Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
Biz Hazırız!

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonluğunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki resmi ve özel okulların katılımı ile düzenlenen voleybol turnuvasına ekibimiz hazır. Öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.

Hafıza Egzersizi ve Fiziksel Aktivite Sporu; Oryantiring

Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz Beden Eğitimi Derslerinde harita yardımı ile yön bulmayı içeren ve zamana karşı yapılan bir spor olan oryantring branşının temel becerilerini ve bu sporun kurallarını uygulayarak pekiştiriyorlar.

Ortaokuldan Liseye Geçiş Sürecinde 8. Sınıf Velisi Olmak

PDR uzmanlarımızdan Gözlem Sırt 8. sınıf velilerimize bir araya geldi. 8. sınıf öğrencilerimizin gerek akademik gerekse bireysel düzeyde birçok değişimi içinde barındıran ergenlik dönemini, sınav kaygısıyla baş etme yollarını ve bu dönemde aile tutumlarının nasıl olması gerektiğinin konuşulduğu seminerde velilerimiz akıllarına takılan sorulara da yanıt buldu.

Güne Spor ve Dansla Başlıyoruz

Her Çarşamba ve Cuma küçük öğrencilerimizle güne egzersiz hareketleriyle ve dans ederek keyifle başlıyoruz. Çünkü biz sağlıklı ve mutlu olmanın önemini iyi biliyoruz.

Ara Güler'i Unutmayacağız

Anasınıfı miniklerimiz Ara Güler’i geçtiğimiz Mayıs ayında ‘Ayın Sanatçısı’ etkinliğimizde tanımış, çok sevmiş ve ona ithafen bir proje hazırlamışlardı. Bazı insanlar ölmez, bir ışık bırakır ve o ışıkla yaşar. Fotoğraf sanatının dev çınarı, dünyaca ünlü fotoğrafçı, Türkiye’nin değerlerinden Ara Güler de gelecek nesillere ışık olmaya devam edecek…

TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı 17 Ekim 2018 Çarşamba günü yapıldı. Kurulda 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği adına Sayın Fatma Ertuğrul, geçtiğimiz yıl düzenlenen faaliyetleri anlatarak velilerimize desteklerinden ötürü teşekkür etti. Ardından söz alan Sayın Banu Sargın geçtiğimiz yıl Okul Aile Birliği Faaliyet Raporu ile Denetleme Kurulu Raporunu velilerimizle paylaştı. 2017/2018 Eğitim Öğretim yılı Okul Aile Birliği çalışmaları oy birliğiyle ibra edildi ve emeği geçen birlik üyeleri katılan velilerimizden büyük alkış aldı.

Sonrasında yapılan oylama sonucu 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği aşağıdaki şekilde oluştu;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Nebiha KOÇ

Filiz KAYILI

Ayşegül ÇANAKÇI

Seda ÜNSAL

Serap EDİS

Denetleme Kurulu Asil Üye:

Nurcan SOYDAN

Geçen yıl başarılı çalışmalarıyla bizlere destek olan Okul Aile Birliği yönetimine şükranlarımızı sunuyor, yeni seçilen Okul Aile Birliği yönetimine başarılar diliyoruz.

Anasınıflarımız Bodrum'un Yerel Değerlerini Öğreniyor

Minik öğrencilerimiz, günümüz teknolojisinde kaybolmaya yüz tutmuş bir geleneğin izleri olan, önemli birer tarihi belge niteliğindeki yel değirmenlerini, sarnıçları ve beyaz küp şeker Bodrum evlerinin özelliklerini yerinde görerek öğrendi, keşfetti.

Modern Atom Teorisi

11. sınıf öğrencilerimiz Kimya dersinde, Modern Atom Teorisi ünitesi kapsamında ‘Su ile Sodyum Metalinin Reaksiyonu’ deney çalışmasını gerçekleştirdiler. Ünitenin kazanımlarını daha iyi pekiştirmek amacıyla eğlenceli deney çalışmasında aktif rol alan öğrencilerimiz, yaparak yaşayarak ve grup çalışması içinde yardımlaşarak öğrenmenin keyfine vardılar.

Öğrencilerimiz Uzay Yolculuğuna Çıktı

5. sınıf öğrencilerimiz, Astronomi ünitesi kazanımlarını pekiştirmek ve bilime olan ilgiyi artırmak amacıyla geleneksel etkinliklerimizden biri olan İzmir Uzay Kampında "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" programına katıldılar. Uzayda yaşam ve çalışma hissini simülasyonlarla eğlenceli bir ortamda takım çalışmasının önemini fark ederek deneyimlediler.

Öğrencilerimiz, katıldıkları program ile hidroponik (topraksız bitki yetiştirme) yöntemin özelliklerini öğrenirken, gözlem evinde teleskopla Apollo araçlarının indiği Ay’ın kraterlerini, Jüpiter’in kuşaklarını, Satürn’ün halkalarını, takımyıldızlar içindeki çift yıldızları gözleme fırsatı buldular. Yapay gece gökyüzünün oluşturulduğu dijital yıldız evinde konum astronomisi ve gök mekaniğini, fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneyler sunumu ve uzayın araştırılması çalışmalarında fen bilimlerinin nasıl kullanıldığını, Mars gezgini simülatörüyle sanal Mars keşfini, Gök Atlası ile Gök Mekaniğini öğrendiler. Uzayda yaşama ve çalışma hissini farklı simülasyonlarla deneyimlediler. Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar.

Atasözleri ve Deyimler Bulmacası

6. sınıf öğrencilerimiz, Türkçemizin soyut ve en zor öğrenilen konularından olan, kültürel dil hazinelerimiz “Deyimler ve Atasözleri” konusunu oldukça zeki ve eğlenceli bir yarışmayla keşfettiler. Altı gruba ayrılan öğrencilerimiz QR kodlarında gizlenen deyim ve atasözlerini bulduktan sonra kendilerine verilen şarkı besteleme, şiir, fabl, masal, öykü yazma, karikatür çizme görevlerini yerine getirdiler. Bu yarışmada öğrencilerimiz hem içlerindeki yetenekleri ortaya çıkarma hem de deyim/atasözü konusundaki bilgilerini, araştırarak ve eğlenerek arttırma fırsatı buldular. Dil zenginliğimizin günlük hayatta kullanımını teşvik eden bu etkinlik sonunda öğrencilerimiz yaptıkları çalışmaları arkadaşlarıyla paylaştılar.

Dijital Eğitim İçerikleri İle Öğrenmeyi Kalıcı Hale Getiriyoruz

Öğrencilerimizi teknolojiden soyutlamıyor, yaşadıkları çağa uygun dijital eğitim içerikleri ile öğrenmeyi eğlenceli ve kalıcı hale getiriyoruz. 1. sınıf öğrencilerimiz artırılmış gerçeklik uygulaması ile okuma yazma sürecini disiplinler arası çalışma ile pekiştirdiler. Gerçekleştirdikleri etkinlikte E,A ve L sesleri ile kelimeler türeten öğrencilerimiz bu kelimelerden renkli bayraklar oluşturdular ve ıpadlerinde bulunan uygulamayla bayraklarını 3 boyutlu hale getirdiler. 2 boyutla 3 boyutun farkını öğrenen öğrencilerimiz bu etkinlikle beraber bayrak ve bayrağa saygı ilkelerinin de önemini kavramış oldular.

Öğrencilerimiz Özel Arkadaşlarıyla Birlikte Bodrum Cup'ı Renklendirdi

Ortaokul öğrencilerimiz, Bodrum Sağlık Vakfı’nda eğitim gören özel arkadaşlarıyla birlikte ellerine aldıkları fırçalarla 30. The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali’ne katılan tekneler için hazırlanmış 100 flamayı renklendirdi. Bodrum Sağlık Vakfı'nın bahçesinde bir araya gelerek bir şeyler üretiyor olmanın mutluluğunu paylaşan öğrencilerimiz, özel arkadaşlarıyla birlikte neşe içinde unutulmaz bir gün geçirdi.

Kitapsever Kulübümüz "Kuşlar" İçin Buluştu

TED Kitapsever Velilerimiz, 20. yüzyıl İskandinav edebiyatının en önemli isimlerinden olan ve İskandinav Edebiyat Ödülü sahibi Tarjei Vesaas’ın çarpıcı eseri ‘Kuşlar’ için buluştu.

Öğrencilerimiz Başkanlarını Elektronik Ortamda Seçti

Okulumuzda, Öğrenci Meclisi ve Başkanlık seçimi gerçekleştirildi. İlkokuldan lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz, online olarak hazırlanan seçim sistemine ıpad ve bilgisayarlarından giriş yaparak güvenli bir ortamda oylarını kullandı. Seçim işleminin oy pusulalarına gerek kalmadan elektronik ortamda yapılmasını sağlayan sistem sayesinde kullanılan oyların adaylara göre dağılımı konferans salonumuzda grafiksel olarak an be an takip edildi. Demokratik bir seçim ortamında, centilmence yarışan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, seçilen öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Sonuçlar; Lise - Ortaokul Grubu TED SES (İdil Deda, Sena Şahin, İdil Aktı, Yağmur Sağlıcak, Arda Aktı, Can Soyarık, Mehmet Güneri, Kasım Emre Çağlar), İlkokul Grubu TED Meşaleleri (Rüya Atalağ, Rüzgar Sağlam, Lara Şaşmaz, Bennu Doyranlı, Kaan Ceylan, Beliz Doyranlı, Maya Kayılı).

Öğrencilerimiz Uzayı Keşfediyor

5. sınıf öğrencilerimiz, Fen Bilimleri dersi ‘Astronomi ve Uzay Bilimleri’ kazanımları kapsamında I-pad Sky View uygulaması ile gökyüzü gözlemi yaptıktan sonra, okulumuzda bulunan teleskopun bölümlerini yakından inceleme fırsatı buldular. Aynı kazanımı 'Eğlenceli Bilim' uygulamaları ile pekiştiren öğrencilerimiz Dünya'nın oluşum sürecini ‘Big Bang Büyük Patlama’ deneyi ile öğrenirken, astronominin gizemli dünyasını yaparak-yaşayarak keşfetmiş oldular.

"Tut Tutabilirsen" Eğlenceli Matematik Etkinliği

6. sınıf öğrencilerimiz “Tut Tutabilirsen” isimli matematik etkinliğinde takımlara ayrılarak birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Üslü sayılar konusu ile ilgili soruların üzerinde yer aldığı dikdörtgenler prizma şeklindeki soru kutularını yere koymanın kural gereği yasak olduğu etkinlikte, öğrencilerimiz bir yandan yaratıcı çözümler geliştirirken, bir yandan da takım çalışmasının önemini kavramış oldu. Eğlenerek öğrenen çocuklarımıza eğitim serüvenlerinde matematik korkusundan uzak günler diliyoruz.

Öğrencilerimiz BTEC Sertifikalarını Aldı

Türkiye’de K12 düzeyinde ilk kez ve sadece TED okullarında uygulanan BTEC (Business and Technology Education Council) tanıtım toplantımız gerçekleştirildi. Toplantıda, Pearson Türkiye BTEC Koordinatörü Can Mindek, programa başvuru ve programın uygulama koşulları hakkında Hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrenci ve velilerimizi bilgilendirdi. BTEC sertifikalarının uluslararası geçerlilik düzeyi ile ilgili de detaylı bilgi veren Can Mindek, programı tamamlayan öğrencilerimizin İngiltere’de, başta Oxford Üniversitesi olmak üzere, dünyanın en iyi üniversitelerine başvuruda sahip olacakları ayrıcalıkları paylaştı. Toplantıda ayrıca, geçtiğimiz yıl BTEC Programını üstün başarı ile tamamlayan öğrencilerimize sertifikaları takdim edildi.


2018 - 2019 akademik yılında okulumuzda uygulanacak olan BTEC Programlarımız;
● Pearson BTEC Seviye 2 Bilişim Teknolojileri (Pearson BTEC Level 2 Certificate in IT), 
● Pearson BTEC Seviye 2 Sanat ve Tasarım (Pearson BTEC International Level 2 Certificate in Art and Design) ve
● Pearson BTEC Seviye 2 Mutfak Sanatları (Pearson BTEC Level 2 Award in Home Cooking Skills) olarak belirlendi.

Öğrencilerimiz Başkanlarını Elektronik Ortamda Seçecek

Okulumuzda, Öğrenci Meclisi ve Başkanlık seçimi için geri sayım başladı. Aday öğrencilerimiz renkli ve yaratıcı seçim vaatleriyle başkanlık için yarışıyor. İlkokuldan lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerimiz, 9 Ekim Salı günü online olarak hazırlanan seçim sistemine ıpadlerinden giriş yaparak güvenli bir ortamda oylarını kullanacaklar. Seçim işleminin oy pusulalarına gerek kalmadan elektronik ortamda yapılmasını sağlayan bir sistem olan bu uygulama sayesinde, seçim sonuçları anında öğrenilecek. Oylama işlemi devam ederken kullanılan oyların adaylara göre dağılımı konferans salonumuzda grafiksel olarak anbean takip edilebilecek. Demokratik bir seçim ortamında, centilmence yarışan tüm aday öğrencilerimizi tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyoruz.

Fark Yaratan Sınıflar Eğitimde Yenilikçi ve Güçlendirici Yaklaşımlar Projesi: Beceri Takası

Öğrencilerimizin "Para neden bu kadar önemli? Paradan önce ne vardı? Becerilerimizi de takas edebilir miyiz?" sorularıyla başlayan; onların bilgi, beceri, yetenek ve tecrübelerini başkaları ile paylaşabilmesi böylece empati, sabır ve iletişim kurma yeteneklerini geliştirmesi ve akran zorbalığının önüne geçilmesi amacıyla ortaya çıkan ‘Beceri Takası’ etkinliğimiz ‘Fark Yaratan Sınıflar-Eğitimde Yenilikçi ve Güçlendirici Yaklaşımlar Projesi’nin bir parçası haline geldi. Dünyanın ilk sosyal girişimci ağı olan Ashoka'nın Türkiye Ofisi tarafından hayata geçirilen Fark Yaratan Sınıflar – Eğitimde Yenilikçi ve Güçlendirici Yaklaşımlar Projesi'ne seçilen ‘Beceri Takası’ etkinliğimizi İlkokul Öğretmenimiz Serkan Dağ anlatıyor. 

http://www.farkyaratansiniflar.org/beceri-takasi.html

Fark Yaratan Sınıflar Nedir?

Fark Yaratan Sınıflar-Eğitimde Yenilikçi ve Güçlendirici Yaklaşımlar Projesi
2017 yılında, Ashoka18 Programı kapsamında başlatılan eğitim ortamlarında -ilk aşamada ilkokullarda- öğretmenleri, çocukların fark yaratan becerileri edinmeleri ve yaşama geçirmeleri için yenilikçi ve güçlendirici uygulamalarla desteklemek amacıyla ortaya çıkmış bir proje. Proje, fark yaratan becerileri destekleyen sınıf içi uygulama örneklerine erişmeyi, bu uygulamaları derleyip görselleştirmeyi ve yaygınlaştırmayı içeriyor. Proje, öğretmenleri hem kendilerini hem de öğrencilerini güçlendirmek için kullanabilecekleri kaynaklarla buluşturuyor.

Değerler Eğitimimiz: Görgü ve Zarafet Kuralları

Değerler Eğitimi kapsamında Anasınıfı ve İlkokul öğrencilerimiz için uyguladığımız ‘Görgü ve Zarafet Kuralları’ eğitimlerimiz devam ediyor. Öğrencilerimiz ‘Görgü ve Zarafet Kuralları’ eğitimlerinde bedenin uygun duruşu, selamlaşma, sofra düzeni, yemek adabı ve öz bakım gibi çeşitli davranış biçimlerini dramatizasyon ve uygulamalı yöntemler ile öğreniyor. Öğrencilerimizin öğrendiklerini içselleştirmeleri ve bir yaşam şekli haline getirmelerini sağlamak amacıyla yeni bir projeyi hayata geçirdik. Buna göre Anasınıfı, 1 ve 2. sınıf öğrencilerimiz, bir ay boyunca öğrendikleri/uyguladıkları zarafet kurallarını yazarak sınıflarına astıkları "Zarafet Zarflarına" atacaklar. Her ayın sonunda açılacak olan zarflarla kurallar üzerinde değerlendirmeler yapılacak. Öğrencilerimiz eğitim öğretim yılı boyunca sürecek olan "Zarafet Zarfları" projesi ile öğrendiklerinin yanı sıra; yardımlaşma, saygı, sevgi ve dürüstlük kavramlarını içselleştirmiş olacaklar.

Rixos Olive Fest Zeytin Hasadı Coşkusuna Ortak Olduk

Yöresel değerimiz olan zeytin ve zeytin ağaçlarının korunması, yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması amacıyla ulusal ve uluslararası pek çok projeye imza atan okulumuz, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Bodrum Rixos Olive Fest etkinliğine katılarak hasat coşkusuna ortak oldu. Her yıl öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz zeytin hasadı sonrasında elde ettiğimiz zeytinyağlarımız ile yer aldığımız festivalde standımız ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Languages Are The Bridge to Other Cultures

Eleştirel düşünme ve global dünyada yaşama becerilerini kazandırmaya yönelik çok yönlü bir eğitim programı uygulayarak etkin yabancı dil eğitimi veren okulumuz, uluslararası standartlardaki sertifikalı yabancı dil eğitim sistemiyle öğrencilerimizi, sadece iletişim kurmayı bilen değil, edindiği vizyonla dünya vatandaşı olma özelliklerine sahip bireyler olarak yetiştiriyor. Sosyal, kültürel ve iletişimsel becerileri gelişmiş bireyler yetiştirebilmenin iyi bir dil eğitiminden geçtiğine inanan okulumuz, herkes tarafından kabul gören dünya kültürlerini bir araya getirerek nitelikli ve tecrübeli Türk ve yabancı öğretmen kadrosuyla eğitim yoluna devam ediyor.

Öğrencilerimiz Keşfederken Öğreniyor, Öğrenirken Eğleniyor

4. sınıf öğrencilerimiz bu hafta Bilim dersinde, fosil oluşumunu ve bir fosilin topraktan nasıl çıktığını öğrenmek amacıyla "Fosil Atölyesi" çalışmasını gerçekleştirdiler. Eğlenceli Bilim setlerinden yararlanarak önce büyüteçlerle fosil örneklerini inceleyen öğrencilerimiz sonra toprak içinde yer alan köpek balığı dişlerini bir paleontolog gibi buldular. Eğlenerek, keşfederek ve uygulayarak öğrenen öğrencilerimiz keyifli bir ders geçirdiler.

LGS ve LKS Süreci Bilgilendirme Toplantılarımız Gerçekleştirildi

8. ve 12. sınıf velilerimize yönelik Liseye ve Üniversiteye hazırlık süreci ile ilgili bilgilendirme toplantılarımız gerçekleştirildi. Okul yöneticilerimiz ve rehberlik birimimiz tarafından gerçekleştirilen toplantılarda velilerimiz; LGS ve YKS sınavları, sınavlara hazırlık sürecinde okulumuzda uygulanan çalışmalar, velilerimizin bu süreçte nasıl bir yol izleyebileceği konularında bilgilendirilmede bulunuldu.

Okulumuzda Seçim Heyecanı Yaşanıyor

Öğrencilerimize demokratik yolla seçme/seçilme haklarının önemini yaşatabilmek ve öğrencilerimizi okul kararlarında işleyişin içine dahil edebilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz ‘Öğrenci Başkanlığı ve Meclisi Seçimleri’ süreci başladı. Seçim yarışına, bilgilendirme ve tanıtım toplantısıyla başlayan öğrencilerimiz seçimleri kazanmaları halinde uygulamayı düşündükleri yenilikler hakkında seçmenlerine bilgi verdi. Aday olan tüm öğrencilerimize seçim sürecinde başarılar diliyoruz.

Karya Çiçekleri Türkiye Şampiyonu

Eylül ayının ilk haftası, Samsun’da Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Minikler Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasında öğrencilerimizin de içinde yer aldığı Bodrum Karya Çiçekleri Kulübü ‘Halkoyunları Minikler Geleneksel Düzenlemeli Dal’da Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerimiz Esma Cemre Öz, Rüya Atalağ, Ece Soyarık, Yağız Çolak, Arda Orhan, Mert Erdoğan, Ege Batmaz ve değerli öğretmenimiz Mehmet Serkan Özcan’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TED Bodrum Koleji Spor ve Sanat Akademisi 6 Ekim’de Başlıyor

Öğrencilerimizin zihinsel, sosyal ve bedensel gelişimlerini desteklemek, yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla oluşturduğumuz zengin içerikli Spor ve Sanat Akademisi derslerimiz 6 Ekim’de başlıyor. Spor ve Sanat Akademisi’nde öğrencilerimiz kendi yaşlarına uygun gruplarda ve seviyelerde, keyifli, eğlenceli ve dolu dolu zaman geçirme fırsatı bulacaklar. Hafta sonu yapılacak olan kurs çalışmalarımız konularında uzman ve deneyimli antrenörler ve öğretmenler rehberliğinde yürütülecek. Branşlar; Yüzme, Aquagym&Aquarunning, Basketbol, Cimnastik, Golf, Voleybol, Tenis, Sörf, Okçuluk, Davul/Bateri, Perküsyon, Desen Atölyesi ve Seramik Atölyesi olarak belirlendi. Ayrıntılı bilgi için; 0252 317 28 28 / 1505

Simya'dan Kimya'ya

9. sınıf öğrencilerimiz, kimyanın bilim olma süreci konusu kapsamında, simyacıların kullandıkları yöntem ve tekniklerin kimyada nasıl kullanıldığını laboratuvar ortamında gerçekleştirdikleri deneyler ile keşfettiler. 

Öğrencilerimiz Kulüp Seçimlerini Gerçekleştirdi

Yıl boyunca çalışmalar gerçekleştirecek olan öğrenci kulüplerimiz, Kulüp ve Etkinlikler Koordinatörümüz Mehtap Şenel’in rehberliğinde kulüp öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize tanıtıldı. Tanıtımların ardından, öğrencilerimize kapsamlı bir içeriğe sahip olan Kulüp Tanıtım Broşürleri dağıtıldı. Broşürlerde yer alan detaylı bilgileri inceleyerek ilgili formları dolduran öğrencilerimiz, kulüp seçimlerini yaparak ilgi, yetenek ve istekleri doğrultusunda kulüplerini belirledi. Öğrencilerimiz kulüplerinde yıl boyunca yapacakları çalışmaları yıl sonunda sergileyecekler.

Öğrencilerimiz Beynin Yapısını Laboratuvar Ortamında İnceledi

11. sınıf öğrencilerimiz Biyoloji dersinin 'Sinir Sistemi' ünitesi kapsamında vücudumuzun yönetim merkezi olan beynimizi, laboratuvar ortamında inceledi. Öğrencilerimiz, beynin ana bölümlerinin fonksiyonlarını gözlemlerken enine ve boyuna kesit uygulamaları ile de beynin başlıca kısımlarını anatomik ve histolojik açıdan tanıdı. Böylece derslerde teorik olarak öğrendiklerini somutlaştırarak pekiştirmiş oldu.

Naylon Poşet Kullanımına Dur De Doğaya Can Ver

1. sınıf öğrencilerimiz, oryantasyon haftasında, sosyal sorumluluk projesi olarak 'Naylon Poşet Kullanımına Dur De Doğaya Can Ver' projesini hayata geçirdi. Naylon poşet kullanımının yarattığı çevre kirliliği ve neden olduğu sorunlar konusunda bilinçlenen ve bu konuda mesaj vermek isteyen öğrencilerimiz ürettikleri bez çantaları diledikleri gibi renklendirdi. Yıl boyunca, naylon poşet yerine kendi ürettikleri bez çantaları kullanacak olan öğrencilerimiz, doğa ve çevre konusunda bilinçlenirken arkadaşlarına ve ailelerine de örnek olmayı hedefliyorlar.

5. Sınıf Velilerimizle Rehberlik Çalışması

PDR uzmanlarımızdan Kayane Kutlu 5. sınıf velilerimize bir araya geldi. 5. sınıf öğrencilerimizin gerek akademik gerekse bireysel düzeyde birçok değişimi içinde barındıran ortaokul dönemini ve bu döneme uyum süreçlerinin konuşulduğu rehberlik çalışmasında velilerimiz akıllarına takılan sorulara da yanıt buldu.

Öğrencilerimiz Uygulamalı Deneylerle Öğrendiklerini Pekiştiriyor

10.sınıf öğrencilerimiz Kimyanın temel yasalarından biri olan 'Kütlenin Korunumu Kanunu'nu laboratuvar ortamında gerçekleştirdikleri uygulamalı deneylerle öğrendiler. “Duyarsam bilirim, görürsem hatırlarım, yaparsam anlarım (Konfüçyüs)” ilkesinin benimsendiği Fen Bilimleri derslerimizde öğrencilerimizin deneylerde aktif rol oynamaları hem ders ortamını keyifli hale getiriyor hem de zor olduğunu düşündükleri kazanımları daha rahat edinmelerini sağlıyor.

Karya Yolunda Trekking Keyfi

Lise Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimizle birlikte Cumartesi günü Karya Yolu doğa yürüyüşü (Trekking) etkinliğimizi gerçekleştirdik. Beden Eğitimi zümremizin rehberliğinde, öğrencilerimizin birbirleriyle kaynaşma ve ekibe uyum sağlama sürecini hızlandırmak, onlara doğayı sevme ve koruma bilinci kazandırmak ve TED ruhuyla yeni bir döneme merhaba demek amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlik oldukça keyifli geçti. Güneşli bir havada, hep birlikte, neşe içinde geçen etkinlik öğrencilerimiz için kaynaşma ve motivasyon kaynağı oldu.

STEM Bungee Jumping

Bilim İnsanı Yetiştirme Programı öğrencilerimiz bu hafta İnovasyon Kulübünde yine bir STEM çalışması gerçekleştirdiler. Yeterli miktarda paket lastiğinin ucuna bağladıkları kütle ile 'Bungee Jumping' modeli kurgulayan öğrencilerimiz, laboratuvar ortamında kurdukları denklemler doğrultusunda atış denemeleri gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz ayrıca, genç girişimcilerin TEDTalks'ta yaptıkları konuşmaları izleyerek yeni inovatif fikirler oluşturuyorlar.

Anasınıfı Miniklerimiz Gönüllerince Eğlendi

Anasınıfı öğrencilerimiz ile geçirdiğimiz güzel haftayı düzenlediğimiz ‘Hoş Geldiniz Partisi' ile renklendirdik. Birbirinden eğlenceli yarışmaların olduğu partide miniklerimiz gönüllerince eğlendi.