Site İçi Arama
TR EN
KURUMSAL
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE
KAYIT BİLGİLERİ
ANAOKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
LİSE

ORTAOKUL

Biz Hazırız!

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonluğunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki resmi ve özel okulların katılımı ile düzenlenen voleybol turnuvasına ekibimiz hazır. Öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.

Devamını Oku  
Hafıza Egzersizi ve Fiziksel Aktivite Sporu; Oryantiring

Ortaokul ve Lise öğrencilerimiz Beden Eğitimi Derslerinde harita yardımı ile yön bulmayı içeren ve zamana karşı yapılan bir spor olan oryantring branşının temel becerilerini ve bu sporun kurallarını uygulayarak pekiştiriyorlar.

Devamını Oku  
Ortaokuldan Liseye Geçiş Sürecinde 8. Sınıf Velisi Olmak

PDR uzmanlarımızdan Gözlem Sırt 8. sınıf velilerimize bir araya geldi. 8. sınıf öğrencilerimizin gerek akademik gerekse bireysel düzeyde birçok değişimi içinde barındıran ergenlik dönemini, sınav kaygısıyla baş etme yollarını ve bu dönemde aile tutumlarının nasıl olması gerektiğinin konuşulduğu seminerde velilerimiz akıllarına takılan sorulara da yanıt buldu.

Devamını Oku  
TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

TED Bodrum Koleji Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı 17 Ekim 2018 Çarşamba günü yapıldı. Kurulda 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği adına Sayın Fatma Ertuğrul, geçtiğimiz yıl düzenlenen faaliyetleri anlatarak velilerimize desteklerinden ötürü teşekkür etti. Ardından söz alan Sayın Banu Sargın geçtiğimiz yıl Okul Aile Birliği Faaliyet Raporu ile Denetleme Kurulu Raporunu velilerimizle paylaştı. 2017/2018 Eğitim Öğretim yılı Okul Aile Birliği çalışmaları oy birliğiyle ibra edildi ve emeği geçen birlik üyeleri katılan velilerimizden büyük alkış aldı.

Sonrasında yapılan oylama sonucu 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği aşağıdaki şekilde oluştu;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Nebiha KOÇ

Filiz KAYILI

Ayşegül ÇANAKÇI

Seda ÜNSAL

Serap EDİS

Denetleme Kurulu Asil Üye:

Nurcan SOYDAN

Geçen yıl başarılı çalışmalarıyla bizlere destek olan Okul Aile Birliği yönetimine şükranlarımızı sunuyor, yeni seçilen Okul Aile Birliği yönetimine başarılar diliyoruz.

Devamını Oku  
Öğrencilerimiz Uzay Yolculuğuna Çıktı

5. sınıf öğrencilerimiz, Astronomi ünitesi kazanımlarını pekiştirmek ve bilime olan ilgiyi artırmak amacıyla geleneksel etkinliklerimizden biri olan İzmir Uzay Kampında "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" programına katıldılar. Uzayda yaşam ve çalışma hissini simülasyonlarla eğlenceli bir ortamda takım çalışmasının önemini fark ederek deneyimlediler.

Öğrencilerimiz, katıldıkları program ile hidroponik (topraksız bitki yetiştirme) yöntemin özelliklerini öğrenirken, gözlem evinde teleskopla Apollo araçlarının indiği Ay’ın kraterlerini, Jüpiter’in kuşaklarını, Satürn’ün halkalarını, takımyıldızlar içindeki çift yıldızları gözleme fırsatı buldular. Yapay gece gökyüzünün oluşturulduğu dijital yıldız evinde konum astronomisi ve gök mekaniğini, fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneyler sunumu ve uzayın araştırılması çalışmalarında fen bilimlerinin nasıl kullanıldığını, Mars gezgini simülatörüyle sanal Mars keşfini, Gök Atlası ile Gök Mekaniğini öğrendiler. Uzayda yaşama ve çalışma hissini farklı simülasyonlarla deneyimlediler. Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz sertifikalarını aldılar.

Devamını Oku  
YERLEŞKEMİZ
HIZLI ERİŞİM MENÜSÜ  Tümünü Gör
ETKİNLİK TAKVİMİ