiyatrolar Günü Donuk Sahnelerle Kutlandı

Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla okulumuz Türkçe–Edebiyat zümresi ve öğrencilerimiz dünyaca ünlü tiyatro oyunlarını farklı bir etkinlikle sergiledi. Öğrencilerimiz büründükleri ünlü karakterleri okul koridorlarımızda hiç kıpırdamadan sahnelediler ve arkadaşlarının ilgi odağı olmayı başararak tiyatronun önemine dikkat çektiler.

Ela'nın Renkli Dünyası

4. sınıf öğrencimiz Ela Defne Esmer ‘Renkli Dünyam’ ismini verdiği ilk kişisel resim sergisini ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte açtı. Kendi çocuksu bakış açısıyla resmettiği birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı sergi hafta boyunca okulumuz giriş katında sergilenecek. Öğrencimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda kendisine başarılar diliyoruz.