Site İçi Arama
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Birlikte Engelleri Kaldırıyoruz
Öğrencilerimiz tarafından özel arkadaşları için hayata geçirilen "Bir Elmanın İki Yarısı Sosyal Sorumluluk Projesi" birbirinden renkli etkinliklerin olduğu bir dizi organizasyon ile okulumuzda ve Yahşi Özel Eğitim Kurumunda gerçekleştirildi. Engelleri aşmak üzere bir araya gelinen etkinliklerde birlikte yapılan resimler her iki okulun sevgi ağaçlarını süsledi. Öğrencilerimiz ile özel öğrenciler arasında yapılan dostluk maçından sonra hep birlikte pasta kesildi.
Halk Ozanı Neşet Ertaş Türküleriyle Okulumuzda Anıldı
Hayattayken, UNESCO Dünya Yaşayan İnsan Hazinesi listesine alınmanın onurunu yaşayan, ‘Bozkırın Tezenesi’ Türk Halk Müziğinin efsane ozanı Neşet Ertaş ölümünün 4. yılında okulumuzda anıldı. Konferans salonumuzda düzenlenen etkinlikte akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz efsane ozanın türkülerini koro ve solo halinde sundu. Neşet Ertaş'ın anısına vefa olarak hazırlanan konserde halk ozanımız ve bağlama ustası Neşet Ertaş'ın yorumladığı Kırşehir yöresine ait türkülerin dışında, kendisine ait olan "Ah Yalan Dünya", "Leyla'm", "Ahirim Sensin", "Dane Dane Benleri Var Yüzünde", "Nar tanesi", "Zahide", "Bahça Duvarından Aştım", "Gönül Dağı", "Neredesin Sen" adlı unutulmaz eserler seslendirildi. Bodrumlu sanatseverlerin ve velilerimizin izlediği konser ayakta alkışlandı.
Eskilere Hayat Veriyoruz
Artık kullanılmaz diye baktığımız, çöpe atılmak üzere kenara bırakılmış eşyalar, aslında yepyeni birer eşyaya dönüşebilirler. Eskilere Hayat Veriyoruz Projesi ile fazlalık diye baktığımız birçok eşya, muhteşem görüntüye sahip yepyeni bir eşya halini aldı. Eski bir kayığı şifonyer olarak kullanma, bir ayakkabıyı lambaya dönüştürme, çırpıcıdan mumluk, tavadan saat yapma ve çok daha fazlası. Eski eşyalardan nasıl yararlanmak gerektiğinin harika örnekleri bu sergimizde.
Öğrencilerimiz Coğrafya Olimpiyatlarına Katılıyor
10. sınıftan altı öğrencimiz coğrafya öğretmenleri ile birlikte 14. Uluslararası Coğrafya Olimpiyatları Türkiye seçmeleri birinci basamak sınavına katılmak üzere İzmir’e gitti. Birinci basamak sınavını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz sınav sonrası Ege Üniversitesi’ni de gezme fırsatı buldu. Öğrencilerimiz 25 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenecek olan ikinci ve üçüncü basamak sınavları için de hazırlıklara başladı. İngilizce Multimedya Sınavı olan ikinci basamak sınavı, çoktan seçmeli 40 sorudan oluşacak. Bu sınavda en başarılı olan öğrencilerin yüzde otuzu üçüncü basamak sınavına girebilecek. Üçüncü basamak sınavında arazi çalışması ve ’İngilizce Arazi Çalışması’ sınavlarını geçen Türkiye genelinden en başarılı 8 öğrenci ise Sırbistan’ın  Belgrad şehrinde yapılacak 14. Uluslararası Coğrafya Olimpiyatında ülkemizi temsil etme şansı yakalayacak. Coğrafya Olimpiyatları yarışma sınavlarının yanı sıra poster sunumu, kültürel etkinlikleri de kapsıyor. Kültürel etkinliklerde öğrencilerimiz 40 kadar ülkeden gelen 250’den fazla katılımcıya hazırladıkları gösteri ya da sunumlarla ülkelerini tanıtma imkanı da buluyorlar.
Velilerimiz Sertifikalarını Aldı
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü uzmanlarımızdan Sibel Peşte yönetiminde gerçekleştirilen ve dört hafta süren ‘Anne Baba Rolleri’ veli grup çalışması velilerimizin sertifikalarını almasıyla son buldu.
Ailemle Müzik Yapıyorum
5. sınıf öğrenci ve velilerimiz orff ritim etkinliğinde bir araya geldi. Metalofon, ksilofon, ritim çubukları, maracas ve beden perküsyonuyla karşılıklı ritim tutan öğrenci ve velilerimiz keyifli vakit geçirdiler.    
1. Sınıflarımız Postane Gezisinde
1. sınıf öğrencilerimiz ilçe postanemize giderek kitle iletişim araçları ve haberleşme ünitesi ile ilgili öğrendiklerini pekiştirdi. Postane personeli ile sohbet eden minik öğrencilerimiz kendilerinin yazdığı mektupları sevdiklerine gönderdi.
Şiir Saldım Gökyüzüne
3. sınıf öğrenci ve velilerimiz şiir söyleşisinde buluştu. Şairlerin en sevilen dizelerinin kanatlanıp uçuştuğu etkinlikte bazen duygu yüklü, bazen tebessüm dolu anlar yaşandı. Şiirlerin büyülü dünyasına yolculuk eden veli ve öğrencilerimiz evrensel bir dil olan şiirlerle duyguları dile getirmenin keyfini yaşadı.
Birlikte Seramik Yapıyoruz
Seramik yapmaktan öyle keyif aldık ki bu keyfi velilerimizle de paylaşmak istedik. Hal böyle olunca çocuklarımız ve ebeveynleriyle girdik seramik atölyemize... Çok eğlendik, gönlümüzce ürettik... Bu etkinlikte bizimle olan ailelerimize teşekkür ediyoruz.
Üç Boyutlu Ders
2. sınıf öğrencilerimiz ünite konuları olan "Vücudumuzdaki Organlar ve Görevleri"  konusunu üç boyutlu video izleyerek pekiştirdiler.  
Yaramaz Farecik Bir Gün...
Bir farecik varmış, çalı yığınını çekmeye çalışıyormuş fakat çalı yığını fareciğe göre o kadar ağır o kadar ağırmış kiiiiii..... tam burada kitap biter. Peki farecik ne yaparsa yorulmadan çalı yığınını taşır? Noktasında sözü çocuklara devrettik, iki gruba ayrılıp kendi planlarını ekipleri içinde yaptılar, yaptıkları planı resmettiler ve sonra diğer ekiplerle paylaştılar. Fareciği işbirliği kurtarır sonucuna böylece keşfederek vardılar.
Lego Robotik Kulübü Öğrencimizden Büyük Başarı
Dünyadaki eğitim reformunun merkezinde yer alan ve giderek daha çok önem kazanan STEM eğitimleri okulumuzda 2. sınıftan itibaren uygulanıyor. Lego Robotik Kulübü 3. sınıf öğrencimiz Mira Örtmen de bu projeler kapsamında taraftar projesini inşa edip programlayarak harekete geçirdi. Ultrasonik sensör ve  dokunma sensörü ile özel tasarım parçalar, dişliler, çarklar, akslar, farklı boyutlarda tekerlekler ve bağlantı parçaları kullanarak taraftar robotlarını inşa etmeyi başardı.    
Kimyasal ve Fiziksel Değişimler
6. sınıf öğrencilerimiz bu hafta ‘Kimyasal- Fiziksel Değişimler’ konusunu üç farklı deneyle gerçekleştirdiler. Deneyleri yaparken gözlemledikleri  renk değişimi, enerji -gaz çıkışı, çökelti oluşumu olaylarını heyecanla gözlemlediler. Deney sonuçları ve maddenin yapısındaki değişimler hakkında çıkarımlarda bulunurken kimyasal  tepkimelerde maddenin kimliğindeki değişimi yorumladılar.   
Tekerleğin Dünyasına Yolculuk
Anasınıflarımızla tekerleğin dünyasına yolculuk yaptık. Tekerleğin tarih içindeki serüveni, hangi zamanda hangi amaçla kullanıldığı hakkında konuştuk. Sonra da kendi tekerlekli aracımızı tasarladık...
Her Türlü Bağımlılığa 'Hayır'
PDR uzmanlarımızdan Barış Aygener 8. sınıf ve lise öğrencilerimize “Zararlı Alışkanlıklar; Bağımlılık” konulu bir seminer verdi. Bağımlılık yapan her türlü maddenin psikolojik, bedensel ve sosyal zararları konusunda bilgilendirmede bulunan uzmanımız zararlı maddelere nasıl ve neden başlandığını, kurtulma ve korunma yollarını örneklerle anlattı. Bu maddelerin insan vücudunda meydana getirdiği tahribatları video sunumlarıyla anlatan uzmanımız ‘Hayır’ diyebilmenin önemine vurgu yaptı.
Öğrencilerimizden İspanyolca Bilgi Yarışması
Lise hazırlık, 9. ve 10. sınıf öğrencilerimiz arasında İspanyolca bilgi yarışması düzenlendi. İkinci Yabancı Diller Zümresi tarafından hazırlanan yarışma konferans salonumuzda yapıldı. İspanya ve İspanyol kültürü hakkında soruların sorulduğu yarışmada ayrıca piyano ve dans gösterileri yer aldı. Kazanan öğrencilerimize sertifikaları ve ödülleri öğretmenlerimiz tarafından verildi.
Çeşitli Gıdalardaki Besin İçeriklerinin Tespiti Deneyi
9.sınıf öğrencilerimiz yaptıkları deneyde çeşitli ayraçlar kullanarak günlük hayatta tükettiğimiz gıdalarda (zeytinyağı, glikoz, nişasta) bulunan karbonhidrat, protein ve yağ moleküllerinin tespitini gerçekleştirdi. Besinlerle ayraçların etkileşimi sonucu ortaya çıkan renk değişimlerini gözlemleyen öğrencilerimiz bu testlerin idrar ve kan analizlerinde uygulamalarını tartıştı.
Asit Mi, Baz Mı?
8. sınıf öğrencilerimiz yaptıkları asit baz deneyinde, farklı indikatörler kullanarak maddelerin asit mi baz mı olduğuna karar vererek pH kağıdı ile ‘kuvvetli-zayıf asit’ ‘kuvvetli-zayıf baz’ ayrımını öğrendiler. Öğrencilerimizin aralarında yaptıkları "kim ilk önce beyazlatacak?" yarışması ile kireçli suya üfleyerek nötralleşme tepkimesindeki renk değişimini gözlemlediler. Asit-metal tepkimesinde ise çıkan hidrojen gazı ile balon şişirdiler ve yaktılar. Öğrencilerimiz hem öğrendiler hem de keyifli vakit geçirdiler.   
TYLE Projesi Öğrencileri Eğitimlerini Başarıyla Tamamladı
Türk Eğitim Derneği ve Amerikan Büyükelçiliği’nin kendi olanaklarıyla yeterli İngilizce eğitimi alamayan öğrenciler için el ele vererek gerçekleştirdiği "TYLE Sosyal Sorumluluk Projesi” öğrencileri 29 Aralık 2016 Perşembe günü iki yıl süren eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı.
Anasınıflarımız Kodlama Eğitiminde
Anasınıflarımız kodlama eğitimlerinin bir basamağı olan kod yazma ve kod okuma derslerini okulumuz Apple sınıfında eğlenerek öğreniyor.
Gingermanlerimiz Hazır
İlkokul 1. ve 4. sınıf öğrencilerimiz İngilizce öğretmenleriyle birlikte mutfak atölyemizde yeni yıl kurabiyelerini yaptı. Kurabiyelerini yaparken hem eğlenen hem öğrenen öğrencilerimiz derslerinde öğrendikleri İngilizce kelime ve konuşma kalıplarını günlük hayatta kullanarak pekiştirmiş oldu.  
TED Müzik Sokağı Yeni Yıl Konseri
Okulumuzda geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak sunulan TED Müzik Sokağı Dinletisinin Aralık ayı konseri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz piyano, keman, yan flüt ve gitarlarını bu kez yeni yıl için çaldılar. Yeni yıla notalar eşliğinde coşkulu bir biçimde “merhaba” diyen öğrencilerimiz, başarılı bir performans sergileyerek büyük bir beğeni topladılar.
Maddenin Değişimi
5. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersinde 'Maddenin Değişimi' konusunu deney yaparak elde ettikleri veriler ile pekiştirdiler. Öğrencilerimiz, saf maddelerin ayırt edici özelliklerini; erime, donma, buharlaşma ve yoğuşma olaylarını laboratuvarda yaptıkları deneylerle somutlaştırdılar.
TED Radyo Her Çarşamba Yayında
Radyo Kulübü öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu TED Radyo’nun bu haftaki konukları Lise Müdür Yardımcımız Özge Gönlübeyaz ile PDR Uzmanımız Barış Aygener'di. TED Radyo’yu her Çarşamba saat 15.30’dan itibaren www.tedbodrum.k12.tr/radyo/ linkinden canlı olarak dinleyebilirsiniz.
Küçük Aşçılardan Leziz Kurabiyeler
Mutfak atölyesinde kurabiye yapıyoruz. İngilizce öğretmenlerimizin eşliğinde yaptığımız bu etkinlikte küçük eller var gücüyle çalışıyor.
Ünlü Japon Piyanist Türkiye'deki İlk Konseri Okulumuzda Verdi
Devlet Sanatçısı unvanına sahip, ünlü Japon piyanist Hiroko Nagai Çalık okulumuzda unutulmaz bir resital verdi. Okulumuz organizasyonu ve Bodrum ve Karya Bölgesi Kültür Sanat ve Tanıtma Vakfı (BOSAV) destekleriyle gerçekleştirilen resitalde Çalık Bodrumlu sanatseverlerle buluştu. Türkiye’deki ilk konserini veren Çalık, bir buçuk saat süren resitalinde Chopin’den unutulmaz bir seçki ile bir piyanistin tüm teknik ve estetik yeteneklerini sergilemesini sağlayan eserlerini seslendirdi. 
Öğrencilerimizden Fransızca Bilgi Yarışması
Lise hazırlık, 9. ve 10. sınıf öğrencilerimiz arasında Fransızca bilgi yarışması düzenlendi. Yabancı Diller Zümresi tarafından hazırlanan yarışma konferans salonumuzda yapıldı. Fransız kültürü ve Fransa hakkında soruların sorulduğu yarışmada ayrıca piyano ve dans gösterileri yer aldı. Kazanan öğrencilerimize sertifika ve ödülleri Fransızca öğretmenlerimiz tarafından verildi. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Lisemizde Kariyer Günleri
Lise öğrencilerimizin geleceğini belirleyecek olan meslekleri seçmelerine ışık tutabilmek, yeteneklerinin farkına vararak kendilerine uygun, kariyer yapabilecekleri meslekleri tanımalarına yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz Kariyer Günleri'ne 20 farklı meslek grubundan uzman katıldı. Öğrencilerimiz alanında uzman meslek sahipleriyle buluşmadan önce okulumuz PDR uzmanı Barış Aygener'den meslek ve kariyer ve 21.yüzyılın meslek algısı ve meslekleri üzerine bilgi aldılar. Sonrasında öğrencilerimiz kariyer yolculuklarında akıllarına takılan soruları uzmanlarına sorma fırsatı buldu.  Kişisel programlarından vakit ayırarak kariyer günlerimize katılım gösteren; Patalog Dr. Selin Alponat’a Diyetisyen Dr. Ebru Piroğlu Durgut’a Pilot Özkan Uçak’a Psikiyatrist Uzm. Dr. Demet Danki Erken’e Eczacı Taylan Çağlar’a Bilgisayar Mühendisi Kaan Yorga’ya Mütercim Tercüman Umay Karabaş’a Avukat Özge Yelman’a Uluslar Arası İlişkiler ve Dış Ticaret Uzmanı Şahcihan Barış’a Mimar Serap Edis’e Veteriner Cevriye Sarsılmaz’a Diş Hekimi Demet Erdem’e   Makine Mühendisi Hüseyin Hamdi Akdoğan’a Tasarımcı Filiz Colln’e Gastronomi Uzmanı Pelin Dumanlı’ya Ekonomisti Hakan Oyan’a Endüstri Mühendisi Suna Aydın’a Arkeolog Şükran Köroğlu’na Reklam Fotoğrafçısı Ayça Komanbay’a teşekkür ediyoruz.  
Zeytin Hasadından Sonra Zeytin Sunumu
Okulumuzun 3. Sınıf öğrencileri zeytin hasadından sonra topladıkları zeytinlerle yaptıkları ürünlerini hem öğretmenlerinin hem de arkadaşlarının beğenisine sundular. Sınıflarında gerçekleştirdikleri sunumlarda zeytinin tarihini, üretim aşamalarını ve insan sağlığı için önemini de anlatan öğrencilerimiz, ayrıca zeytin ve ağaçlarından elde edilen başlıca ürünlerin de neler olduğunu öğretmen ve sınıf arkadaşlarıyla paylaştılar.
Yeni Yıl Kartlarımızı Gönderdik
Çocuklarımız, aileleri için hazırladıkları yeni yıl tebrik kartlarını postaneye giderek postaladılar.
Çocuklarda Sorumluluk Bilinci Oluşturmak
Okulumuz Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü uzmanlarından Sibel Peşte anasınıfı, birinci ve ikinci sınıf velilerimiz ile  “Çocuklarda Sorumluluk Bilinci” adlı veli grup çalışmasında bir araya geldi. Peşte, dört hafta sürecek olan çalışmasında çocuklarımızın yaş gruplarına göre onlara uygun basit sorumluluklar vererek bu kazanımları nasıl sağlayabileceğimizi anlatacak.
Hasat Sonrası Reçellerimizi Yaptık
Kentimizi temsil eden, bol çekirdekli ve kokulu mandalinaya sahip çıkmayı bilinç haline getiren öğrencilerimiz hasatta topladıkları mandalinaları okulumuzun mutfak atölyesinde gastronomi uzmanı gözetiminde reçel yaptılar. Bir meyvenin reçel olarak soframıza gelene kadar geçirdiği aşamaları yaşayarak öğrenen öğrencilerimiz reçel yapımı konusunda bilgi ve beceri sahibi olurken aynı zamanda bilinçli üretici ve tüketici olmanın farkına vardılar. Kendi elleriyle yaptıkları reçelin olmasını beklerken keyifli bir gün geçiren öğrencilerimiz yaptıkları reçelleri etkinlik sonunda evlerine götürdüler.
BTEC Award in Social Media Derslerimiz Başladı
Türkiye’de yalnızca TED okullarında okutulan BTEC programları “Award in Social Media Level 1” dersleri okulumuzda başladı. Bu programla öğrencilerimiz, eğitimleri ve mesleki gelişimleri için sosyal medya araçlarını kullanırken sosyal medyanın olumsuz etkileriyle baş edebilmenin yollarını öğrenecekler. Tamamı İngilizce olan program sonunda öğrencilerimiz, günümüzde önemi hızla artan ve geleceğin mesleklerinden biri olan “Sosyal Medya Uzmanlığı” alanında uluslararası düzeyde kabul gören BTEC sertifikası sahibi olacaklar.
Robotik Kulübü, First Lego League Turnuvalara Hazırlanıyor
Robotik Kulübü öğrencilerimiz, Şubat 2017’de gerçekleştirilecek olan Bilim Kahramanları Buluşuyor FLL 13. Türkiye Turnuvaları için hazırlıklara başladı. “Hayvanlar: Yaşam Ortaklarımız” temalı turnuva için çalışmalarını sürdüren öğrencilerimiz bir yıl boyunca düzenli çalışmalar yaparak projelerini uygulayacaklar. Turnuvada derece alan 7 takım, uluslararası turnuvalarda ülkemizi temsil edecek. FIRST LEGO League, her sezon 80 ülkeden 233 bin çocuk ve gencin katıldığı dünyanın en büyük çocuk bilim etkinliği olma özelliğini taşıyor.  
Maddenin Halleri
3. sınıf öğrencilerimiz ‘Maddenin Halleri’ deneyi ile maddenin ısı aldığında ve ısı verdiğinde hangi hallerde bulunduğunu yaparak yaşayarak öğrendiler. Deneyde renkli buz parçalarından yola çıkan öğrencilerimiz donma, erime, buharlaşma ve yoğunlaşma kavramlarını gözlem yaparak öğrendiler.
Öğrenci ve Velilerimiz Sevgi Maçında Bir Araya Geldi
8. sınıf öğrenci ve velilerimiz ‘Kızımla/Oğlumla Yeniden Çocuk Oluyorum’ etkinliği olan voleybol maçında bir araya geldi. Velilerimiz yeniden çocuk olmanın, öğrencilerimiz ise anne ve babalarıyla birlikte vakit geçirmenin keyfini çıkardı.