Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Programı Tanıtım Toplantısı

2016-2017 akademik yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Programı’na, bu yaz tatilinde de devam etmek üzere çalışmalarımızı başlattık. Öğrencilerimizin meslekler hakkında bilgi edinmelerine, kendi özellikleri ile mesleklerin özellikleri arasında bağ kurmaya başlamalarına olanak tanıyan bu uygulama mesleki gelişim adına çok kıymetli deneyimlerin kazanıldığı yaşantıları içermektedir.

Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Programı’na öğrencilerimizin katılımını önemsiyor ve siz değerli velilerimizi programı tanımak üzere okulumuza davet ediyoruz.

Toplantının Adı: Yaşam Deneyimi ve Meslek Gözlemi Programı Tanıtımı
Tarih: 18 Mayıs 2018 Cuma Saat: 14:00-14:40
Yer: TED Bodrum Koleji Konferans Salonu

 

 

TED Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay “TED Okullarında Fark Yaratan Programlar” Sunumuyla Veli ve Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay “TED Okullarında Fark Yaratan Programlar” başlıklı sunumuyla veli ve öğrencilerimizle buluştu. Sayın Atabay, 2018-2019 akademik yılından itibaren okulumuzda uygulanacak olan ‘Bilim İnsanı Yetiştirme Programı’nı, tüm TED okullarında uygulanmaya başlayacak olan özel yenilikleri ve okulumuzda uygulanmakta olan uluslararası programların ayrıcalıklarını anlattı. Sunumun ardından Uluslararası Barselona Müzik Festivali’ne katılacak olan Okul Koromuzun mini konseri ile öğrenci ve velilerimizden oluşan “Nesilden Nesile, Geçmişten Geleceğe“ Halk Oyunları Gösterisi sunuldu. Sayın Atabay, son olarak öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Maya'nın Renkli Dünyası

1C sınıfı öğrencimiz Maya Kayılı ilk kişisel resim sergisini okulumuz giriş katında açtı. Öğrencimiz kendi çocuksu bakış açısıyla renkli dünyasını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Öğrencilerimiz TMUF18 Programına Katıldı

9. sınıf öğrencilerimiz 31 Mart - 2 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen TED Mersin Koleji Ulusal Forumu (TMUF18) programına katıldı. Türkiye’den birçok özel okulun katılım sağladığı Ulusal Forumda öğrencilerimiz aktif rol alarak ülkemiz ve dünyadaki güncel sorunları tartışırken bu sorunlara çözüm üretme, fikirlerini aktif ve akıcı bir şekilde münazara etme imkanı elde ettiler.

Usta Sanatçı Kayahan Şarkılarıyla Okulumuzda Anıldı

Okulumuzun ölümsüzleşmiş müzik insanlarının yeniden hatırlanması, anılması ve geleceğe taşınması için gelenekselleştirdiği etkinliklerinden biri olan “Ustalara Saygı Konseri” bu yıl büyük usta "Kayahan" anısına gerçekleştirildi. Bodrumluların yoğun ilgi gösterdiği gecede büyük usta Kayahan’ın unutulmaz şarkılarını öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız söyledi. Katılımıyla bizleri onurlandıran, Kayahan’ın eşi Sanatçı İpek Açar da gecede sahne alarak Kayahan’ın dillerden düşmeyen şarkısı Mavilim’i öğrencimizle birlikte seslendirdi.

Galeri için; https://bit.ly/2GyO3eH

Öğrencilerimiz Teniste Muğla Şampiyonu

Marmaris’te gerçekleştirilen ve Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Tenis İl Turnuvalarında Yıldız Kızlar Tenis takımımız; Ece Dinç, Zeynep Süalp, Seden Özdemir Muğla Şampiyonu olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TBMUN Öğrencilerimiz Bodrum Anadolu Lisesi'ni Okulumuzda Ağırladı

TED Bodrum Koleji Birleşmiş Milletler Kulübü (TBMUN) öğrencilerimiz Bodrum’da bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Öğrencilerimiz 13-14 Nisan 2018 tarihlerinde UN (Birleşmiş Milletler) Ajandasında yer alan uluslararası bir konuyu çözümlemek üzere liseler arası TBMUN18 Konferansına öncülük edecekler. Bu kapsamda TBMUN Kulübü öğrencilerimiz Bodrum Anadolu Lisesi öğrencilerini okulumuzda ağırladı. Öğrencilerimiz MUN konferanslarında edindikleri tecrübeleri arkadaşlarıyla paylaşarak gerçekleştirecek oldukları TBMUN konferansı hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Öğrencilerimiz Marmaris Tenis Turnuvasından Madalyayla Döndü

Marmaris Tenis Akademisi tarafından düzenlenen TTF 9 Yaş Turnuvasına katılan öğrencilerimiz Mehmet Tuna Akıl Küçük Erkeklerde 2'inci, Elif Balaban Küçük Kızlarda 2'inci olmuş, Mira Paltalı ve Ali Oktay Dırkalı da okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED Genel Müdürü Sevinç Atabay Velilerimizle Buluşacak

Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sayın Sevinç Atabay “TED Okullarında Fark Yaratan Programlar” başlıklı sunumuyla velilerimizle buluşacak. Sayın Atabay, velilerimizle 2018-2019 akademik yılından itibaren okulumuzda uygulanacak olan “Bilim İnsanı Yetiştirme Programı”nı, tüm TED okullarında uygulanmaya başlayacak olan özel yenilikleri ve uluslararası programları paylaşacak. 6 Nisan Cuma günü Konferans Salonumuzda saat 13.00’de gerçekleştirilecek olan buluşmada ayrıca Uluslararası Barselona Müzik Festivali’ne katılacak olan Okul Koromuzun mini konseri ile öğrenci ve velilerimizden oluşan “Nesilden Nesile, Geçmişten Geleceğe“ Halk Oyunları Gösterisi sunulacak. Toplumun geleceği olan çocuklarımızın eğitimlerini ve geleceklerini şekillendirirken, ebeveynlere yol gösterecek ve ışık tutacak bu önemli konferansa ilgi duyan herkes davetlidir.

Geleneksel TED Müzik Sokağı Dinletisi Büyüledi

Okulumuzda geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak sunulan TED Müzik Sokağı Dinletisi gerçekleştirildi. Velilerimizin büyük ilgi gösterdiği dinletide öğrencilerimiz müzik konusundaki yeteneklerini başarıyla sergileyerek klasik müzik bestecilerinin birbirinden güzel eserlerinden örnekler sundu. Etkinlik öğrencilerimizin Cup Game şovuyla sona erdi.

Öğrencimiz 'Kitap Sevgisi' Birincisi

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 54. Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen “Kitap Sevgisi” konulu afiş yarışmasında öğrencimiz Elif Damla Akıl 1’inci oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Okulumuzda Dünya Dilleri Günü

Okulumuzda 4. sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak tercih edilen dillerden İspanyolca ve Fransızcayı seçen öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri etkinliklerle İspanyol ile Fransız kültürünü arkadaşlarına tanıttı. Öğrencilerimiz İspanyolca, Fransızca şarkılar söyledi, kültürel danslar etti.

Ağabeyler Ablalar Miniklerimizle Storytelling Etkinliğinde Buluşuyor

İngilizce zümremizin işbirliği ile hazırlık sınıfı ve anasınıfı öğrencilerimizle gerçekleştirilen “Storytelling” heyecanı devam ediyor. Ağabey ve ablalarından hikaye dinleyen miniklerimiz hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de öğrendikleri İngilizceyi pratik ediyor.

İspanyol Fransız Çocuk Oyunlarıyla Hem Eğlendik Hem Pratik Yaptık

İkinci Yabancı Diller Haftası etkinliklerimiz kapsamında 4,5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz geleneksel çocuk oyunlarıyla doyasıya eğlendiler. Öğrendikleri ikinci yabancı dili günlük hayatta kullanmaları amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerimiz hem öğrendikleri dili pratik ettiler hem de güzel havanın da tadını çıkardılar.

Öğrencilerimiz Su Dalgalarını Laboratuvar Ortamında Gözlemledi

10. sınıf öğrencilerimiz fizik dersinde dalga leğeni düzeneği ile "Su Dalgaları" deneyi yaptı. Deneyde öğrencilerimiz dairesel ve doğrusal su dalgalarının oluşumunu, yayılmasını, yansımasını ve kırılmasını gözlemleyerek konu hakkındaki bilgilerini zenginleştirdiler.

Mutlu Çocuk Mu, Proje Çocuk Mu?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uzmanlarımızdan Kayane Kutlu 3, 4, 5. sınıf velilerimizle “Mutlu Çocuk Mu, Proje Çocuk Mu?” başlıklı seminerde bir araya geldi. Günümüz metropol hayatının yeni ebeveynlik modellerini de beraberinde getirdiğine değinen uzmanımız yaşamın erken yıllarında çocukları doğru yönlendirme ve destekleme ile onların ileride mutlu bireyler olabileceklerinin altını çizdi; konuyla ilgili olarak velilerimizle karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Karaoke Zamanı

6. sınıf öğrencilerimiz İkinci Yabancı Diller Karaoke Etkinliğinde hem eğitici hem de eğlenceli bir yarışma deneyimi yaşadı. Bireysel ve grup bazında farklı tarzlarda İspanyolca ve Fransızca şarkılar seslendiren öğrencilerimiz öğrendikleri ikinci yabancı dilde gösterdikleri başarılı performanslarıyla izleyenlerden tam not aldı.

Vedat Türkmen Ortaokulu ile Kitap Kardeşliği

Ortaokul öğrencilerimiz Kütüphaneler Haftası etkinliklerimiz kapsamında Vedat Türkmen Ortaokulundaki arkadaşlarını okulumuzda ağırladı. Hep birlikte gençlik kitaplarının sevilen yazarı Tolga Gümüşay ve ödüllü çocuk romanları yazarı Aslı Der ile buluşan öğrencilerimiz hem bir araya gelmenin keyfini çıkardı hem de sevdikleri yazarlarla sohbet ederek kitaplarını imzalatmanın mutluluğunu yaşadı.

Öğrencilerimiz 8. Geleneksel Liselerarası Matematik Yarışmasından Madalyayla Döndü

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Matematik Zümresi tarafından 24 Mart 2018 tarihinde 8. Geleneksel Liselerarası Matematik Yarışması düzenlendi. Bilimsel bir aktivite çerçevesinde okullar arası etkileşimi artırmak, öğrencileri kaynaştırmak, öğrencilere matematiğin farklı yönlerini keyifli bir yarışma ortamı içerisinde göstermek ve yeni bakış açıları kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya, 12'si TED okulu, 4’ü Ankara içindeki okullar olmak üzere 16 okul katıldı. Her okulu 10. ve 11. sınıf düzeyinde 3 asil ve 1 yedek öğrenci temsil etti. Okulumuz öğrencilerinden 11/A sınıfından Kadri Emre Yıldız, Can Ünen, Anıl Ünsal Aksel ve 10/A sınıfından Ceren Öney okulumuzu başarıyla temsil ederek Takım yarışması etabında okulumuza üçüncülük getirmişlerdir. Bireysel yarış kategorisinde ise Kadri Emre Yıldız ikinci, Can Ünen üçüncü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Dilekler 23 Nisan Çocuk Şenliğimizde Gerçek Olacak

Yardımlaşma ve dayanışmanın içselleştirilmesi, mutluluğun ve imkanların paylaşılması gibi bir çok konuya ilişkin iyi bir örnek çalışma olan, Swissôtel Resort Bodrum Beach ve Çağdaş Holding Ailesi tarafından gerçekleştirilen "Dilek Ağacı" sosyal sorumluluk projesine bu yıl biz de katıldık. Yukarı Mazı İlkokulu ve Yeniköy İlkokulu miniklerimiz gerçekleşmesini istedikleri dileklerini birer mektup haline getirerek öğretmenlerine teslim ettiler ve dilekleri okulumuzdaki Dilek Ağacına asıldı. Okulumuzun iyilik melekleri de birer dilek seçerek miniklerimizin hayallerini gerçekleştirmeye başladı. Hayallerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Fun Town’da kavuşacak olan miniklerimiz ise sabırsızlıkla bu günü bekliyor.

Çünkü her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “TED Bodrum Koleji 23 Nisan Şenliği” bu yıl Fun Town Yahşi Park'ta gerçekleştirilecek ve miniklerimiz hayallerine onlara armağan edilmiş bu özel günde kavuşacak. Geçtiğimiz yıllardan daha büyük daha eğlenceli olacak şenliğe yalnızca 89 çocuğumuz değil tüm Bodrum çocukları davet edilecek. Çocuklar müzik, resim, spor aktivitelerinden yarışmalara kadar seçip katılabilecekleri farklı oyun ve etkinlikler ile bayramı bayram coşkusunda yaşayacak TED Bodrum Koleji Geleneksel 23 Nisan Şenliği çocuklarımız için unutulmaz bir anı olacak.

 

Bilinmeyen Yönleriyle Mustafa Kemal Atatürk

Bir Sevdadır Atatürk kitabı ile ünlü, yazar Hakan Hüseyin Çitim lise öğrencilerimizle bir araya geldi. Söyleşisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün yalnızca devlet adamı ya da asker oluşuyla tanındığını dile getiren Çitim, tarihten verdiği örneklerle Atatürk’ün bilinmeyen yönlerini öğrencilerimizle paylaştı. Düşmanlarının bile saygıyla andığı Mustafa Kemal Atatürk'ün nasıl bir dünya lideri olduğunu, diğer devletlerin onu nasıl büyük bir hayranlık ve saygıyla andıklarını küçük anekdotlarla aktardı. Yazarımız ayrıca söyleşisi sırasında sorularına doğru cevap veren öğrencilerimize kitap hediye etti.

Lise Öğrencilerimiz İkinci Yabancı Dildeki Hünerlerini Tadım Yarışması İle Sergiledi

11. sınıf öğrencilerimiz "İspanyol ve Fransız Tatları" yarışmasında İspanyol mutfağının lezzetlerinden "Tortilla de Patata" (Patetesli Omlet) ve Fransız mutfağından "Mille Feuille" (milföy pasta) tariflerini sundu. Yalnızca İspanyolca ve Fransızca konuşulan yarışmada aşçımızın da aralarında bulunduğu jüri üyelerimiz öğrencilerimizin sunumlarını değerlendirdi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi öğrendikleri yabancı dilde göstermiş oldukları performanslardan dolayı tebrik ediyoruz.

Kütüphanede Bir Gece

Kütüphaneler Haftası etkinliklerimiz kapsamında, 4. sınıf öğrencilerimiz gönüllü öğretmenlerimiz ile birlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Kütüphane Kampı’ etkinliğimizi gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin sosyalleşmelerini desteklemek, sorumluluk ve yardımlaşma bilincini oluşturmak ve onların kitaplarla daha yakından iletişime geçmelerini sağlamak amacıyla düzenlediğimiz etkinlikte; spor salonumuzda oyunlar oynandı, kitaplar okundu, filmler seyredildi ve ardından okulumuz içerisinde hazine avına çıkıldı. Uyku saatine kadar gönüllerince eğlenen öğrencilerimiz, uyku vakti geldiğinde tulumlarının içine girip dinledikleri masallarla deliksiz bir uykuya daldılar. Güneşin ilk ışıkları ile uyanan öğrencilerimiz geceyi okul kütüphanesinde arkadaşları ve öğretmenleriyle geçirmenin heyecanını ve keyfini sabah kahvaltısıyla birlikte sonlandırdılar.

Kitap Kahramanları Sayfaların Dışına Taştı

Aslında birer kapıdır kitap kapakları; başka dünyalara açılan. Her birimiz bu kapılardan girer ve satır aralarında dolaşır; kimi zaman yeni yollar keşfeder kimi zaman da kayboluruz sayfalarda. Peki, bir kitabın gerçekten kapısı olsaydı ve o kitabın kahramanı bizim dünyamıza gelseydi? Okulumuzda geleneksel hale gelen “Kitap Kahramanları” etkinliğimizi Kitap Haftasının son günü gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz bir günlüğüne hayallerindeki karakterlere bürünerek, yaşlı ve yalnız bir marangoz olan Gepetto Usta’dan meraklı maceraperest Alice’e; büyümeyi reddeden haylaz çocuk Peter Pan’den idealist bir öğretmen olan Feride’ye kadar pek çok kitap kahramanını canlandırdı. Okulumuzun her yeri rengarenk, cıvıl cıvıl kitap kahramanlarıyla dolarken öğrencilerimiz kahramanı oldukları kitaplardaki öyküleri arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Öğrencilerimiz Betül Avunç'la Efsanelerin Gizemine Yolculuk Yaptı

Kütüphaneler Haftası etkinliklerimiz kapsamında 3. sınıf öğrencilerimiz "İkiz Gezginler İstanbul’dan Bodrum’a" kitabının yazarı, arkeolog Betül Avunç'la bir araya geldi. Yaşadığımız kenti kitap kahramanları ikizlerin maceralarıyla bir kez daha keşfeden öğrencilerimiz, yazarımızla soru cevap şeklinde keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Lise Öğrencilerimiz İngiltere CAMMUN Konferansına Katıldı

TBMUN (TED Bodrum Koleji Model Birleşmiş Milletler) Kulübü öğrencilerimiz 16-19 Mart tarihleri arasında, Cambridge İngiltere’de düzenlenen CamMUN konferansına katıldılar. Çeşitli komitelerde Arjantin ve Pakistan delegesi olarak görevlerini başarıyla yerine getiren öğrencilerimiz, bu süreçte üç yıl boyunca elde ettikleri birikimleri diplomatik bir dil kullanarak sundular. Ayrıca öğrencilerimiz Avrupa'nın pek çok ülkesinden gelen delegeler ile kaynaşarak temsil ettikleri ülkeleri başarıyla canlandırırken, ülkemizi de Türk gencine yakışır bir şekilde; çağdaş, aydınlıkçı, ilerlemeci ve Atatürk gençleri olarak diğer delegelere tanıttılar. Öğrencilerimize teşekkür ediyor, onları içtenlikle kutluyor ve 13-14 Nisan’da okulumuzda gerçekleştirilecek olan TBMUN’18 konferansında başarılar diliyoruz.

OKULA GİRİŞ VE BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI

TED Bodrum Koleji "Okula Giriş ve Bursluluk Sınavı" neticeleri açıklanmıştır. Kazanan öğrencilerle kontenjan dahilinde puan önceliği esas alınarak 4 Nisan itibariyle irtibata geçilecektir. 


Sonucunuzu öğrenmek için aşağıda yer alan ilgili butona tıklayınız.
 

 

 

 

 

 

 

Doğadan Çamura

Anasınıflarımızla ikinci seramik dersi aile katılımı etkinliğimizi tamamladık. 'Doğadan Çamura' konulu aile katılımımızda bizlerle olan tüm öğrencilerimize, velilerimize ve seramik öğretmenimize katkılarından ötürü teşekkür ederiz. 

https://goo.gl/T7DcXX

Minik Öğrencimizden 'Su ve Doğa' Sergisi

1. sınıf öğrencimiz Belen Melis Pinhas, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla ‘Su ve Doğa’ konulu çalışmalardan oluşan sergisini okulumuz ilkokul katında arkadaşlarıyla birlikte açtı. Öğrencimizi duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyor, çıkmış olduğu sanat yolculuğunda başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimiz FA Usta'nın Kemanları İle Tanıştı

Türk çocuk edebiyatının usta kalemlerinden, yazar Dr. Fatih Erdoğan, Kütüphaneler Haftası kapsamında öğrencilerimizle bir araya geldi. Kendine has eğlenceli üslubuyla öğrencilerimize kitaplarının yazım sürecinden bahseden Erdoğan, anasınıflarımıza ‘Keçi ve Ben’, 3. sınıflarımıza ‘Fa Usta’nın Kemanları’nı anlattı. Yazarımız söyleşi sonunda öğrencilerimizin kitaplarını imzaladı.

 

Mutfaktan Sofraya Yaparak Yaşayarak Öğrenme

Zarafet Eğitimi derslerimiz kapsamında 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizle 'Sofra Adabı' eğitimlerimizi gerçekleştirdik. Eğitimler öncesi mutfağa giren öğrencilerimiz matematik ders konuları olan kesirler ünitesini gözleme yaparak pekiştirdiler. Ardından TED United Cafe’ye geçen öğrencilerimiz pişirdikleri gözlemeleri Zarafet Derslerinde afiyetle yediler. Zarafet eğitimi derslerimizde öğrencilerimiz yemek sofrasında dikkat edilmesi gereken incelikleri ve kuralları hatırlayarak; çatal, bıçak, kaşık gibi sofra araçlarının kullanımı ve yemek masası düzeni konularını uygulamalı olarak pekiştirdiler.

Öğrencimiz Ege Bölgesi Şampiyonu

Ege Bölgesi Genç Kızlar Kumite Karate Müsabakalarında öğrencimiz Kayra Sezgin 1'inci olmuştur. Öğrencimizi ve antrenörünü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimiz Tülin Kozikoğlu ile Kitapların Gizemli Dünyasına Yolculuk Yaptı

Öğrencilerimizin severek okuduğu çocuk kitapları yazarı Tülin Kozikoğlu, Kütüphaneler Haftası etkinliklerimiz kapsamında 1. ve 3. sınıf öğrencilerimizle bir araya geldi. Yazarımız, 1. sınıflarımızla ‘Öfkeli Örümcek Rıza’, 3. sınıflarımızla ‘Mıstık Seni Anlamıyoruz’ kitaplarına yönelik bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz, atölye çalışması sırasında sevdikleri yazarla buluşmanın heyecanını yaşarken kitapların renkli dünyasında keyifli bir yolculuğa çıktı. Etkinlikte öykü yazmanın sırlarını öğrenen öğrencilerimiz kendilerini yazdıkları hikayelerle ifade ederek içlerindeki ‘yaratıcı çocuğa’ merhaba demenin mutluluğunu yaşadı.

Öğrencilerimizden TED’in 90. Yılı Anısına Özel Karikatür Sergisi

Karikatür Kulübü öğrencilerimiz Türk Eğitim Derneğinin 90. yılı nedeniyle “Eğitim” konulu bir karikatür sergisi hazırladı. 

https://goo.gl/gtNDLU

Göz Diseksiyonu

11. sınıf öğrencilerimiz önemli bir organımız olan gözü, biyoloji laboratuvarımızda 'Göz Diseksiyonu' çalışması yaparak incelediler. Öğrencilerimiz, gözün temel yapılarını ve fonksiyonlarını öğrenirken aldıkları kesitlerle gözün başlıca kısımlarını anatomik ve histolojik açıdan incelediler. Yapıdan ayırdıkları göz merceğini yazıların üzerine yerleştirerek kırıcılığını ve işlevini gözlemleyen öğrencilerimiz derslerde teorik olarak öğrendiklerini somutlaştırarak kalıcılaştırdılar.

Öğrencilerimiz İngiltere CAMMUN Konferansında

Öğrencilerimiz yabancı dilde göstermiş oldukları başarıları uluslararası platformlara da taşıyarak; yurt dışındaki bölgesel, ulusal, uluslararası MUN (Model United Nations) oturumlarına delege olarak katılmaya devam ediyor. 15 – 20 Mart tarihleri arasında İngiltere’de gerçekleştirilen Cambridge CAMMUN Konferansına katılan öğrencilerimiz ve öğretmenimiz okulumuzu başarıyla temsil ediyorlar. Öğrencilerimizin yalnızca İngilizce konuşarak BM delegeleri rolünde dünya meselelerini tartıştıkları bu konferanslar, hem diplomasiyi öğrenmelerine hem de gelecekteki kariyerlerine hazırlanmalarına katkı sağlıyor.