Müzik

Müzik


TED Bodrum Koleji’nde öğrencilerimizin tümüne evrensel müzik kültürü kazandırılmaya çalışılır. Müzik derslerimizde kuramsal bilgileri öğretmenin yanı sıra, öğrencilerimizin her birinin okulumuzdan mezun olmadan önce en az bir müzik aleti çalabilmesi hedeflenmektedir.

Anaokulu ve ilkokul 1. ve 2. sınıflarımızda müzik programı hedefimiz çocuklara müziği sevdirmektir. Öğrencilerimiz müzik dersinde; ritim çalışmaları, ses ayırt etme çalışmaları, şarkı söyleme, yaratıcı hareket/dans, müzikli öykülere eşlik etme çalışmaları yapmaktadır.

Öğrencilerimiz ilkokul 3. sınıftan itibaren bir müzik aleti seçerler ve öğrenimleri boyunca bu müzik aletinde uzmanlaşırlar. Okul korosu ve orkestrası, yeteneklerini daha ileri taşımak isteyen öğrencilerimizi okul sonrasında düzenlenen çalışmalarla desteklemektedir. Koromuz ve orkestramızın yerel, ulusal ve uluslararası festivallere katılımı sağlanarak müziğe ilgi duyan öğrencilerimizin motivasyonu artırılmaktadır.

Okulumuzun bahçelerinde ve koridorlarında, teneffüslerde ve öğle aralarında her ay bir bestecinin ezgilerinden oluşan müzik yayını yapılarak bestecilerle öğrencilerimizin tanışması sağlanır. Öğrencilerimizin canlı performanslarını tüm okulla paylaşmalarını sağlamak amacıyla, ayda en az bir kez “Müzik Sokağı Dinletileri” yapılmaktadır. Okulumuz, sahip olduğu çok sesli çağdaş çocuk korosu ve orkestrası ile öğrencilerimize müzik alanında kendilerini ifade edebilecekleri fırsatlar yaratmaktadır. Eğitim yılı içerisinde, öğrenci ve öğretmenlerin birlikte düzenlediği konser ve sunumlarla, öğrencilerimizin önemli müzisyenleri tanımaları sağlanmaktadır.

Atatürk Köşesi

Ansolon