Site İçi Arama
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
İngilizce Öğretmenimiz Kanada Deneyimlerini Paylaştı
TED Okulları ve Kanada  Eğitim Bakanlığı’nın imzalamış olduğu anlaşma çerçevesinde Lise öğrencilerimizle birlikte Kanada’ya giden İngilizce Öğretmenimiz Gizem Ataman Kanada eğitim sistemi ile ilgili deneyim ve gözlemlerini diğer öğretmenlerimizle paylaştı. 
TED Müzik Sokağı Ekim Ayı Konseri
Okulumuzda geçtiğimiz yıl geleneksel hale gelen ve her ay düzenli olarak sunulan "TED Müzik Sokağı Dinletisi"nin Ekim ayı konseri gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz piyano ve gitar performanslarını sergileyip, gelen konuklarımıza ve arkadaşlarına güzel bir müzik şöleni yaşattılar.
Öğretmenlerimiz ATC 2016 20. Sonbahar Öğretmenler Sempozyumunda
TED Bodrum Koleji öğretmenleri, bu yıl 20.’si gerçekleştirilen Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu'na konuşmacı olarak katıldı. Sempozyumda Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Nazlı SAVRAN ‘Sosyal Bilgiler Dersinde Teknoloji Kullanımı’; Matematik Öğretmenimiz Befru SARIOĞLU ‘Tahmin etme Becerilerimi Geliştiriyorum’; Fen Bilimleri öğretmenimiz Ahmet EREN ’Biyoloji Dersinde Yaratıcı Oyun ve Simulasyon Uygulamaları’ sunumlarıyla katılırken İlkokul öğretmenimiz Füsun Ağaoğlu ise kendi alanıyla ilgili sunumlarda gözlemci olarak yer aldı.
Sindirim Sistemini Modellemeyle Öğrendiler
5.ve 7.sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri dersinde öğrendikleri sindirim sistemi konusunu sindirim posterleri ve sindirim modelleri yaparak somutlaştırdılar. Sindirim modellerini geri dönüştürebilir atıklardan ve evde kullanmadıkları malzemelerden tasarlayan öğrencilerimiz birbirinden özgün ve yaratıcı ürünler ortaya çıkardılar.
Ben Van Gogh Oldum
Anasınıflarımızda Ekim ayı sanatçımız Van Gogh'tu... Bu ay Van Gogh'un eserlerini, eserlerinde kullandığı renkleri, vurguladığı temaları tanıdık. Sınıfımızda ve koridorlarımızda mini bir Van Gogh sergisi oluşturduk.' Kargalarla Buğday Tarlası' adlı eserini derinlemesine inceledik, bu eserle ilgili önce yönergeli bir zeminde çalıştık ardından aklımızda kalanlarla özgün olarak bu eserle ilgili yaratıcılığımızı ortaya koyduk. Son olarak da tıpkı Van Gogh gibi kendi otoportrelerimizi çalışarak bu ayı tamamladık. Ekim ayı sonu itibariyle çocuklarımızın Van Gogh kimdir, hangi renkleri kullanır, en ünlü eserleri hangileridir sorularına hevesle karşılık verdiklerini görmek üstelik serbest çalıştıkları resimlerde ' ben Van Gogh oldum' dediklerini işiterek sanatçıyı içselleştirdiklerini bilmek bizleri çok mutlu ediyor. Şimdi sıra Kasım ayı sanatçımızda...
Tangram Oyunuyla Hem Eğleniyoruz Hem Öğreniyoruz
Tangram, geometrinin temeli olup matematik ve geometrik ilişkiler için içgörü kazanmamızı sağlayan bir oyundur. Şekilleri tanımak, sınıflandırmak, görsel ve mekansal algının gelişimi adına önemli kazanımlar sağlar. Aynı zamanda sabretmek ve başlanan işi sonlandırmak gibi yaşamsal alışkanlıkların edinilmesine katkıları vardır. Biz de kendi tangramlarımızı oluşturup çocuklarımıza sunduk, eğlenerek yaptıklarını ve keyif aldıklarını izlemek de ödülümüz oldu.
Yaşamak İstediğimiz Dünya
Okulumuzun 9. sınıf öğrencileri, Coğrafya dersinde öğrendikleri 'Bir Harita Çiziminde Bulunması Gereken Unsurlar'  konusunu farklı bir etkinlikle işledi. Öğrencilerimiz koordinat sistemi ve haritayı oluşturan unsurları kullanarak kendi dünyalarının haritalarını meydana getirdi. 
Boncuk Dizerek Küçük Kaslarımızı Güçlendiriyoruz
Anasınıflarımızda küçük boncukları dizdik önce, kıskaç hareketi, motivasyon, düzen, el-göz koordinasyonu, bir işi sıra takip ederek başlayıp bitirmek gibi kazanımları eğlenerek vermiş olduk. Ardından dizdiğimiz boncukların ütülendikten sonra aldığı şekilleri inceledik kiminiz kolye yapmayı hayal etti, kimimiz bardak altlığı… 
TED Okulları 15. Müdürler Toplantısı Gerçekleştirildi
TED okullarında görevli 71 okul müdürünün katıldığı 15.Müdürler Toplantısı bu yıl 21-23 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’ında gerçekleştirildi. Toplantıya okulumuzu temsilen Okul Genel Koordinatörümüz Sayın Fırat ASYALI ve İlkokul Müdürümüz Sayın Meryem EBREM katıldı. 38 TED Okulu'nun müdürleri arasında iyi uygulama paylaşımlarının gerçekleştirildiği toplantı verimli bir şekilde tamamlandı.   
MOL Günü Kutlu Olsun
Lise öğrencilerimiz, her yıl tüm dünyada 23 Ekim tarihinde kutlanan Mol Günü’nü, Kimya öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları eğitici ve keyifli deney etkinlikleriyle birlikte kutladı.
Merak Ettiklerimi Soruyorum; Beş Duyu Organımız
İlkokul 3. sınıf öğrencilerimiz "Beş Duyu Organımız" konusunu İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Yusuf Babayiğit’ten öğrendiler. Duyu organlarımızın adını, görevlerini ve nasıl korunmaları gerektiğini öğrenen öğrencilerimiz merak ettikleri sorulara da yanıt buldular. Bu etkinlikte bize destek olan velimiz Sayın Doktor Yusuf Babayiğit’e katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.
Doğal Malzemelerden Tablolar
2. sınıf öğrencimiz Can Atacan deniz kabukları, kurumuş dal ve yapraklar gibi doğal malzemelerden yaptığı ilk kişisel sergisini okulumuz fuaye alanında açtı. Doğayı çok sevdiğini ve her gün karşımıza çıkan doğa parçalarını, canlıları, yaşamın değişik türlerini fark etmemiz gerektiğini söyleyen minik öğrencimizi duyarlılığından dolayı tebrik ediyor, başarılarının ve projelerinin devamını diliyoruz.
Öğrencilerimiz Doğayı Gözlemliyor
İlkokul öğrencilerimiz Görsel Sanatlar derslerinde; sonbahar mevsiminin beraberinde getirdiği değişimleri ve renk armonilerini, okul kampüsümüzde kendi kadrajlarından gözlemleyerek resmettiler.
Öğretmen Öğretmene Öğretiyor Programımız Başladı
Öğretmenlerimizin bilgi, beceri ve deneyimlerini birbirleriyle paylaştığı “Öğretmen Öğretmene Öğretiyor” buluşmalarımızın ilki gerçekleştirildi. Matematik öğretmenimiz Befru SARIOĞLU “Sezgisel Öğrenme” ve Biyoloji öğretmenimiz Ahmet EREN “Biyoloji Öğretiminde Teknoloji Uygulamaları” adlı sunumlarını gerçekleştirdiler. Öğretmenlerimizin geliştirdikleri yöntem ve teknikleri meslektaşlarına aktarması için düzenlenen paylaşım toplantılarımız her hafta gerçekleştirilecek.
Kitapseverler Kulübü Yeni Dönemin İlk Buluşması; "Bizim Büyük Çaresizliğimiz"
“Sıkı bir dostluk... Aslında hikaye onların hikayesi, Ender’in ve Çetin’in... Günün birinde hayatlarına bir genç kız girer. Şimdi düşünme, hatırlama ve kendini didikleme zamanıdır.” Kitapsever Kulübümüzde bu hafta çağa özgü laf kalabalığından; dil, duygu, düşünce kirliliğinden paçalarına tek damla çamur bulaştırmadan çıkabilen, naif ve akıcı bir dil kullanan yazar Barış Bıçakçı’nın "Bizim Büyük Çaresizliğimiz" isimli kitabı üzerine konuştuk.
In The Fall
Okul öncesinde ingilizce öğrenimini yaşamsal deneyimlerle pekiştiriyoruz, sosyal hayata uyumlu ve her an çevremizde gördüklerimizle pekiştirdiğimiz unsurları eğlenerek bilgiye dönüştürüyoruz. İngilizce sınıflarımızda Beethoven'ın Silence adlı eseri eşliğinde içinde bulunduğumuz mevsimin çevremizde yaptığı değişikliklerle ilgili görselleri izledik. Sararan yapraklar, ağaçlarda gezen sincaplar, meşe palamudu, renkler ve sonbaharın tüm güzelliklerini ingilizce olarak deneyimledik. 
Miniklerimiz Dokuma Tezgahı İle Küçük Kaslarını Geliştiriyor
Mini dokuma tezgahımızla, el-göz koordinasyonu, motivasyon ve küçük kasları güçlendirmeye devam ediyoruz.
Öğrencilerimiz Sporda Başarıya Doymuyor
Öğrencilerimiz 2016-2017 Eğitim Öğretim yılına da değişik spor alanlarında büyük başarılara imza atarak başladılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. YÜZME Marmaris’te 8-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Uluslararası Aquamasters açık su yüzme yarışlarında öğrencilerimiz; Egemen Çetinkol 11-13 yaş kategorisinde 4x500m bayrak yarışında 2. olarak gümüş, 1500m yarışında 2. olarak gümüş madalya; Sinan Can Özer 14-16 yaş 1500m’de 1. Olarak altın madalya; Ali Tanman 200m’de bayrak yarışlarında 1. olarak altın madalya, 500m bayrak yarışlarında 2. olarak gümüş madalya; Mehmet Emre Şahin 2000m bayrak yarışlarında 1. olarak altın madalya, 500m bayrak yarışlarında 2. olarak gümüş madalya kazanmışlardır. GOLF Öğrencimiz Demir Kırımgeri; BMW Golf Cup International Juniour Cup 1.’si, Türkiye Yerel Yıldızlar Golf Turnuvası Minikler 1. Ayak ve 3. Ayak 1.’si, MM Proje Golf Turnuvası 2016 Juniour 3.’sü, TAV Passport Juniour 2.’si olmuştur. YELKEN Bodrum Sailing Center’da gerçekleştirilen yelken yarışlarında öğrencimiz Zeynep Alpartun 2.; ERA Bodrum Yelken Kulübü Optimist 4. gurup yarışlarında öğrencilerimiz Ela Defne Esmer 1. , Yağmur Demiröz 2., Deniz Özgün 3. olarak okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.
Eko Tim İş Başında
Çevreye duyarlı Eko Team öğrencilerimiz ve Bodrum Deniz Temiz Derneği/TURMEPA gönüllüleri "15 Ekim Uluslararası Kıyı Temizleme Etkinliği"nde bir araya gelerek Bitez kıyılarını temizledi.    
11. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası
TED Bodrum Koleji 11. Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 15-16 Ekim 2016 tarihlerinde 123 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.
Lise Öğrencilerimiz Yabancı Dil Derslerinde Dünya Gündemini Tartışıyor
Lise 9. ve 10. sınıf öğrencilerimiz her hafta İngilizce iletişimin etkin biçimde sağlandığı münazaralarda bulunuyorlar. Küreselleşen dünyamızın gündemini oluşturan savaşlar, açılık, yardım kuruluşları, aile hayatı, teknoloji gibi sosyal içerikli konular hakkında münazara yapan öğrencilerimiz bu sayede araştırma yapmakla beraber, yabancı dilde yorum yapabilme, karşıt görüş bildirme, soru sorma ve yanıtlama gibi birçok beceriyi gerçekleştiriyorlar.
Tarım Alanlarımızı Kışa Hazırladık
İlkokul öğrencilerimiz okulumuzun tarım alanlarını kışlık sebzelerin tohum ekimini yapabilmek için hazır hale getirdi. Önce, kendi yetiştirdikleri sebzeleri topladı ardından görevlerini ve nasıl kullanıldıklarını öğrendikleri tarım aletleri ile tarım alanını yabani ve zararlı otlardan temizledi.
Öğrencilerimiz Tohum Özgürlüğü Festivali'nde
Bodrum Tohum Derneği tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Kent Konseyi'nin destekleriyle gerçekleştirilen Tohum Özgürlüğü Festivali’ne lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz de katıldı. 
Öğrencilerimiz Kanada Eğitimlerini Tamamladı         
TED Okulları ve Kanada  Eğitim Bakanlığı’nın imzalamış olduğu anlaşma çerçevesinde öğrencilerimiz Begüm Öztürk, Ata Egemen Gürel, Gülce Kurt, Öykü Örücü, Öykü Dıngil, Bora Celebi, Mina Kemanlı, Zeynep Naz Yalvaç İngilizce Öğretmenimiz Gizem Ataman gözetiminde dört hafta süreyle Kanada Nova Scotia Halifax civarındaki çeşitli okullarda akademik eğitim aldılar.
Anasınıflarımızın Kas Gelişimlerini Destekleyici Aktiviteler Yapıyoruz
Kaslar genelden özele, büyük kaslardan küçük kaslara doğru gelişir. Omuz başından parmaklara doğru gelişen küçük kaslar çocuklarımızın el-göz koordinasyonu, öz bakım becerileri, okul ve sosyal yaşantıları için oldukça kritiktir. Makas tutmak ve kullanmak da kıskaç hareketinin gelişimi adına önemli bir beceridir. Kıskaç hareketi ilerde kalem tutmanın temeli olacak baş ve işaret parmaklarının birleşme anını ifade eder. Bu nedenle çocuklarımızın makas kullanarak çeşitli stillerde yapacağı kesme çalışmalarını destekliyoruz
Kas ve İskelet Sistemimizi Doç Dr. Feridun Çilli İle Birlikte İnceledik
4. sınıf öğrencilerimiz, değerli velimiz Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Feridun Çilli ile birlikte keyifli bir fen bilgisi dersi işlediler. Doktorumuz kas ve iskelet sistemimiz hakkında öğrencilerimize çok faydalı bilgiler verdi. Derste kemiklerimiz, eklemlerimiz ve kaslarımız ayrıntılı olarak incelendi.
Her Şey Güvenliğimiz İçin
Öğrencilerimizin okul taşıtlarında daha güvenli ve daha rahat yolculuk yapabilmeleri için uyulması gereken kurallar İlkokul Müdiremiz Meryem Ebrem tarafından yapılan bir sunumla öğrencilerimize hatırlatıldı. Sunum sonunda öğrencilerimiz merak ettikleri sorulara cevap buldu.
Hazine Avı Başlasın!
Şimdi eğlenme, keşfetme ve oyunla öğrenme zamanı... Hazine avı oyunuyla kodlama derslerimizin temelini oluşturmuş olduk. Kodlama derslerimizi ilerleyen süreçte ıpad'ler üzerinde ve soyut ortamda gerçekleştirmeden önce okulun çeşitli alanlarında  somut oyunlarla temellendireceğiz. Amacımız, çocuklarımızın yönergelere uygun adımlarla hedefe ulaşmalarını sağlamak. Bu sırada karşılaşacakları problemlere uygun çözüm önerileri geliştirmelerini de desteklemiş oluyoruz.
TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Görev Dağılımı Yapıldı
30.09.2016 Cuma günü toplanan TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği Genel Kurulu'nda, toplantıya katılan velilerimiz tarafından seçilen Yönetim Kurulumuz, 03.10.2016 Pazartesi günü ilk toplantısını yapmıştır. Yönetim Kurulu toplantısı sonucunda, yönetim kurulu içerisinde belirlenen görev dağılımı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Görev Dağılımı Nurcan ÇİLLİ - Okul Aile Birliği Başkanı Nuray ÖZGÜN - Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Fatma ERTUĞRUL - Yazman Sevgi TALIŞIK - Sayman Ayça BİÇER - Üye Okul Aile Birliği olarak tüm velilerimizden yapacağımız faaliyet ve etkinliklere katılımlarını ve desteklerini beklemekteyiz. Okul Aile Birliğimize iletmek istediğiniz her türlü görüş ve önerilerinizi OkulAileBirligi@tedbodrum.k12.tr mail adresine ulaşabilirsiniz. TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği olarak tüm TED Bodrum Koleji öğrencilerine ve siz değerli velilerimize başarı ve mutluluk dolu bir akademik yıl geçirmenizi dileriz.
Daha Yeşil Bir Bodrum İçin
Bodrum’da ilk defa farklı bir metotla ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirildi. Gelecek nesillere daha yeşil bir Bodrum ve daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için öğretmen ve öğrencilerimiz 500 adet tohum topunu toprakla buluşturdu. Kıraç alanların yeşil alanlara dönüştürülmesi amacıyla daha önce öğrencilerimiz tarafından hazırlanan ve içinde şeftali, badem, kayısı, erik, palamut meşesi ve nar gibi Bodrum’un iklimine uyum sağlayabilecek yaklaşık 10 çeşit ağaç türünün bulunduğu ceviz büyüklüğündeki tohum topları Temmuz ayında yanan Dereköy kıraç alandan toprağa fırlatıldı. Bu yöntemle tohum topu içinde çimlenen tohumlar köklerini zamanla bitki örtüsünün içine atarak ve toprağa ulaşımı sağlanarak, daha yeşil bir Bodrum’un oluşması hedeflenmiş olacak. 
Her Tohum Topu Bir Evrendir
Japon bilim insanı, filozof, çiftçi Masanobu Fukuoka der ki: ''Dünyadaki en güzel tohum topunu çocuklar yapar ve her tohum topu bir evrendir!'' Biz de bu öğretiden yola çıktık ve renkli kağıtları hamur haline getirip içlerine meyve çekirdekleri koyarak 4. sınıf öğrencilerimizle birlikte tohum toplarımızı yaptık. Tohum toplarımızı pazartesi günü doğayla buluşturacağız.
TED Bodrum Koleji Öğrencileri Okul Öğrenci Birliği Başkanını Seçti
Öğrencilerimiz 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı okul öğrenci başkanlığı seçimleri için sandığa gitti. Genel seçimleri aratmayan okul meclis başkanlığı seçiminde öğrencilerimiz, başkan adaylarının resim ve isimlerinin bulunduğu pusulalarla oylarını kullandı. Öğrencilerimizin oy kullanma işlemlerinin ardından yapılan sayımda; 680 geçerli oydan 519’unu alan öğrencilerimiz Özcan Yüksel, Musa Mertcem Özırmak, Ayşe Gümüşel, Mürvet Kalın ve Efe Akarsu okul meclis başkanlığına seçildi. Kendilerini ve aday olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, seçilen öğrenci meclisimizin başarılı bir dönem geçirmesini diliyoruz.
Sorumluluklarımın Farkındayım, Haklarımı Biliyorum
5. sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler derslerinde, değerler eğitimi kapsamında ‘sorumluluklarım’ ve ‘haklarım’ değerlerini işlediler. ‘Sorumluluklarımın Farkındayım, Haklarımı Biliyorum’ konulu çalışmada öğrencilerimiz kesme, yapıştırma, süsleme etkinliği ile afiş çalışmaları gerçekleştirdiler.
Onların Gülüşü Bizim Sorumluluğumuz
Sadece eğlenmek, sadece gülmek ve mutlu olmak yaşlarında onlar. Yarının sağlıklı yetişkinleri olmak için bugün onların mutlu ve güvende hissetmelerini sağlamak ise bizim sorumluluğumuz. Bu gülüşün kaynağını yaşatmanın sorumluluğunun farkındayız.
Anasınıflarımızda Serbest Zamanlar Çok Keyifli
Okul öncesi serbest oyun saatleri; sabah sınıf içine dağılmış 2'şerli 3'erli oynayan çocuklar, kendi aralarındaki sohbetler, kurulan ve bozulan oyunlar... Okullar bu saatleri korumalı ve çocukların oyun oynama hakkına sahip çıkmalıdır. Bu saatlerin çocuklarımızın problem çözme becerilerine, sosyal ilişki içinde kendilerini tanıma, ifade etme ve var etme deneyimlerine katkısı paha biçilemez.
Okulumuzda Seçim Heyecanı Başladı
Okulumuzda 2016-2017 Akademik Yılı Öğrenci Temsilciliği seçim süreci başladı. Öğrenci Temsilcisi olmak isteyen aday öğrencilerimiz konferans salonumuzda düzenlenen toplantıda kendilerini tanıtarak gerçekleştirmeyi planladıkları projelerini arkadaşlarıyla paylaştılar. Renkli bir seçim sürecinin yaşandığı okulumuzda adaylar okul kuralları çerçevesinde propagandalarını gerçekleştirebilecekler. Geleneksel seçim ritüellerinin hepsinin uygulandığı bu süreçte öğrencilerimiz Cuma günü seçmen olup, sandık başına gidecekler. Tüm adaylarımıza seçim sürecinde başarılar diliyoruz.