Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Matematik ve Bungee Jumping

8. sınıf öğrencilerimiz lastik ve bant kullanarak, hazırladıkları materyalin dört metre yüksekliğinden atıldığında onu en güvenli mesafeye indirecek bungee jumping lastiği oluşturdular. Bungee jumping ile ilgili materyali hazırlarken elde ettikleri verilerle en iyi örtüşecek doğrusal grafiği çizerek denklemini yazdılar. Böylece öğrencilerimiz doğrusal ilişki içeren gerçek yaşam durumlarına ait tablo, grafik ve denklemi oluşturarak yorumladılar. Öğrencilerimiz yaptıkları etkinlik ile kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirdiler.

Eko Okul Kulübü Öğrencilerimiz Organik Tarım İçin Çalışıyor

Eko-Okul Kulübü öğrencilerimiz, okulumuzun organik tarım alanına bu yıl ekilecek olan fideleri yetiştirmek için çalışmalara başladı. Öncelikle çeşitli tohumları viyollere özenle eken öğrencilerimiz, daha sonra tohum için çok değerli olan 'can suyunu' verdi. Laboratuvarda düzenli olarak sulama ve gözlemleme yapan öğrencilerimiz organik tarım alanımıza ekeceğimiz fideleri dikmek için heyecanla büyümelerini gözlemliyorlar.

Küçük Ressamlarımız Yetenekleriyle Büyüledi

4. sınıf öğrencimiz Irmak Köse ve 1. sınıf öğrencimiz Egehan Çanakçı ilk kişisel resim sergilerini okulumuzda açtı. Öğrencilerimiz kendi çocuksu bakış açılarıyla renkli dünyalarını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, çıkmış oldukları sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Lider Yöneticiler Projesi Kapsamında Müdürler Toplantısı Okulumuzda Gerçekleştirildi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde "Lider Yöneticiler Projesi’ kapsamında Bodrum ve Milas’ta görev yapan on iki ilkokul müdürü okulumuzu ziyaret etti. İlkokul Müdürümüz Sayın Meryem Ebrem’in rehberliğinde okulumuzu gezen yöneticilerle eğitimde kalitenin ve başarının arttırılması, okullar arası bilgi paylaşımları ve değerlendirilmelerde bulunuldu.

Destination Imagination Kulübümüz DAT 2018 Turnuvalarına Katıldı

Destination Imagination Kulübü öğrencilerimiz Kuşadası Efes Kongre Merkezinde gerçekleştirilen DAT 2018 Turnuvalarına katıldı. Öğrencilerimiz, STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik), güzel sanatlar ve toplumsal sorumluluk alanlarında gelişmeye açık akademik görevler yoluyla hayal gücünden inovasyona uzanan yaratıcı sürecin öğrenilmesinde eğlenceli ve başarılı uygulamalar gerçekleştirdiler.

Lise Öğrencilerimiz İçin Kariyer Planlama Sürecinde Meslek Tanıtım Günü

Okulumuzda lise öğrencilerimiz için Kariyer Planlama Süreci kapsamında Meslekler Günü düzenledi. Öğrencilerimiz ilgi ve merakları doğrultusunda meslekleri tanıma fırsatı yakaladılar. Makine mühendisliğinden mimarlığa, hekimlikten gastronomiye, veterinerlikten psikolojiye yirmiye yakın mesleğin yetkin üyeleriyle bir araya gelen öğrencilerimiz, mesleklerin eğitim süresi ve süreci, mezun olunduktan sonraki istihdam alanları, mesleğin toplumsal prestiji ve ekonomik getirileri, çalışma ortamı ve koşulları, yükselme olanakları, geleceği hakkında bilgi edindiler. Öğrencilerimizin böylelikle yaşayan rol modellerinden edindikleri izlenim ve bilgilerle ilgilerini hedefe dönüştürme olanağına sahip oldular.

Lezzetli Sayılar

1. sınıf öğrencilerimiz 100. Gün etkinlikleri kapsamında mutfağa girdi ve 100 tane hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı olan ‘havuç topları’ yaptı. Etkinlikte matematik bilgilerini de tazeleyen öğrencilerimiz 100’e kadar 5’er ritmik sayma, akıldan toplama çıkarma işlemlerini eğlenceli bir şekilde gerçekleştirdi.

Zamanın Ruhunu Yakalayan Kariyer Planlaması

Okulumuz, Kariyer Planlama Süreci kapsamında yürüttüğü çalışmalardan biri olan Meslek Tanıtım Günü’nü bir panelle açtı. Zamanın Ruhunu Yakalayan Kariyer Planlaması temalı panelin moderatörlüğünü okulumuz PDR Uzmanı Barış AYGENER yaptı. Panele işletmeci, sosyal girişimci Gülten KAVURMACIOĞLU "Geleceği Tasarlamak", Kişisel Gelişim Uzmanı Atiye ÖNÜR "Kariyer: Kimin İçin?", Bankacı, Kariyer Koçu Hilal OĞUZER, "21.yüzyılda Kariyer Fırsatları ve Seçenekleri" ve 11. sınıf öğrencimiz Ege ÇETİN "Belirsizlikler Dünyasında Kararlı Olmak" başlıklı konuşmalarıyla  katıldı.

Aygener, paneli açarken “Ülkemizde meslek seçimi, rastlantısal faktörlerle yapılıyor, ne yazık ki. Halbuki kariyer planlama işi küçük yaşlarda başlamalı. Öğrencinin doğası keşfedilmeli, ilgi, merak ve yetenekleri bilimsel test, anket ve envanterlerle saptanmalı, sahip olunan doğa akademik yetkinliklerle donatılmalı, sonrasında söz konusu tercih çeşitli yaşam deneyimleri ve meslek gözlemleriyle test edilmeli. Ancak böylesi bilinçli bir planlamayla birey mutlu ve başarılı olabilir, yine böylesi bir planlamayla toplumsal gelişmenin önü açılabilir” diye konuştu.

Aygener’in açış konuşmasının ardından sözü Oğuzer aldı. Oğuzer, “Kariyer planlama yolculuğunun bilimsel bir bakışla ele alınması gerekiyor, çünkü yaşamın gerçekleri var, bu gerçekler karşısında bireyin ilgi ve yetenekleriyle, toplumun ihtiyaç ve beklentilerini harmanlamak ve zamanın gereklerini gözetmek gerekiyor. Günümüzde meslek algıları değişiyor, artık mesleklerin yerini becerilerin aldığı dile getiriliyor. Becerilerle donanmalıyız. Dolayısıyla kendimizi adeta bir proje gibi düşünerek hazırlamamız gerekiyor. Ben buna Proje Ben diyorum. Kendimizi yavaş yavaş becerilerle donatarak günü yakalayacak bir biçimde inşa etmemiz gerekiyor. Bu piyasanın çocuğu, ailenin robotu ya da gerçekleri gözetmeyen bir benmerkezci insan olmak anlamına gelmiyor. Bireyden hareket eden ve her bir değişkenin hakkını veren bir farkındalıkla kariyer planlamasını yapılandırmak anlamına geliyor” dedi.

Geleceği tasarlamanın önemini vurgulayarak söze giren Kavurmacıoğlu “Kariyer planlamasının birey merkezli ve kişiselleştirilmiş bir biçimde yapılması önemli. Bunun için de bireyin kendisini tanıması gerekiyor. Bu tanıma ilk çocukluk yıllarını da içerecek bir genişlikle mümkün. Çocukluk yıllarında kendi kendinizle kaldığınızda neler yapıyordunuz, örneğin ben çizimler yapıyordum. Profesyonel yaşamımda da en önemli toplantılarda yanı başımda hep bir karalama kağıdım vardı. Sonradan bu eğilimimi fark ettiğimde çocuk kitapları çizerliği işine soyundum. Bireyin kendisini dürüstçe tanıması çok önemli. Diğer bir nokta işi aşkla ve tutkuyla yapmak. İnanın bana işinizi aşkla ve tutkuyla yaptığınızda mutlaka iz bırakan biri olacaksınız. Son olarak da metanetin yani dayanıklılığın önemini vurgulamalıyım. Elbette yaşamda her şey istediğiniz gibi, istediğiniz zamanda olmayacak, işte bu noktada sizi ayakta tutup motive edecek ve tekrar aşkla ve tutkuyla işinize bağlayacak olan dayanıklılığınız olacak” dedi.

Önür  “Kariyer planlamasına geleneksel insan kaynakları uzmanlarından farklı bakıyorum. İnsanı merkeze almak gerektiğine inanıyorum. Siz gençler, kendinizden kendi doğanızdan hareket etmelisiniz. Çevrenizden o kadar çok uyaran geliyor ki… Bunları biliyorum; ailenizden, öğretmenlerinizden, sosyal çevrenizden, piyasanın sözcülerinden… Fakat sizden ricam, bu seslerin her birini susturarak sakinleşmeniz ve kendi içinize yönelmeniz. Sizi mutlu ve başarılı yapacak olan kendi kaynağınızdan gelecek olan o sestir” diye konuştu.

11. sınıf öğrencimiz Ege Çetin ise “Dünya belirsizliklerle dolu, bu belirsizlikler karşısında bizden beklenen hedefli olmak, kararlı olmak. Gerçekten zor bir sürecin içindeyiz. Fakat bu dönemi bir fırsata dönüştürmek elimizde. Hazır meslek kalıplarının dışında kendimizi ortaya koyacağımız, adeta kendi mesleğimizi yaratacağımız bir dönemdeyiz. Kendi doğamızın, okulda kazandığımız bilgi ve becerilerin farkına varmalıyız ve elbette zamanın ruhunu yakalamamız gerekiyor. Bu durumda fırsat kapıları açılacaktır, diye düşünüyorum” dedi.

Emekliliğin ortadan kalkacağı, diplomaların raf ömrünün beş altı seneyle dolacağını göreceğimiz ilerleyen senelerde, çoğul mesleklerin belirleyici olacağını belirten Aygener, insanı merkeze alan bir kariyer planlamasıyla gençler için belirsizliklerle dolu dünyada büyük fırsatların doğacağını belirterek paneli sonlandırdı.

100 Mutlu Gün

Bugün okulumuzun 100. Günü, 100 mutlu gün 100 mutlu sebebimiz var okulumuzu sevmek için. Her güne bir güzel anı bir güzel duygu biriktirmişsek eğer, çocuk olmak adına 100 güzel sebep düşündürebilmişsek ne mutlu bize 

Öğrencimiz Muğla Şampiyonu

Muğla Liseler Arası Gençler Karate Turnuvalarında öğrencimiz Kayra Sezgin Muğla Şampiyonu oldu. Öğrencimizi ve çalıştırıcısını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Prof. Dr. Acar Baltaş Okulumuzun Konuğu Olarak Ezber Bozan Bir Sunum Gerçekleştirdi

Dünyaca ünlü psikolog, akademisyen, eğitimci ve yazar Prof. Dr. Acar Baltaş okulumuzun konuğu olarak “Potansiyelini Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek” konulu seminer ile TED Bodrum Koleji Konferans Salonunda Bodrumlu ebeveyn ve eğitimcilerle buluştu.

Seminerde çocuk-aile, öğretmen-öğrenci ilişkileri üzerinde duran Baltaş, “Çocuklarınızı değerlerle yetiştirmek istiyorsanız, gündelik olayları değerler çerçevesinde yorumlayın. Çocuklarınıza sınavdan hangi notu aldığını soracağınıza bu hafta kime iyilik yaptığını sorun. Çocuklarınızın değeri başarıyla özdeş olmamalı, başarısızlık da değerlidir. Onlara başarılı ve mutlu olmanın değil, dünya için iyi insan olmanın erdem olduğunu aşılayın. Dünyada en iyi olmak değil, dünya için en iyi olmak önemlidir. Çocuklarınızın güzelliğini, aklını övmeyin gayretini, çabasını övün. Ayrıca çocuklarınızın sağlıklı gelişebilmesi için mutlaka onlara sorumluluk verin” diye konuştu.

“Başarı hep isteyenindir ama her isteyen başaramaz. İnsan her istediğini başarır, yeter ki istesin diye bir şey yoktur. Herkes her işi başaramaz. Kişiden doğru şey beklemek gerek” diyen Prof. Dr. Acar Baltaş, “Sorduğunuz sorular odağımızı belirler. Odağımız, gerçeğimiz olur. Hayatta neyi ararsanız onu bulursunuz. Enerjinizi nereye koyarsanız, hayat orada gelişir” dedi. Prof. Dr. Acar Baltaş, yaklaşık iki saat süren seminerde dinleyenlere sorular sorup cevaplar alarak, uygulamalar yaparak sunumunu gerçekleştirdi.

Seminerin sonunda Baltaş yüzlerce katılımcı tarafından ayakta alkışlandı.

Miniklerimizin Gözünden Salvador Dali

Sanat eğitimi ve entelektüel birikim anasınıfından başlayarak içselleştirilen bir süreçtir. Çocuklar sanat ve sanatçıya karşı duyarlılıklarını sağlıklı yaratım ortamlarında beslerler. Kendini ifade edebilme becerisinin sanat yaratım süreciyle desteklendiği ana sınıflarımızda bu ay konuğumuz Salvador Dali.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okulumuza Teşekkür

Okulumuz ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolün ardından Bodrumlu eğitimciler için Oryantiring sporu eğitimleri başladı. İlçe genelinden yaklaşık 70 öğretmenin katılım gösterdiği eğitimlerin ilk gününe Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Emin Geçin ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Erken de katıldı. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Açılışta bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Bu kadar kalabalık bir katılımın olması bizi çok sevindirdi. Bize de bu önümüzdeki günlerde farklı bir proje yapmamız gerektiğinin bir anahtarı oldu. Burada 3 gün sürecek bir eğitimimiz olacak. Hayırlara vesile olmasını diliyorum, eğlenceli olacağına da inanıyorum. Çünkü sonuçta bir spor. Çocukluğumuzda mahallelerimde bol bol oyun oynardık fakat bu şehirleşme beton yığınları çocuklarımızı sokağa bırakma noktasında aileleri çok rahat bırakmıyor. Dolayısıyla bu tarz oyunların sizlerin kontrolünde yapılması sevindirici. Çocuklarımız inşallah pusulayla hedeflerine güvenli bir şekilde ulaşacaklar. Hedef belirleme noktasında da onlara yardımcı olacağınıza inanıyorum” dedi. 

Emin Geçin daha sonra TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Erdem Erken ise yaptığı konuşmada “Sizleri burada görmek bizleri çok mutlu ediyor. Türk Eğitim Derneği kamuya yararlı bir dernek biliyorsunuz. Burası Türk Eğitim Derneği’ni temsil eden bir kurum. Kamuya yararı olan her şey için burası bir devlet okulundan farksızdır. Burası kamusal bir alan. Oryantiring sporu bizim çok önemsediğimiz,kaç yıldır yapmak istediğimiz bir şey. Beynin ve bedenin birlikte hareket ettiği, çok doğru bir iş. Dolayısıyla bu işi bu doğa içinde başlatmak çok önemli diye düşünüyoruz. Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüme yol açtığı için teşekkür ediyorum. Çünkü bunlar vizyon olmadan olacak işler değil. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Cumartesi ve Pazar günleri de devam edecek eğitim sonunda coğrafya, matematik ve fen bilgisi dersleri başta olmak üzere ilgili ders konularını yaşayarak öğretim metoduyla anlatmak, oyunlaştırmak, öğrencilerin fiziksel ve düşünsel becerilerini geliştirmek için kullanılabilir olan Oryantiring sporunun Bodrum genelindeki okullarda uygulanması amaçlanıyor. 

Filenin Yıldızları

Bodrum İlçesi Okullar Arası Voleybol Turnuvalarında Yıldız Kız Voleybol Takımımız Bodrum 2'ncisi oldu. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimiz; Nehir Sargın, NehirNaz Gür, Leyla Saba Bener, Ekin Seven, Savanna Özçetin, Mehtap Melis Kızılgül, Aybike Canatalay, Beril Bayraş, Eylül Fidanoğlu, Gülce Naz Gürel, Sıla Cinoğlu, Yade Yörük, Doğa Tumanbay, Melissa Akdolu

Öğrencilerimiz Araştırıyor, Keşfediyor, Öğreniyor

3. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri derslerinde işledikleri Işık konusunu pekiştirmek ve ışığın farklı boyutlarını gözlemlemek amacıyla holografi çalışması yaptılar. Öğrencilerimiz önce hologramın ne olduğunu ve nasıl oluşturulduğunu araştırdılar ardından okulumuzun 3D odasında ı-padlerinden yararlanarak hologram oluşturdular. Değerlendirme aşamasında ise ışık ve hologram hakkında öğrendiklerini/gözlemlerini metne dönüştürdüler.

Öğrencilerimiz Denizcilik Mesleği Hakkında Bilgilendirildi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksek Okulundan Prof. Dr. Tuncay Kuleli, Öğretim Görevlisi Tansu Özbey ve Öğretim Görevlisi Nilay Özsavaş Uluçay 11. sınıf öğrencilerimizle okulumuzda buluştu. İlçemizde bulunan Denizcilik Meslek Yüksek Okulu ve Denizcilik mesleği hakkında bilgiler paylaşan akademisyenlerimiz meslek programında okutulan belli başlı dersleri, bu meslek için gereken nitelikleri, mezunların kazandıkları unvanları ve yaptıkları işleri anlattı; öğrencilerimizin merak ettiği, akıllarına takılan soruları içtenlikle yanıtladı.

Okulumuzdan Bodrum’da Bir İlk Daha; Oryantiring Sporu Eğitimde Kullanılacak

Açıldığı günden bu güne toplumsal sorumluluk bilinciyle Bodrum’da eğitim alanında birçok yeniliklere imza atan, eğitimde “görerek, yaparak ve yaşayarak öğrenme” anlayışını benimsemiş olan TED Bodrum Koleji, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolle Bodrumlu eğitimci ve öğrencileri Oryantring sporu ile tanıştıracak.

Farklı mekanlarda ve doğal arazi ortamlarında yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda bularak gerçekleştirdiği, sorun çözme yeteneğini geliştiren doğa sporu olan Oryantiring branşının Bodrum’da faaliyete geçirilmesi, okullarda eğitim aracı olarak kullanılması ve ‘Eğitimcilerin Eğitimi’ için TED Bodrum Koleji bünyesinde 16-18 Şubat tarihleri arasında üç günlük bir eğitim gerçekleştirilecek.

Açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in yapacağı; Türkiye Oryantiring Federasyonu Eğitim Kurulu Eski Başkanı Tamer Doğan ve Oryantiring Kastamonu İl Temsilcisi Erdi Arslan tarafından verilecek olan eğitimlerde Oryantiring sporu uygulamalı ve teorik olarak sunulacak, başarı gösteren katılımcılara sertifika verilecek.

Eğitim sonunda coğrafya, matematik ve fen bilgisi dersleri başta olmak üzere ilgili ders konularını yaşayarak öğretim metoduyla anlatmak, oyunlaştırmak, öğrencilerin fiziksel ve düşünsel becerilerini geliştirmek için kullanılabilir olan Oryantiring sporunun Bodrum genelindeki okullarda uygulanması amaçlanıyor.

Program detayları aşağıdaki gibidir.

BODRUM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ve TED BODRUM KOLEJİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İLE

“ ORYANTRİNG EĞİTİMİ “

16 – 17 – 18 ŞUBAT 2018

 

16 ŞUBAT 2018 CUMA / TED BODRUM KOLEJİ

SAAT: 16.00 / 20.00

16.00 – 18.00        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

18.00 – 18.30        MOLA /  İKRAM

18.30 – 20.00        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

 

17 ŞUBAT 2018 CUMARTESİ / TED BODRUM KOLEJİ

SAAT: 09.00 / 17.00

09.00 – 10.30        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

10.30 – 11.00        MOLA /  İKRAM

11.00 – 12.30        UYGULAMALI EĞİTİM – SPOR SALONU

12.30 – 13.30        ÖĞLE YEMEĞİ

13.30 – 15.00        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

15.00 – 15.30        MOLA /  İKRAM

15.30 – 17.00        UYGULAMALI EĞİTİM – SPOR SALONU

 

18 ŞUBAT 2018 PAZAR / TED BODRUM KOLEJİ

SAAT: 09.00 / 17.00

09.00 – 10.30        TEORİK EĞİTİM - 3D TOPLANTI ODASI

10.30 – 11.00        MOLA /  İKRAM

11.00 – 12.30        TEORİK EĞİTİM – SPOR SALONU

12.30 – 13.30        ÖĞLE YEMEĞİ

13.30 – 17.00        UYGULAMALI VE TEORİK SINAV

 

Küçük Ressamlar Büyük Yetenekler

2. sınıf öğrencilerimiz Tuna Toprak Tüzel ve Utku Kabakçı ilk kişisel resim sergilerini okulumuzda açtı. Öğrencilerimiz kendi çocuksu bakış açılarıyla renkli dünyalarını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, çıkmış oldukları sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Poetry Recital İle Şiirlerin Melodisine Yolculuk

Lise öğrencilerimiz Poetry Recital etkinliğinde İngilizce şiirler seslendirdi. İnsanoğlunun yaşamından, sevdalarından, hayallerinden ve umutlarından söz eden özenle seçilmiş dünya edebiyatı şiirleriyle ve bunlara eşlik eden melodilerle sunulan etkinlik izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Cimnastik Takımımız Muğla 2'ncisi, Ferdi Yarışlarda Muğla Şampiyonu Oldu

Muğla Minikler Artistik Cimnastik İl Birinciliği Yarışmalarında Cimnastik Takımımız Minikler A Kızlar kategorisinde ve Küçük Kızlar kategorisinde Muğla 2’ncisi; ferdi yarışlarda Ege Yıldırım Muğla 1’incisi, Ela Erkan Muğla 1’incisi olarak Muğla Şampiyonu; Mithat Noyan Özdoğan Muğla 2’ncisi, Lara Louise Wellington Muğla 3’üncüsü oldu.  

Tüm öğrencilerimizi ve öğretmenimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Minik Kızlar Takım sporcularımız; Leyla Can Özyılmazel, Nehir Özman, Lara Bilgiç, Ayça Armina Biçer

Küçük Kızlar Takım Sporcularımız; Lara Louise Wellington, Ela Erkan, Zeynep Yüksel, Aleyna Gazen

Erkek Sporcularımız; Ege Yıldırım, Mithat Noyan Özdoğan

Küçük Ressamlarımızdan Renkli Sergiler

2. sınıf öğrencilerimiz Selin Ayanoğlu ve Zeynep Çakır ilk kişisel resim sergilerini okulumuzda açtı. Öğrencilerimiz kendi çocuksu bakış açılarıyla renkli dünyalarını yansıtan birbirinden güzel çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, çıkmış oldukları sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Kişiselleştirilmiş ve Farklılaştırılmış Kariyer Planlama Süreci

TED Bodrum Koleji olarak Kişiselleştirilmiş ve Farklılaştırılmış Kariyer Planlama Süreci yürütüyoruz. Öğrencilerimizin ilgi, merak ve yeteneklerini saptamak amacıyla uyguladığımız test, anket, envanter çalışmalarından veli görüşlerinin alınmasına, meslek tanıtımlarından akademik yeterliliklerin gözden geçirilmesine, üniversite tanıtımlarından yurtdışı üniversite kabul koşullarının sağlanmasına  kadar çok bileşenli bir süreç olan Kariyer Planlama Süreci'nin bu ayki aşaması Meslek Tanıtım Günü. 

16 Şubat 2018'de gerçekleştireceğimiz Meslek Tanıtım Günü'nde öğrencilerimiz ilgi, merak ve yetenekleri doğrultusunda meslekleri tanıyacaklar. Öğrencilerimizi her mesleğin yetkin bir üyesiyle karşı karşıya getireceğiz, bu sayede öğrencilerimiz ilgileri doğrultusunda meslek üyelerinden mesleğin çalışma koşullarını, yükselme olanaklarını ve daha nice konuyu öğrenmiş olacaklar. Sonuçta yaşayan rol modellerinden edindikleri izlenim ve bilgilerle ilgilerini hedefe dönüştürme olanağına sahip olacaklar. 

​Meslek Tanıtım Günü'nün açışışını bir panelle yapacağız. Panelin teması, Zamanın Ruhunu Gözeten Kariyer Planlaması olacak. Panelimize işletmeci, sosyal girişimci Gülten KAVURMACIOĞLU, Kişisel Gelişim Uzmanı Atiye ÖNÜR, bankacı, kariyer koçu Hilal OĞUZER ve 11. sınıf öğrencimiz Ege ÇETİN katılacak. PDR Uzmanımız Barış AYGENER'in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panelde Kavurmacıoğlu, Geleceği Tasarlamak, Önür, Kariyer: Kimin İçin?, Oğuzer, 21.yüzyılda Kariyer Fırsatları ve Seçenekleri, Çetin ise Belirsizlikler Dünyasında Kararlı Olmak başlıkları altında konuşacaklar.

Alanlarında yetkin panelistlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize kariyer planlamalarına ilişkin geleceği  kuşatacak bir vizyon kazandırmayı amaçlıyoruz.Verimliliği ve niteliğiyle gençlerimizin zihinlerinde iz bırakacağına inandığımız, vizyoner görüş ve düşüncelerin dillendirileceği panelimize değerli velilerimiz davetlidir.  

Gençlerimizin yaşamında unutulmaz bir dönüm noktası olacak ve yıllar sonra keyifle hatırlayacaklarına inandığımız bu sürecin heyecanını, siz velilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bilim Kahramanları First Lego League'de Buluştu

İstanbul’da 11-12 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor/First Lego League’ 14. Sezon Turnuvalarında öğrencilerimiz ‘Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu’ temasına ait çalışmaları ve robotlarıyla okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencimiz Yelken Junior Optimist League'de Türkiye Şampiyonu!

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Fethiye'de düzenlenen Yelken Kış Kupası Yarışlarında öğrencimiz Oğuz Önal Junior Optimist sınıfında Türkiye Şampiyonu oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Gelenek Bozulmadı; Öğrencimiz Türkiye Şampiyonu!

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Fethiye'de düzenlenen Yelken Kış Kupası Yarışlarında öğrencimiz Yiğit Yalçın Çıtak lazer 4.7 sınıfında Türkiye Şampiyonu oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED Bir Gelecek Projesidir

Türk eğitim sisteminin en büyük değerlerinden biri olan Türk Eğitim Derneğinin 90. yıl dönümü dolayısıyla öğrencilerimize yönelik bir sunum gerçekleştirildi. İki oturum şeklinde yapılan sunumda, Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulmuş olan Türk Eğitim Derneğinin 90 yılda yapmış olduğu çalışmalardan, eğitim alanındaki öncülüğünden ve Türk Eğitim Derneğinin bir parçası olan okulumuzdan bahsedildi.

Küçük Kız Voleybol Takımımız Bodrum Şampiyonu

Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Bodrum ilçesi okullar arası voleybol müsabakalarında Küçük Kız Voleybol Takımımız Bodrum Şampiyonu oldu. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Öğrencilerimiz Yüzmede Muğla Şampiyonu!

Muğla’da, 6-7 Şubat tarihlerinde  düzenlenen “İl Birinciliği Yüzme Müsabakalarında” Küçük Kızlar Yüzme ve Genç Kızlar Yüzme takımlarımız MUĞLA ŞAMPİYONU oldu. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Küçük Kızlar İl Birinciliği,
Eylül SARIOĞLU, Lara ATİK, Pembe Su USLU, Derin Duru UÇ, Beren SELÇUK, Rüya ATALAĞ, Doğa Meleş

Genç Kızlar İl Birinciliği
Sera SIR, Aleyna KAŞLIOĞLU, Damla ÖZKALAY, Yağmur Nur AKTI, Sündüs Dilek KÜÇÜKERDEM

Küçük Kızlar Takım, Serbest ve Karışık Bayrak Yarışı Birinciliği

Genç Kızlar Takım, Serbest ve Karışık Bayrak Yarışı Birinciliği

Bireysel Başarılar;

GENÇ TAKIM

Sera SIR; 100 m Serbest; 50 m, 100 m, 200 m Kelebek BİRİNCİLİĞİ

Aleyna KAŞLIOĞLU; 50 m, 200 m Serbest BİRİNCİLİĞİ, 100 m Serbest İKİNCİLİĞİ ve 200 m Karışık BİRİNCİLİĞİ

Damla ÖZKALAY; 50 m, 100 m, 200 m Sırtüstü İKİNCİLİĞİ

Yağmur Nur AKTI; 200 m Kurbağalama İKİNCİLİĞİ, 100 m Kurbağalama DÖRDÜNCÜLÜĞÜ, 50 m Kurbağalama ve 50 m Kelebek ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Sündüs Dilek KÜÇÜKERDEM; 100 m Sırtüstü ÜÇÜNCÜLÜĞÜ ve 50 m Serbest DÖRDÜNCÜLÜĞÜ

Ali TANMAN; 50 m, 100 m, 200 m Sırtüstü BİRİNCİLİĞİ ve 100 m Serbest DÖRDÜNCÜLÜĞÜ

Egemen ÇETİNKOL; 50 m Kelebek, 50 m Serbest, 100 m Serbest İKİNCİLİĞİ ve 200 m Serbest ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Ata Eren SENEMOĞLU; 50 m, 100 m Kurbağalama İKİNCİLİĞİ ve 50 m Serbest DÖRDÜNCÜLÜĞÜ

KÜÇÜK TAKIM

Eylül SARIOĞLU; 50 m Kelebek, 50 m Serbest ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Lara ATİK; 100 m Kurbağalama İKİNCİLİĞİ

Pembe Su USLU; 100 m Kurbağalama DÖRDÜNCÜLÜĞÜ

Ali Aras AKCAN; 100 m Serbest İKİNCİLİĞİ

Demir ÖZDEMİR; 100 m Serbest BİRİNCİLİĞİ, 50 m Serbest ve 50 m Sırtüstü ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

TED Kitapsever Kulübümüz Yu Hua'nun Yaşamak İsimli Kitabını Konuştu

TED Kitapsever Kulübümüz bu hafta Çin edebiyatının başyapıtlarından olan, uzun seneler ülkesinde yasaklanmış modern bir klasik olan Yu Hua’nın “Yaşamak” isimli kitabı için bir araya geldi ve kitabın ana teması olan “insan olma durumu”nu konuştu.

Zarafet Eğitim Programımız İkinci Dönem de Devam Ediyor

Öğrencilerimizin okul ve toplum içinde saygın, öz güveni yüksek, iletişime geçtiklerinde herkes tarafından örnek gösterilecek başarılı bireyler olmalarına katkı sağlaması amacıyla uyguladığımız 'zarafet eğitimi' programımızda birinci dönem öğrendiklerimizi içselleştirip ikinci dönem yeni eğitimlerimize başladık.

Öğrencimizden Bir Başarı Haberi Daha

Fethiye’de Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Kış Kupası Yelken Yarışlarında öğrencimiz Ali Beren Adamcil U17 kategorisinde takımı ile ikinci oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED Okulları PDR Uzmanları Hizmetiçi Eğitimi Ankara'da Gerçekleştirildi

TED Okullarında görev yapan PDR Uzmanlarına yönelik hizmet içi eğitim 1-2 Şubat tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. Eğitime PDR Uzmanlarımız Mehtap Burak ve Sibel Peşte "Mesleki Rehberlik" sunumu ile katılım gösterdi.

TED Meşalesi 90 Yıldır Yanıyor!

Türk Eğitim Derneği 90. kuruluş yıl dönümü resepsiyonu Ankara'da muhteşem bir organizasyonla gerçekleşti. Bir asra yaklaşan geçmişiyle gücünü milletinden alan ve kuruluş emrini bizzat Atatürk’ün verdiği Türk Eğitim Derneği 90 yaşında! Eğitime adanmış misyonuyla ve bir asra yaklaşan öyküsüyle Türk eğitim sisteminin köşe taşlarından olan Türk Eğitim Derneği, 31 Ocak Çarşamba günü Ankara’da düzenlediği muhteşem bir resepsiyonla 90. yıl kutlamalarına ev sahipliği yaptı.

Geceye, Milli eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Eski bakanlar ve meclis başkanları, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve eğitimciler katıldı. Başkent Üniversitesi Kurucusu ve yönetim üst kurulu başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da, bu özel günde TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu'nun daveti üzerine geceye katılan isimler arasındaydı.

Siyasetten iş dünyasına, sanat camiasından eğitim dünyasına kadar pek çok ismin katıldığı resepsiyonda bir ilk yaşandı. Cumhuriyet tarihinin dokuz milli eğitim bakanı (Ali Naili Erdem, Vehbi Dinçerler, Köksal Toptan, Turhan Tayan, Mehmet Sağlam, Metin Bostancıoğlu, Necdet Tekin, Nabi Avcı, İsmet Yılmaz) ilk kez aynı karede yer aldılar. Gecede konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türk Eğitim Derneği'nin 90'ıncı yılını kutlayarak öğrencilere kişilik, yetenek ve kabiliyetlerini en üst düzeyde geliştirmeleri için fırsat eşitliği temelinde eğitim vermeye çalıştıklarını söyledi.

Geceye okulumuzu temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Erdem Erken ve Okul Koordinatör Müdürümüz Sevinç Zeren katıldı.

Geleceğe Enerjin Kalsın

7. sınıf öğrencimiz Saba Bener’in Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında, enerji kaynaklarının bilinçli kullanılması gerektiğine dikkat çekmek amacıyla hazırladığı sticker dizaynı. Öğrencimize bu duyarlı davranışı için teşekkür ediyoruz. 

Öğrencimiz Ritmik Cimnastikte İl İkincisi Oldu

Okullar arası Ritmik Cimnastik İl Birinciliği müsabakalarında 1. sınıf öğrencimiz Zeliha Yalçın minikler kategorisinde Muğla 2’ncisi oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

İkinci Çeyrek Dönem Kitap Kurtlarımız

İkinci çeyrek dönemde okul kütüphanemizden en çok kitap alıp okuyarak “Kitap Kurdu” olan öğrencilerimiz Rüya Atalağ, Eylül Esma Mendeş, Ömer Faruk Altan oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, okuma tutkularının hep sürmesini diliyoruz.