Site İçi Arama
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Fizik Dersinde Nitel ve Nicel Gözlem
9.sınıf öğrencileri Fizik dersinde nitel ve nicel gözlem arasındaki farkları laboratuvar ortamında deneyerek keşfettiler. Temel büyüklüklerin ölçme aletlerini kullanarak sıcaklığı, kütleyi ölçtüler. Duyu organları ile tahmin ettikleri sonuçları karşılaştırdılar. Deney raporlarını kendileri doldurarak, soruları yorumladılar. Fizik dersinin gizemli yolculuğuna deney yaparak başlamış oldular. 
Kafede Bir Gün
Lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz derste öğrendikleri İngilizce dil kalıplarını kullanarak bir kafede sipariş verme, fiyat sorma, hesap ödeme üzerine durumsal diyaloglar yazıp okulumuzun sosyal yaşam alanında canlandırdılar.
Destek Ekibimiz Eğitimde
Okulumuz bünyesinde görev yapan destek ekibimize PDR Uzmanlarımız tarafından “Etkili İletişim Teknikleri” konulu eğitim verildi. Eğitime katılan personelimize “sosyal hayatta iletişim” ve “iş hayatında iletişim” konuları uygulamalı olarak anlatıldı.
Öğrencilerimizden Cambridge Sınavlarında Üstün Başarı
İngilizce öğrenimini uluslararası standartlarda belgeleyen TED Bodrum Koleji öğrencileri, yabancı dil öğrenim hedefleri doğrultusunda Cambridge Sınavlarına yoğun bir katılım sağlayarak sertifika almaya hak kazandılar. Düzenlenen sınavlarda, öğrencilerimizin hepsi okulumuzda kazanmış oldukları; dinlediğini anlama, hazırlıklı konuşma, karşılıklı konuşma, okuduğunu anlama ve yazılı ifade becerilerini kazandıkları üstün başarı belgeleriyle ispat ettiler.
TED Bodrum Koleji’nde Kış Okulları Kayıtları Başladı
  Öğrencilerimizin zihinsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişimlerini desteklemek, yeteneklerini keşfetmek amacıyla oluşturduğumuz zengin içerikli ‘Kış Okullarımız’ın tanıtımları bugün gerçekleştirildi.  Öğrencilerimizin kendi yaşlarına uygun gruplarda ve seviyelerde, deneyimli antrenörler gözetiminde, Cumartesi ve Pazar günleri katılabilecekleri branşlar yüzme, basketbol, golf, voleybol, tenis, bateri, sörf ve gastronomi olarak belirlendi. Kış okullarında öğrencilerimiz yeteneklerini keşfetmenin, geliştirmelerinin yanı sıra keyifli, eğlenceli ve dolu dolu zaman geçirme fırsatı da bulacaklar. TED Bodrum Koleji Kış Okulu hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için, Kurumsal İletişim Birimi çalışanımız Nazdar YAŞAR ile 0 252 3017 28 28 - dahili hat 1505 numaralı telefonu arayarak ya da nazdar.yasar@tedbodrum.k12.tr e-mail adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.
7.8. ve Lise Hazırlık Sınıfı Öğrencilerimiz Danışman Öğretmenleriyle Buluştu
Öğrencilerimizi yakından tanımayı ve gelişimlerinin takibini amaçlayan danışman öğretmen buluşmaları 7.8. ve lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için gerçekleştirildi.
Kids Athletics Oyunları 4. Sınıflarımız İçin Gerçekleştirildi
4. sınıflarımız 'Eğlenceli Teneffüs Etkinliği'nde yarıştılar. Heyecanlı geçen yarışmada 4-A sınıfı birinci oldu.
Öğrenci - Danışman Öğretmen Buluşmaları Lise Öğrencilerimizle Devam Etti
Öğrenci danışman öğretmen görüşmeleri bugün lise öğrencilerimiz için gerçekleştirildi. Öğrencilerimizi yakından tanımayı ve gelişimlerinin takibini amaçlayan danışman öğretmen buluşmaları bu hafta boyunca devam edecek.  
5. ve 6. Sınıf Öğrencilerimiz Danışman Öğretmenleriyle Buluştu
5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz kulüp ders saatlerinde danışman öğretmenleriyle ilk kez bir araya geldi.
Öğrencilerimiz Kanada'da
Öğrencilerimiz Kanada NovaStcotia Öğrenci Değişim Programı ile eğitimlerine Kanada'da devam ediyor.
2016 TEOG Bodrum İkincisi Öğrencimiz Ödülünü Aldı
2016 TEOG sınavlarında Bodrum ikincisi olarak büyük bir başarıya imza atan öğrencimiz Elif Naz Ervatan, Bodrum Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Başarınızın Farkındayız” başlıklı törende ödüllendirildi. Öğrenimine Robert Kolej'de devam eden Elif Naz Ervatan’ın ödülünü Okul Genel Koordinatörümüz Sayın Fırat Asyalı teslim aldı. Sevgili Elif Naz Ervatan’ı ve ailesini önemli başarısından dolayı kutluyor, bu başarıyı elde etmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Okul Servisi Çalışanlarımıza Hizmetiçi Eğitim Verildi
Okulumuz Psikolojik Danışmanlık Birimimiz tarafından öğrenci taşıma hizmeti vermekte olan okul servis aracı sürücülerine eğitim verildi. Okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimde okul servis araçlarının öğrencilerin can güvenliği açısından önemli olduğu vurgulanarak, öğrenci taşıma uygulaması, öğrenci ve velilere karşı örnek oluşturacak davranış modelleri ile trafikte dikkat edilmesi gereken kurallar hatırlatıldı.
PDR Uzmanımız Velilerimizle Buluştu
Okulumuz PDR uzmanlarından Kayane Kutlu, 5. ve 3. sınıf velilerimizle bir araya geldi. Okul aile işbirliğimizi güçlendirmek, anne babaların çocukların gelişim ihtiyaçlarına dair farkındalıklarını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda velilerimiz akıllarına takılan sorulara PDR uzmanımızla birlikte cevap buldular.
Çocuğum Anaokuluna Başlıyor
Okulumuz PDR uzmanlarından Sibel Peşte anasınıfı velilerimizle “Çocuğum Anaokuluna Başlıyor” toplantısında bir araya geldi. Okul – aile işbirliğimizi güçlendirmek, anne – babaların çocukların gelişim ihtiyaçlarına dair farkındalıklarını arttırmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda velilerimiz akıllarına takılan sorulara PDR uzmanımızla birlikte cevap buldular.
İlk Ders Zilimiz Erken Çaldı
Okulumuzda 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk ders zili; coşku ve heyecanlı bir törenin ardından bugün çaldı. Yaz tatilinin ardından okula dönüş heyecanı yaşayan öğrencilerimiz; okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.
2016-2017 İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sene Başı Mesleki Çalışmalar Toplantısı Yapıldı
MEB Sene Başı Mesleki Çalışmalar toplantısı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih AKTEKİN, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin EKİNCİ ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin GEÇİN’in katılımı ile okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.
Ortaokul ve Lise Velilerimizle Buluştuk
2016-2017 eğitim öğretim yılı için ortaokul ve lise sınıflarımızın veli bilgilendirme toplantılarını gerçekleştirdik.
İlkokul Velilerimizle Buluştuk
2016-2017 eğitim öğretim yılı için 1.2.3.4. ve 5. sınıflarımızın veli bilgilendirme toplantılarını gerçekleştirdik.
Anasınıfı ve 1. Sınıf Velilerimizle Buluştuk
2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk veli toplantısını anasınıfları ve 1.sınıf velilerimizle gerçekleştirdik.
Öğrencimizin Öyküsü Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2016 Ödüllü Öyküler Kitapçığı’nda
Günışığı Kitaplığı’nın Türkiye genelinde “Adalet” konulu 2016 Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nda öğrencimiz Elif Naz Ervatan'ın gönderdiği “Adaletin Fötr Şapkası” adlı öyküsü, Seçici Kurul tarafından yarışmada dikkati çeken 7 öyküden biri seçildi. Öykü, Zeynep Cemali Öykü Yarışması 2016 Ödüllü Öyküler Kitapçığı’nda yayımlanmaya değer bulundu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Müzikle Engelleri Aşıyoruz
Tüm gelirlerinin Bodrum Sağlık Vakfı ve Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandığı 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali kapsamında TED Bodrum Koleji ve Bodrum Sağlık Vakfı öğrencileri bir müzik çalışmasında bir araya geldi. Birlikte ritm çalışmaları yapan öğrenciler, dans ederek, gülerek; sevginin ve müziğin evrensel gücünü paylaştılar.   
Öğretmenlerimiz BTEC Öğretmeni Sertifikalarını Aldı
Dünya çapında kabul edilen mesleklere ulaşmakta ve yurtdışındaki üniversitelere geçişte İngiltere’nin en büyük akreditasyon kurumu olan Edexel’in denklik kabul ettiği BTEC Programı ile ilgili olarak BTEC Eğitimcisi ve Akreditasyon Sorumlusu Mr. Martin Green okulumuzda çalıştay gerçekleştirdi. Mr. Green üç gün süren eğitimlerde, BTEC program uygulamaları hakkında detaylı bilgi ve deneyimini öğretmenlerimize aktardı. Eğitimin sonunda Mr. Green öğretmenlerimize katılım sertifikalarını takdim etti.   
Öğrencilerimiz İngilizce Destek Programı ve TEOG Hazırlık Derslerine Başladı
Destekli ders programları ile öğrencilerimiz TEOG Hazırlık Derslerine ve İngilizce Destek Programlarına hızlı bir başlangıç yaptılar. 
Öğretmenlerimize Motivasyon Semineri
Öğretmenlerimiz 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı öncesi hazırlıklarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Akademik kadromuz Birikim Danışmanlık uzmanlarıyla eğlenceli, heyecan verici, keşfetme fırsatlarıyla dolu bir gün geçirdiler.
2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Öğretmenlerimiz İçin Başladı
Akademik kadromuz 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı seminer dönemi için bir araya geldi. Güne kahvaltıyla başlayan öğretmenlerimiz, çeşitli takım oyunları oynayarak yeni yıla mutlu ve enerjik başladılar.
TED Farkıyla Yaz Okulu
TED Bodrum Koleji Yaz Okulu II. dönemi öğrencilerimizin hazırlamış olduğu gösteri ve sertifika töreniyle sona erdi. Öğrencilerin tatillerini eğlenerek, dinlenerek, enerji depolayarak, öğrenerek geçirmelerini sağlayan yaz okulu aktivitelerinin üçüncü dönemi 25 Temmuz pazartesi günü başlayacak.
Rengarenk Ponponlar Yaptık
Anasınıfı miniklerimiz anneleriyle birlikte rengarenk ponponlar yaptı.
Öğrencilerimizden İnsanlık Hali Tiyatro Gösterisi
Sıradan insanların sıra dışı hikayelerini eğlenceli bir dille anlatan "İnsanlık Hali" tiyatro oyununu 4. ve 5. sınıf öğrencilerimiz başarıyla sahnelediler.
Öğrencilerimiz ROJKO Science Cup 2016 ‘da
ROJKO SCIENCE CUP 2016 finali Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag şehrinde 17-19 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Ülkemizi orta öğretim seviyesinde 6.sınıf öğrencilerimiz gururla temsil etti. Öğrencilerimiz deney projelerini jüriye ve öğretmenlere sundu. Projelerimiz jüri tarafından ilgiyle dinlendi. 21 takım arasından 5. olan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve uluslararası başarılarının devamını diliyoruz.
Haklarımla Varım
Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum İlçe İnsan Hakları Kurulu ve Bodrum Kaymakamlığı'nin işbirliğinde, ilkokul ve ortaokullar arası resim, kompozisyon ve şiir yarışması düzenlendi. İnsan hakları kavramının ana tema olarak belirlendiği yarışmada kompozisyon dalında öğrencimiz Ceyda UYAR 2., resim dalında ise öğrencimiz Ece Naz AYDIN 2. oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Tiyatro Kulübü Öğrencilerimizden Şair Evlenmesi
Okulumuz Tiyatro Kulübü öğrencileri Tanzimat Dönemi Türk Edebiyatçılarından Şinasi'nin "Şair Evlenmesi" oyununu Türkçe Edebiyat öğretmenleri rehberliğinde sahnelediler. Öğrencilerimiz sahne performanslarıyla izleyenlerden tam not aldı.
Öğrencilerimizden Yıl Sonu Müzik Dinletisi
Öğrencilerimiz piyano, keman, gitar ve yan flütleriyle performanslarını sergileyip, dinleyicilere güzel bir müzik şöleni yaşattılar.
Geleneksel Yıl Sonu Spor Şenliğimiz
Beden Eğitimi öğretmenlerimizin her sene geleneksel olarak düzenlediği ve her seviyeden öğrencimizin katılım gösterebildiği yıl sonu spor şenliklerinde öğrencilerimiz hem yarıştı, hem eğlendi.    
Öğrencimizden Müzik Temalı Resim Sergisi
4. sınıf öğrencimiz Papatya Biter, dördüncü bireysel resim sergisini arkadaşlarıyla birlikte açtı. Müziğe olan ilgisini çalışmalarına yansıtan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  
Öğrencilerimizden "Ormanın Çığlığı" Tiyatro Gösterisi
Sınıf öğretmenlerimizin yazıp yönettiği "Ormanın Çığlığı" adlı tiyatro oyununu 3. sınıf öğrencilerimiz başarıyla sahnelediler. Oyunculuklarıyla göz dolduran öğrencilerimiz izleyenlerden büyük alkış aldılar.
2. STEM FAIR
Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz TED Bodrum Koleji STEM FAIR şenliği yine çevre ve bilim adına gerçekleştirilen bir çok proje ve etkinliğe sahne oldu. Açılış programını süsleyen atık defile ve lise öğrencilerimiz tarafından organize edilen muhteşem deney şov izlenmeye değerdi. Bu yıl, İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Devrim AKGÜNDÜZ tarafından öğrencilerimize ‘’STEM’in HAYATIMIZDA ÖNEMİ VE YERİ’’ konulu bir seminer verildi. Şenlik, havuzda gerçekleştirilen ve büyük bir heyecanla izlenilen‘’Karton Kano’’ yarışması ile sona erdi.